Bir şeyi çok sevmek, insanı o şeye karşı kör ve sağır yapar. HZ. MUHAMMED (S.a.v.) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ütopya Yayınevi

Ütopya Yayınevi

• Ütopya Yayınevi Kitapları | • Ütopya Yayınevi İletişim Bilgileri | • Ütopya Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Ütopya Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 134 kitap bulunuyor."Ütopya Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Komisyon

Ütopya Yayınevi

"Bu kitapçığın amacı, çizgiyi başka bir kıstas üzerinden çizmek: sıfın çıkarları. Türkiye burjuvazisinin, bütün çelişkilere rağmen, AB üyeliğine olumlu baktığı aşağıda görülecek. Buna karşılık, işçiler, emekçiler ve gençler içinde maalesef büyük bir kafa karışıklığı hüküm ..»»
Komisyon

Ütopya Yayınevi

Franco Lombardi

Ütopya Yayınevi

Komisyon

Ütopya Yayınevi

Sibel Özbudun

Ütopya Yayınevi

Küresel mali krizle sarsılan Modern Zamanların Uygarlığı; insanlığa dayattığı küresel açlık ve zulümle rüzgar ekerken, 11 Eylül saldırısının ardından YDDnin demokrasi söylencesi, ABDnin ve ABli efendilerin elinde bir korku masalına dönüşürken, ABDnin Afganistandan başlamak üzere başıbozuk devletleri hizaya sokmak ve enerji..»»
Haydar Yalçınoğlu

Ütopya Yayınevi

"Doğru; sadece tavuk hırsızları affedilmez Bizans'ta. Önceden bildirmezseniz çalacağınız şeyi Theodora'ya, hem de yüklü miktarda olmak kaydı ile, hırsızsınız. İmparatoriçe'nin bilgisi dahilinde asla olmaz hırsızlık..." Bu coğrafyanın kaderi mi binlerce yıldır Theodora'ların hiç eksik olmaması? Ama insanlık için hala bir şans m..»»
Thomas Hardy

Ütopya Yayınevi

Batı Poley Serüvenimiz, roman ve şiirleriyle İngiliz edebiyatına damgasını vurmuş isimlerden biri olan Thomas Hardy'nin küçük yaştaki okurlara yönelik olarak kaleme aldığı tek yapıtıdır. Hardy, bu kitabında, ele avuca sığmayan iki çocuğun bir kır ortamında yaşadığı olağanüstü serüveni analitik bir kurguya dayandırarak anlatır. Çocuk e..»»
Hans Christian Andersen

Ütopya Yayınevi

Adı, Hans Christian Andersen, 19. Yüzyılın başlarında Danimarka'da doğmuş. Ayakkabıcı bir baba ile okuma yazma bilmeyen bir annenin oğlu. Delikanlılığa adım atmasıyla birlikte ailesinden ayrılmış ve tiyatro oyuncusu olmak için ülkesinin başkenti Kopenhag'a gitmiş. Kraliyet Tiyatrosu'nun yöneticilerinden birinin desteği ile üniversitede eğitim gör&uum..»»
Hakkı Engin Giderer

Ütopya Yayınevi

Bu incelemenin amacı "Resmin sonu" sorunsalını analiz etmektir. "Resim gerçekten ölmüş müdür" sorusuna yanıt aramaktır. Bu tartışmanın sürecinde yaşananlar ve nedenleriyle birlikte, sonrasında oluşanları da anlamaya çalışmaktır. Sanatın sonu ile resmin sonu arasındaki ilişkiyi incelemektir. »»
Cahide Sarı

Ütopya Yayınevi

ABD'nin 11 Eylül saldırısından sonra hayata geçirmeye soyunduğu "Dünya İmparatorluğu" distopyasının analiz edildiği bu yapıtta, Batılı, Türkiye'li ve Ortadoğulu kalemler, ABD'nin Irak saldırısını ve "ötesini" tartışıyorlar. İmparator'un "Irak hamlesi"nin krizdeki ABD ekonomisini militarize ederek ve Ortadoğu enerji kaynak..»»
Mustafa Erdem Sakınç

Ütopya Yayınevi

ABD'nin 11 Eylül saldırısından sonra hayata geçirmeye soyunduğu "Dünya İmparatorluğu" distopyasının analiz edildiği bu yapıtta, farklı ülkelerden yazarlar, 11 Eylül saldırısını, ABD patentli "YDD" terörü ve "YDD'nin büyüyen küresel eşitsizlikleri arkaplanında yorumluyor, 11 Eylül durağının ardından kü..»»
Sibel Özbudun

Ütopya Yayınevi

"Döneklerce 'devrim olmadı demokrasi verelim' formülüyle tarif edilmeye kalkışılan AB 'pek cazip' olsa da; hayatın bu yamalı bohçaya hiç mi hiç tahammülü yoktur...  Artık 'Ama'sız, 'Fakat'sızca; yani 'eveleyip-geveleme'den yüksek sesle telaffuz edelim: Ne ABD Irak'a demokrasi ihraç..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.