Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Vesta Yayınları

Vesta Yayınları

• Vesta Yayınları Kitapları | • Vesta Yayınları İletişim Bilgileri | • Vesta Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Vesta Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Vesta Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Atalay Girgin

Vesta Yayınları

"Başbakanın Günlüğü" Atalay Girgin'in "Mehdi ve mesih" ile başlayan "Lağımpaşalı" ile devam eden "Kemeutopyalılar" roman dizisinin üçüncü kitabı. Girgin ilk iki çalışmasında olduğu gibi "Başbakanın Günlüğü" de fabl türü anlatının ironik ve politik dilini kullanıyor. Bu dili toplumsal olanın eleştiri ve sorgulamasına yöneltiyor. Çalışmalara içselleşen ve dikkatli hiç bir okurun gözünden kaçmayacak ..»»
Ayten Alkaşı Benli

Vesta Yayınları

Tarih boyunca insanlar burçlar ve değerli taşlar arasında sürekli bir bağ kurmuşlardır. Bazı taşların, belirli burçlarda doğan kişiler üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu gözlenmiştir. Size faydalı olması amacıyla satın alacağınız bir taşı seçerken sadece burcunuza uygun olan taşları göz önüne almayıp, önsezilerinize de önem vermelisiniz. Bir taşın size yararlı olması için, burcunuzun taşı ol..»»
Ali Göçmen

Vesta Yayınları

Yazılanlara bakılırsa Anadoluda yaşayan insanlar kurulan devletlerle ifade edilirler. Anadolu, on ayrı devlet tarafından işgal edilmiş, her devlet kendi lisanına göre yer isimlerini telaffuz etmiş, işgal edilen yerdeki insanların hangi dili konuştukları, hangi dinde ibadet ettikleri ise pek anlatılmıyor.»»
Suden Dündar

Vesta Yayınları

Karanlık geçmişinden sonra güzel ve aydınlık bir başlangıç yaparak geleceğini biçimlendirmeye çalışıyordu. Her şey yolunda ve çok güzel giderken unuttuğu bir şey vardı. Geçmişinden asla kurtulamazdı. Geçmişi her daim ondan bir adım öndeydi. Kulaklarında yardım çığlıklar eksik olmuyordu. Gördükleri hayal mıydı yoksa gerçek mi? Kısacası aradığınız ne varsa hepsi bu kitapta. Aşk, dram..»»
Zeynep Alkaşı

Vesta Yayınları

Bu kitabın içeriği yöresel yemek derlemeleridir. Kitapta Türkiye'nin batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine farklı yemek kültürlerini ve tariflerini bulacaksınız. Herkesin rahatlıkla kendi mutfağında da Türkiye'nin bir başka ilinde sofranın her zaman baş köşesinde olan bir yemeği yapabilmesi için vazgeçemeyeceğiniz bir kaynak kitaptır. Ülkemizdeki farklı yöreleri, insanlarını, farklı yemek ..»»
Emrah Emir

Vesta Yayınları

Bir romandan ne beklenebilir? Bir çağın geldiği vahim nokta mı? Öğüt mü? Aşk mı? Yoksa kocaman bir hiçlik mi? "Delikanlı" da hayata dair pek çok rengi yakalayabilirsiniz. Özellikle de hayatın yanlışlarını. Yapmak istemediğimiz ama yapmaktan da kurtulamadığımız yanlışlıklar... Çukurova'yı ve yeni nesil gençliği radikal gözle tahlil eden bir kalemden ruhunuza akacak olan, vicdanınızın farkına var..»»
Gani Türk

Vesta Yayınları

Bu romanda özellikle batı insanını bunaltan ve ekolojik yaşam gibi farklı arayışlara iten teknolojik hayatın çıkmaz-ları ve bu çıkmazların mas ettiği anlamın (heyecan, tükeniş, aynılaşma, tekrarlaşma gibi yansımaları), peşinden koşma serüvenleri anlatılmaya çalışılmış. Kısaca öz'e dönüş çır-pınışları? Buna karşılık doğu insanının süregelen doğallığı (doğa dili, modern hayattan doğal hayattan mi..»»
Gamze Tosyalıoğlu

Vesta Yayınları

... Ayrılıkları saklıyorum şimdi, Yüreğimin en haylaz yanıyla arka sokaklara. Tüm sevmeleri çıkarıyorum tozlu sandıklardan.. Çünkü sen olmayınca,kimsesiz çocuklar gibi oluyorum. Sen olmayınca yarım yamalak kalıyorum. Çırılçıplak düşüyorum kayıp bir şehre. Sahte aşklar boğazımda kalıyor, Yudumlayamıyorum içime seni. ... (Tanıtım Bülteninden) »»
Atalay Girgin

Vesta Yayınları

"Başbakanın Günlüğü" Atalay Girgin'in "Mehdi ve mesih" ile başlayan "Lağımpaşalı" ile devam eden "Kemeutopyalılar" roman dizisinin üçüncü kitabı. Girgin ilk iki çalışmasında olduğu gibi "Başbakanın Günlüğü" de fabl türü anlatının ironik ve politik dilini kullanıyor. Bu dili toplumsal olanın eleştiri ve sorgulamasına yöneltiyor. Çalışmalara içselleşen ve dikkatli hiç bir okurun gözünden kaçma..»»
Bayram Çinkil

Vesta Yayınları

Bayram Çinkil

Vesta Yayınları

Ali Göçmen

Vesta Yayınları

Dünyada hiçbir halk, topluluk yok ki, adından bahsedilirken korku, endişe ve çekingenlik olsun. Hiçbir halk yok ki kendi toprakları üzerinde yaşarken yabancılık çeksin. Dağdan gelen bağdakini kovarmış ya... (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.