Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Usak Yayınları

Usak Yayınları

• Usak Yayınları Kitapları | • Usak Yayınları İletişim Bilgileri | • Usak Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Usak Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Usak Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Cemalettin Karadaş

Usak Yayınları

Bu çalışma, olayın çözümü bakımından siyasi argümanlardan uzak olarak, uluslararası hukukun temel prensiplerinden Açık Denizlerin Serbestisi İlkesi ve İstisnaları, Abluka ve Gazze Şeridi'ndeki Durum, Kuvvet Kullanma ve Sınırları, İç Hukukta Müracaat Edilebilecek Hukuki Temeller, İsrail'in Gerek Yerel Gerekse Uluslararası Mahkemelerde Yargılanması Sorunu, Uluslararası İnsancıl Hukuk, İnsan Hakları ..»»
M. Salih Elmas

Usak Yayınları

Bu çalışmada modernliğin beraberinde getirdiği sorunları ve riskleri konu alan Ulrich Beck'in risk toplumu tezinin kavramsal çerçevesi etrafında modern toplumların güvenlik sorununa ilişkin eleştirel bir yaklaşım ortaya konmaya çalışılmıştır.. (Tanıtım Bülteninden) »»
M. Turgut Demirtepe

Usak Yayınları

Bu çalışmada bölge devletlerinin ve toplumlarının günümüzde karşılaştığı ve söz konusu ülkelerin geleceğini yakından ilgilendiren siyasal ve sosyal sorunlardan önemli bir bölümü mercek altına alınmaktadır. Bu bağlamda kitap, öncelikle bölgedeki siyasal geçiş sürecinde yaşanan demokratikleşme ve istikrar sorununa odaklanmakta ve bölgede öne çıkan etnik gerilim ve çatışma alanlarını incelemektedir. ..»»
Osman Bahadır Dinçer

Usak Yayınları

Bu çalışmanın amacı Türkiye'nin Ortadoğu'daki ***bölgesel güç*** kapasitesini ölçmektir. Bu eksende, özellikle son dönemde Türkiye'nin artan bölgesel nüfuzunun yapısal unsurlarına ve bu unsurların sürdürülebilir olup olmadığına yoğunlaşılmıştır. Türkiye, dış politika aktivizmi açısından 21. yüzyılın ilk on yılında diğer dönemlere kıyasla oldukça etkin bir politika izlemeye başlamıştır..»»
Kolektif

Usak Yayınları

İçindekiler: Seçkinler Rekabeti ve Otoriter Kurumsallaşma Arasında Kazakistan'da Siyasal Sistem -Haluk Alkan- Kalkınma Yardımında Öncelikler ve Türkiye-Türk Cumhuriyetleri Örneği -Güner Özkan- Avrupa Birliği'nin Komşuluk Politikası Çerçevesinde Transkafkasya Ülkeleri İle İlişkileri -Sinem Kocaman- Sources of and Solutions to Youth Unemployement Problems in the New Marke..»»
Kolektif

Usak Yayınları

İçindekiler: Avrupa Birliği - Orta Asya İlişkilerinde Yeni Bir Stratejiye Doğru (mu?) -Esra Hatipoğlu- Hazar'ın Statüsü Hakkında Kıyıdaş Devletlerin Hukuksal Görüşleri -Süleyman Sırrı Terzioğlu- Zıezı Ex Quo Vulgares: Orta Asya'da Bulgar Aramak -Osman Karatay- Zone of Conflict: Clash of Paradigms in South Ossetia -Nicholas Lemay-Hebert- Third Party Mediation in Nago..»»
Kolektif

Usak Yayınları

İçindekiler: Andijon'da Nima Bo'ldi? Özbekistan'da Terör, Güvenlik ve Demokrasi -Salih Bıçakcı Predicaments and Prospects in Uzbek Islamism: A Critical Comparison With the Turkish Case -İhsan Yılmaz- EU's Response to the Georgia Crisis: An Active Peace Broker or a Confused and Divided Actor? -Ömer Kurtbağ- Revisiting ***Sovereign*** Tataristan -Matthew Derrick- Avra..»»
Kolektif

Usak Yayınları

İçindekiler: Rusya-Gürcistan Krizi: Yerel Bir Çatışma, Küresel Yansımalar -Ahmet Öztürk- The Russian-Georgian War: Implications for the UN and Collective Security -Roman Muzalevsky- Contested Autonomy: Tatarstan Under Putin (2000-2004) -Matthew Derrick- Islam, Local Elites, and China's Missteps in Integrating the Uygur Nation -Stephen E. Hess- Kafkasya Müslüman Aydı..»»
Kolektif

Usak Yayınları

İçindekiler: Sovyet Sonrası Estonya ve Kazakistan'da Devlet Merkezli Tarih Yazımı Süreçlerinin Milliyetçilik Bağlamında Karşılaştırmalı Analizi -Utku Yapıcı- Rus Yayılmacılığı ve Slavofil Düşüncenin Tarihsel Gelişimi -Sezgin Kaya, Ömer Göksel İşyar- Regime Security vs. Imperialist Geopolitics: Which Factors Dominate The Decision Making of The Central Asian States? -Ertan E..»»
Kolektif

Usak Yayınları

Bu kitap, USAK'ın yılda bir kez İngilizce olarak yayınladığı, o yıl içinde USAK uzmanlarının yazdığı en seçkin makale ve yorumların yer aldığı yayınıdır. Aynı zamanda, alanında tanınan akademisyen ve araştırmacılar tarafından yazılmış özgün çalışmaların da yer aldığı kitap, siyasetten ekonomiye, uluslararası hukuktan güvenlik ve çatışma konularına kadar dünyada meydana gelen birçok ko..»»
Kolektif

Usak Yayınları

Türk dış politikası önümüzdeki günlerde geçmişte alışık olmadığımız yeni deneyimlerden geçecektir. Bu durum içeride ve dışarıda birbirinden çok farklı şekillerde yorumlanmaya devam edecektir. Bu bağlamda USAK ve Kars Kafkas Üniversitesi ortaklığında düzenlenen IV. Uluslararası Türk Dış Politikası Sempozyumu değişimin doğru anlaşılabilmesi için çok değerli analizler sunmaktadır. Bizler..»»
Atila DoganHaluk Alkan

Usak Yayınları

Sovyetler Birliği dağıldığında Sovyet sonrası ülkelere ilişkin yeni bir yaklaşımın geliştirilmesi zorunluluğunu ortaya çıkarmış, Kafkasya ve Orta Asya ülkelerine yönelik analizlerde genç cumhuriyetlerin küresel ekonomiye uyum sorumluluklarının ve büyük enerji oyunundaki yerlerinin belirleyici olduğu diplomasi ağırlıklı değerlendirmeler merkezi bir yer edinmiştir. Buna karşılık 1991 so..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.