Büyük olma yolundaki ilk adım, dürüst olmaktır. (S. Johnson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Uçanbalık Yayıncılık

Uçanbalık Yayıncılık

• Uçanbalık Yayıncılık Kitapları | • Uçanbalık Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Uçanbalık Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Uçanbalık Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 7 kitap bulunuyor."Uçanbalık Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Idan Ben Barak

Uçanbalık Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı       Idan Ben-Barak ve Julian Frost imzalı Bu Kitabı Yalama, sağlığımızı olumsuz etkileyen mikropların nerelerde ve nasıl barındıklarını çocuklara çarpıcı bir şekilde anlatan eğlenceli bir öykü.   Çocuklar için bir grafik roman olarak da ele alınabilecek bu resimli kitap, 5 yaş ve üzeri okurlarını, tişört, diş, kitap ve deri gibi farklı yüzeyler üst..»»
Mavisel Yener

Uçanbalık Yayıncılık

Kapımda asılı duran şu torba da nereden çıktı? Postacı adresi mi karıştırdı, yoksa biri çöpünü mü bıraktı? Çocuk ve gençlik edebiyatımızın bol ödüllü yazarı Mavisel Yener’in beğeniyle okunan “Mimi’nin Serüvenleri” dördüncü kitap Kim Bu Yaramaz?  ile devam ediyor.     Mimi, komşularının bayramını kutlamak için küçük hediyeler hazırlayıp evlerinin kapılarına asar. Asar as..»»
Magnus Holm

Uçanbalık Yayıncılık

Söyleyin bakalım, her şeyi sayabilir misiniz? Mesela yeryüzündeki tüm insanları, hayvanları ve nesneleri? Gökteki tüm yıldızları, uyduları ve gezegenleri? Beş yaşındaki Lina saymaya bayılıyor, hatta dağ evlerine giderken yol üzerindeki bütün telefon direklerini sayabiliyor. Tamı tamına iki yüz kırk adet direk sayıyor ve bir anda direklerin sonu geliyor! Sıfır en küçük s..»»
M. Banu Aksoy

Uçanbalık Yayıncılık

“Bahçeye ne ektik?” Hipopotam kuyruğu çalısı? Hayır, değil! Gergedan boynuzu tohumu? “Fıççç-çıkkk… Fıççç-çıkkk…” Oyun, affedersiniz hikâye, çocuğun "Anne, bahçeye ne ektik?" demesiyle başlar. Anne ve babasının bahçeye ne ektiklerini merak eden kahramanımız, aldığı ‘gerçeküstü’ yanıtlar karşısında soluğu olağanüstü fantastik bitkilerin boy gösterdiği bir dünyada arar. ..»»
Coralie Saudo

Uçanbalık Yayıncılık

“Hey, bukalemunlar, tapirler, papağanlar! Yine, yeni, yeniden, sizi görmeye, hayvanat bahçesine geliyorum! “ Flamingolarla hatıra fotoğrafı çektiren ya da penguenleri taklit eden bir babanız mı var!? İtiraf etmeliyiz ki bu durum çok KOMİK ve bir o kadar da eğlenceli. Kim deve taklidi yaparak hayvanat bahçesinin kapısına dek dörtnala koşan bir babası olsun istemez ki? ..»»
Can Göknil

Uçanbalık Yayıncılık

Tavşan mı, yoksa kuzu mu? Kuzu kadar tavşan olur mu? Adı Ballı kendi tatlı, yavru bir tavşan varmış. Yaşlı bir nineyle yaşayan bu sarı tavşan pek bir iştahlıymış. Yedikçe yiyor, büyüdükçe büyüyormuş. Derken bir gün, Emine Nine ona bakamaz olmuş. Ballı da çareyi evden ayrılmakta bulmuş…Yollara düşen Dev Tavşan günler geçtikçe evlere, köylere sığamaz olmuş. Yeniden eski..»»
Didem Ünal

Uçanbalık Yayıncılık

Ay, bulut, ceylan, çiçek, deniz, elma, fare… Her biri alfabeye göre dizilmiş rastgele kelimeler gibi dursalar da gerçekte ifade ettikleri anlamlar çok başka. Hele bir de eğlenceli bir oyun için bir araya geldiklerinde yarattıkları hikâyeler bambaşka! A’dan Z’ye keyifli bir öykü okumaya var mısın? Peki, oyun oynarken alfabeyi öğrenmeye? Yanıtın evetse, orman sakinlerinin ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.