Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

• Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları Kitapları | • Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları İletişim Bilgileri | • Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 24 kitap bulunuyor."Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
A. Ragıp Akyavaş

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

  A . Ragıp Akyavaş, ilk tahsilini Şamda Saint-Vincent-de-Paul Fransız mektebinde yapmış, bilâhare İstanbul'da Soğukçeşme Askerî Rüşdiyesine devam etmiş, pederinin asker olması dolayısıyla tekrar Şam'a dönüp Şam Askerî İdadisine girmiştir. Daha sonra İstanbul'a gelerek Pangaltı Harbiyesi'nden mezun olmuş ve 1912 senesinde mül..»»
A. Ragıp Akyavaş

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

A. Ragıp Akyavaş, ilk tahsilini Şam'da Saint-Vincent-de-Paul Fransız mektebinde yapmış, bilâhare İstanbul'da Soğukçeşme Askerî Rüşdi-yesine devam etmiş, pederinin asker olması dolayısıyla tekrar Şam'a dönüp Şam Askerî İdadisine girmiştir. Daha sonra İstanbul'a gelerek Pangaltı Harbiyesinden mezun olmuş ve 1912 senesinde mülâzım ..»»
Hacı Bektaş Veli

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

Bu eser, bugüne kadar Sefer Aytekin ve Abdülbaki Gölpınarlı'nın 1034 tarihli Velâyetnâme yazmasını esas olarak gerçekleştirdikleri neşirler ile Erich Gross tarafından Almanca'ya yapılan tercümesi ve Bedri Noyan'ın manzum nüsha yayını dolayısıyla müstakil olarak ele alınmıştır. Ne var ki velayetname üzerindeki eserlerden hiç..»»
M. Fatih Kesler

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

Hak dinlerin zaman içinde insanlar tarafından tahrif edilmesi sonucu dünyamız pek çok karanlık dönemler yaşamıştır. Son ve ekmel din olan İslâm, insanlığa evrensel kurtuluş reçetesini takdim ederken, müşrikler kadar ehl-i kitap tarafından da çeşitli tepkiler gösterilmiş ve bu aydınlık dini kabul etmemek için türlü bahaneler uydurulmuştur. Yazar bu çalışmasında, Yahudi ve Hıristiyanların, İslâm'ın ..»»
Mehmet Bayrakdar

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

Elimizdeki bu eser, adından da anlaşılacağı gibi, bir "Giriş", bir "El kitabı" mahiyetindedir. Özellikle öğrencilere İslam felsefenin dar manasında, yani geleneksel olarak kendilerine filozoflar (felasife) adı verilen kimselerin düşüncesini, tarihi gelişimini ve özelliklerini genel hatlarıyla tanıtmak ve bu konularda bilgi vermek için kaleme ..»»
İbrahim Sarıçam

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

İbn Sina

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

İçindekiler: - Tahkik Hakkında, - Mutluluk ve İnsan Nefsinin Cevher Olduğuna İlişkin On Delil - Nefsin Cevher Oluşu: Birinci Delil - İkinci Delil - Üçüncü Delil - Dördüncü Delil - Beşinci Delil - Altıncı Delil - Sekizinci ve Dokuzuncu Delil - Onuncu Delil - Nefsin Ölümsüzlüğü Üzerine: Nefsin Bozulmayı Kabul Edemeyeceği Husunun Açıklaması - Gök Kürelerin Akıllı Varlıklar Olduğu İddiasının Temeli -..»»
Fatih M. Şeker

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

Kadim inançların değişerek devam ettiği bir coğrafyada hayat bulan Türklerin İslam tasavvuru şifahi, kitabi ve mistik cephelere sahiptir. Türklerin dünya görüşünü geçmiş ve geleceğiyle ele alan kitabi metinler ideallerin pratiğe nasıl aktarıldığını gösterir. Bir başka ifadeyle Türklerin İslam'ı algılamalarında bir çekiliş, kavramalarında ise bir atılış vardır. Türklerin İslamlaşması hangi merhale..»»
Fatih Erkoçoğlu

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

21 yıllık halifeliğinde iç savaşın ve patlak veren çok sayıda isyanın bastırılması, fetihlerin yeniden organizasyonu, ifrikiyye ve Ermenistan'ın İslam hakimiyetine girmesi, devletin kurumlarının Muaviye'den sonra yeniden oluşturulması para reformuyla birlikte Bizans'a meydan okurcasına ilk İslam dinarının bastırılması, o güne kadar farklı dillerde tutulan divan kayıtlarının Arapçalaştırılması, n..»»
İsmail Cerrahoğlu

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

Ku'an-ı Kerim'deki ayetlerin hepsi aynı açıklıkta olmadığı için onda mevcut olan sanatların ve sırların çözülmesi gerekir. Bu işi de halletmeyi usulü tefsir ilmi üzerine almıştır. Kur'an tarihi, Kur'ani ilimler ve tefsir tarihi olmak üzere üç bölümde takdim edilen bu eser, tefsir ilmine yardımcı olacak en mühim hususları ele alması bakımından önem taşımaktadır. »»
Talat Koçyiğit

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

Kolektif

Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

40 Hadis Kartelası »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.