Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ufuk Kitapları

Ufuk Kitapları

• Ufuk Kitapları Kitapları | • Ufuk Kitapları İletişim Bilgileri | • Ufuk Kitapları Hakkında Bilgi
Sitemizde Ufuk Kitapları isimli yayınevine ait Toplam 78 kitap bulunuyor."Ufuk Kitapları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Orhan Okay

Ufuk Kitapları

Asırlardır, belki dört beş asırdır, içine hapsedildiğimiz manevi bir zindan var. Asırlardır zindandayız! Neyin? Hangi halin zindanıdır bu? Bir türlü hakikate ulaşamamanın, dünyanın en şaşaalı oluşundan sonra, o oluşun aşkını kaybetmenin, birtakım hayallere kapılmanın, yapamamanın, edememenin, erişememenin, üstelik erişmekten alıkonulmanın muazzam zindanı..Evet, ..»»
Nilüfer Göle

Ufuk Kitapları

"Toplumun merkezi kaçınılmaz olarak farklılıkları, çatışmaları içinde barındırıyor. Bu da toplumu tek bir özne olarak ifade edemeyeceğimizi gösteriyor. Bu çatışmalar yaratıcı çatışmalar olabileceği gibi yıkıcı da olabilir. Toplumsal farklılıkların, tartışmaların ve çatışmaların hiçbir yeni-düzen-yaratıcı enerjisi..»»
Jean Bauberot

Ufuk Kitapları

Batı ülkeleri göz önüne alınacak olursa, laiklik her ülkenin dinî, tarihî ve sosyal şartlarına göre yapılanmış, dolayısıyla bir çatışma unsuru değil, uzlaşma unsuru haline gelmiştir. Laiklik Avrupada bizdeki gibi gündemi belirleyecek şekilde ne bir devlet düşmanlığına, ne rejim bunalımına, ne de din düşmanlığına yol açmakta..»»
Hilmi Yavuz

Ufuk Kitapları

Kanatları Batı felsefesine de, Doğu hikmetine de alabildiğine açık bir "bakış kuşu" o. Şeyh Galib de, Nietzsche de, Edward Said de, Kemal Tahir de, Nazım Hikmet de, Asaf Halet Çelebi de, Gazali de, Grunebaum da, İtalo Calvino da, Fuzuli ve Sümbül Sinan da onun, söylemekten hoşlandığı tabirle, miras olarak "temellük" ettiği engin dünyan..»»
Hüseyin Çelik

Ufuk Kitapları

Türk okuyucusu genelde Batılıların bizi hep kötülemelerine alıştığı için bu eserde Hıristiyan aydınların ağzından Hıristiyan Batı aleyhinde söylenmiş, Müslüman Türkleri faziletin timsali olarak takdim eden ısrarlı ifadeler karşısında hayrete düşebilir. Aynı hayrete biz de düştük. Eserde fikirlerine yer verilen insnların samimiyeti ile il..»»
Hayreddin Karaman

Ufuk Kitapları

"Nedeni, boyutu ve türü ne olursa olsun yoksulluk sorununun en önemli yanı kuşkusuz toplumun yaşamı üzerindeki olumsuz etkisidir. Çünkü yoksulluk, sonunda, barınma ve beslenmede zorluklarla karşılaşma, sağlık ve eğitim gibi temel hizmetlerden yoksun kalma şeklinde insanların yaşamına yansımakta ve önlem alınarak bunların aşılmaması durumunda da in..»»
Ali Satan

Ufuk Kitapları

"Halife sofada oturmuş, yükse sesle Kur'an okuyordu. O gece kandildi. Kapının aralığından bakıyordu. Kâtibe Hanım; İlk defa olarak kandil gecesi sarayda Mevlid-i Nebevi okunmadı. dedi. Gözümün önünde bir devir kapanıyordu. Kur'an okuması sona ermişti. Halife ayağa kalktı. Müze müdürü Halil Bey'in portresini henüz bitirmi..»»
John Adair

Ufuk Kitapları

Liderlik günümüzde kendisinden çokça bahsedilen ama gittikçe de kaybolduğunu gözlemlediğimiz bir haslet. Kitapçı rafları, "lider kimdir?" "nasıl lider olunur?" benzeri kitaplarla dolu ama liderliği bizim inancımızdan, tarihimizden, kültürümüzden örneklerle ele alıp, teorisini bizden rol modeller üzerine kuran kitap neredeyse hiç yok. John Adair, liderlik konusunun dünya çapındaki en önemli teoris..»»
Mümtazer Türköne

Ufuk Kitapları

İnsanı bu hayatta var kılan ötekine karşı olarak gösterdiği vicdan refleksinin var olmasıdır. Vicdan insani olanın yüce tarafıdır. Dünyanın yaşanabilir olması için her daim vicdan mekanizması insan hayatının içinde olmalıdır. O zaman ancak hayatta bütün toplumlar için daha yaşanabilir imkan sunacaktır insanoğluna. Mümtaz'er Türkö..»»
Vali Nasr

Ufuk Kitapları

Bu kitapta, günümüzün en can alıcı ve en merak edilen sorularından pek çoğuna, ikna edici cevaplar veriliyor. Kitap okunduğunda mesela, neden İran'ın mevcut rejimiyle orta vadede kaybetmeye mahkûm olduğunu, buna karşılık neden Türkiye'nin kazanma kulvarında depara kalktığını anlayacaksınız. Ayrıca İslam'ın kapitalizm ile ne oranda uzlaşabileceğine, neden günümüzde zenginleşenlerin eskiden olduğun..»»
Nicholas Carr

Ufuk Kitapları

"Carr müthiş bir yazar... Bilgisayar başında çalışan herkesin, internetin akla ziyan etkilerini görmesi açısından mutlaka okuması gereken bir eser." Kitabın hakettiği not: A -Newsweek- "Sürükleyici ve huzur bozucu. Hepimiz, internetin bizi ve özellikle çocuklarımızı nasıl derinlemesine düşünemeyen, aklı bir karış havada tiplere çevirdiği üzerine şakalar yapar dururuz. Meğerse bu şaka değilmiş. N..»»
Ergün Yıldırım

Ufuk Kitapları

Ergün Yıldırım, önemli bir sosyolog ve yıldızı her gün daha da parlayan bir entelektüel... Bu kitabı ise bir sosyoloji çalışması değil, babaannesinin hikâyesini anlattığı bir roman. Fakat sadece bir roman da değil, Türkiye'nin hala kanayan yaralarının neredeyse tümüyle kesişen bir yüzleşme çağrısı. Babaannesi hayatının son dönemecinde, tüm hikâyesini Ergün Yıldırım'a anlatıyor ve böylece Yıldırım ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.