Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olan şey de düşünüleni yapmaktır. Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yabancı

Yabancı

• Yabancı Kitapları | • Yabancı İletişim Bilgileri | • Yabancı Hakkında Bilgi
Sitemizde Yabancı isimli yayınevine ait Toplam 103 kitap bulunuyor."Yabancı" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
A.J. Pearce

Yabancı

1940 yılında bombalar Londra semalarını kızıla boyarken, Emmeline Lake sürmekte olan savaşta kendi üzerine düşeni yapmak için itfaiye istasyonunda gönüllü olarak çalışsa da asıl hayali savaş muhabiri olmaktı. Gazetedeki iş ilanını gördüğünde, aradığı fırsatı bulduğunu düşünmüştü. Fakat küçük bir yanlış anlaşılma, onu bir kadın dergisinde tavsiye köşesinin huysuz kalemi Henrietta Bird’ün mektup..»»
Elise Kova

Yabancı

Havanın gücüyle uyanmış bir kadın, ateşle terbiye edilmiş bir asker, kandan doğmuş bir silah.   Vhalla Yarl, Kuzey’deki cepheye ulaşmıştı. Kan ve ateşle imtihanından sonra Solaris İmparatorluğu’nun vereceği bu son savaşta kendini her şeye hazırlamıştı. Artık karşısındaki seçenekler kölelik ya da özgürlük değildi. İmparator hâlâ Vhalla’nın kaderini demir yumruğunda tutuyor ve Hava..»»
Sally Thorne

Yabancı

                                                                                                             Düşman (isim): 1) Bir insanın yenemediği ya da üstesinden gelemediği bir rakip 2) Bir insanın felaketi 3) Joshua Templeman   Lucy Hutton ve Joshua Templeman birbirlerinden nefret ediyordu. Bu sadece hoşlanmamak ve birbirlerine katlanmak zorunda kalmak da değ..»»
Grigoriy Petrov

Yabancı

  Bu yüzden burada, halkın en alt seviyesindeki insanların bile düsturu ölü gibi uyumamak, devrilmiş bir ağaç gibi çürümemek, kendi sefaletlerini kabullenmemek, kendilerini başkalarının iradesine teslim etmemektir.   Grigoriy Petrov’un Rusça kaleme aldığı, Finlandiya’yı konu alan kitabı Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Türkiye’de hem Rusya’dan hem de Finlandiya’dan çok daha..»»
Eli Gottlieb

Yabancı

                                                                               New York Times Editör Seçkisi People Magazine Haftanın Kitabı Washington Post 2015 Onur Ödülü Library Journal 2015’in En İyi On Kitabı Seçkisi Bookpage 2015’in En iyi Beş Kitabı Seçkisi   Otizmi için “terapi topluluğunda” yaşamak üzere Payton Yaşam Merkezi’ne on bir yaşındayken yollanan ..»»
Carlo Collodi

Yabancı

“Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde… ‘Bir kral varmış!’ derdi bütün küçük okurlarım hep bir ağızdan. Hayır çocuklar, yanılıyorsunuz. Bir zamanlar, bir tahta parçası varmış.”   Carlo Collodi’nin Pinokyo’su, neşeli ve macera dolu olduğu kadar dokunaklı bir öyküdür de. Ahşap ustası Geppetto'nun konuşan bir odun parçasından yaptığı ve Pinokyo adını verdiği kukla g..»»
Melissa E. Hurst

Yabancı

Geleceğin hatalarını düzeltebilir misiniz?   2013 yılında Bridger ve Alora, Alora’nın ölümünü engellemenin ve onu doğduğu yüzyıla geri götürmenin bir yolunu bulmuştu. Zaman akışını korumuş ve muhtemelen felakete dönüşecek bir geleceği engellemişlerdi.   2147’de Bridger babasının izinden gidip askeri eğitimini tamamlamakla uğraşıyordu. Alora yirmi ikinci yüzyıldaki ha..»»
Sara Blaedel

Yabancı

Kitaplarının hakları 37 ülkeye satılan ve sadece Danimarka’da 2,3 milyondan fazla okunan Danimarka’nın Suç Kraliçesi unvanlı Sara Blaedel’den nefes kesen bir polisiye gerilim romanı daha.   Kayıp İnsanlar serisinin ikinci kitabı Ölüm Ormanı’nda LOUISE RICK, korucunun evinde yaşananlardan dolayı aldığı izinden sonra Özel Arama Birimi’ndeki işine geri dönmüştü ve daha of..»»
Jack London

Yabancı

“Yaşamın çelişkisi öyledir ki, birisi en canlı halindeyken bu esriklik gelir ve canlı olduğunu tamamen unutturur ona.”   Altın renkli güneşin altında uyuyarak ve yemek yiyerek günlerini geçiren Buck için, hayat Santa Clara Vadisi’nde güzeldi. Fakat bir gün yaşanan ihanet sonucu kaçırıldı; zorluklar ve tehlikelerle dolu bir hayat yaşamaya zorlandı. Yukon’un amansız ve d..»»
Vicki Grant

Yabancı

İKİ YABANCI. İKİ SIR. ARALARINDAKİ UÇURUMU KAPATACAK OTUZ ALTI SORU. Hildy ve Paul’un, üniversitedeki psikoloji deneyine katılmalarının farklı sebepleri vardı. Deney basit bir soru soruyordu: Sevgi planlı bir şekilde yaratılabilir miydi? “En kötü anınız nedir?” ve “En son ne zaman kendi kendinize şarkı söylediniz?” gibi sorular, karşınızda oturan yabancıya rahat bir şe..»»
Neal Barnard

Yabancı

New York Times çoksatan yazarı Dr. Neal Barnard, tehlikeli bir bağımlılık yaratan peynirin sağlığınıza nasıl zarar verdiği hakkındaki şoke edici gerçekleri açığa çıkarıp kilo verebilmenizi ve daha iyi hissetmenizi sağlayan radikal bir plan sunuyor. Bize her zaman süt ürünlerinin vücudumuz için faydalı olduğu öğretildi ancak işin aslı peynirin tehlikeli olabileceğidir. Ka..»»
Stefan Zweig

Yabancı

Senin için ölü olduktan sonra neden seve seve ölmeyeyim ki, sen benden gittikten sonra neden ben de daha ileriye gitmeyeyim ki?” Biyografileriyle özellikle sanatçı ruhunun derinliklerine ışık tutmakta ne kadar usta olduğunu gösteren Stefan Zweig,Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat’te bu defa dikkatini “sıradan” bir yaşamın olağanüstü bir gününe ve yirmi dört saatlik ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.