İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Türk Tarih Kurumu Yayınları

Türk Tarih Kurumu Yayınları

• Türk Tarih Kurumu Yayınları Kitapları | • Türk Tarih Kurumu Yayınları İletişim Bilgileri | • Türk Tarih Kurumu Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Türk Tarih Kurumu Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 47 kitap bulunuyor."Türk Tarih Kurumu Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Erdoğan Merçil

Türk Tarih Kurumu Yayınları

  İçindekiler   1. Bölüm 19. Yüzyılın Başında Osmanlı İmparatorluğu'nun Genel Durumu     2. Bölüm   Tanzimat Öncesi Anadolu Kentleri'nin Ekonomik Yapıları     3. Bölüm   Tanzimat Döneminde Genel Durum (1839 - 1876)    ..»»
M. Türker Acaroğlu

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Açıklama: Bulgaristan'daki Türkçe yer adları üzerine uzun yıllar boyunca yapılan araştırmalar, kıyaslamalar, yorumlar sonucu hazırlanmış olan bu klavuzun yeni basımı, umarız ki, yer adlarının, tarihsel coğrafyanın bir dizi sorununa ilişkin ileride yapılacak inceleme ve açıklamları kolaylaştırır.»»
Rudolf Naumann

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Bu araştırmanın dayandığı temel veriler, son on yıl içinde Anadolu'nun her bölümünde yapılmış sayısız kazılarda elde edilmiştir. M.Ö. 3. ve 2. binyıllarda Anadolu mimarlığının gelişimi ve durumu konusunda toplu bir bakış kazanmak için, birbirinden ayrımlı çalışılmış, dağınık yerlerde basılmış çok sayıda gereç yöntemli olarak g&oum..»»
Fevziye Abdullah Tansel

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Ziya Gökalp'in Şiirleri ve Halk Masalları-Giriş - Kronoloji Cedveli - Kızılelma - Yeni Hayat - Altun Işık - Dağınık Şiirler - Notlar ve Muhtelif Dizgiler »»
Justin McCarthy

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Osmanlı Müslümanlarının Etnik Kıyımı 1821 - 1922 Birinci Bölüm: Kaybedilecek Ülke İkinci Bölüm: Doğu Anadolu ve Kafkasya Bölgesi Üçüncü Bölüm: Bulgaristan Dördüncü Bölüm: 1878'den 1914'e Doğu Bölgesi Beşinci Bölüm: Balkan Savaşları Altıncı Bölü..»»
Hasan Ali Yücel

Türk Tarih Kurumu Yayınları

1938-1946 arasında Milli Eğitim Bakanlığı yapan, Köy Enstitülerinin mimarı olan, hayatı ve kişiliği hep inanılmaz tezatlıklara sahne olan Hasan Ali Yücel, “Allah Bir” isimli ilginç bir şiir kitabı da kaleme almıştır. Ancak, eserinin gün yüzü görüp neşredilebilmesi için hayatının sona ermesi beklenmiştir. Zirâ Yücel, vefatından önce geride, “Ben öldükten sonra bu eserim neşredilsin.” vasiyetini bır..»»
Tahsin Özcan

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Kitabımızın giriş bölümünde, Osmanlı cemiyetinde vakıfların yeri ve fonksiyonları ile para vakıflarının vakıf sistemi içindeki yeri hakkında ön bilgi verilmekte; konunun literatür içindeki yeri, kaynaklar ve metot konuları tahlil edilmektedir. Birinci bölümde para vakıfları konusundaki teorik tartışmalar, para vakıflarının kuruluş ve işleyişleri ile tarihi gelişimi ile ilgili konular incelenmekt..»»
Afif Erzen

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İlkçağ Tarihçisi Afifi Erzen'in Türk Tarih Kurumu Yayınları arasında baskısı tükenmiş ve 1946'daki ilk baskısından bu yana hiç basılmamış olan eserinin ikinci baskısıdır. İlkçağ Ankara'sı hakkındaki kaynaklara umumî bir bakışla başlayan eser, şehrin adı ve kuruluşu, siyasî tarihi, (Galatlar, Frügya, Roma devirleri), sosyal ve kültürel tarihi hakkında ilgi çekici ayrıntılar vermektedir. Ankara'd..»»
Zeki Sarıhan

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Elinizdeki kitap, yazılı kaynaklar üzerinde 10 yıl süren bir araştırmanın ürünüdür. Türkçe'de eski ve yeni yazıyla basılmış hemen bütün ciddî kaynaklar gözden geçirilmiştir. Bunların içinde belgesel özelliği olan, olayların tarihlerini verenlere ağırlık verilmiştir. (Önsöz'den) »»
Arzu T. Terzi

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Tanzimat'tan Osmanlı Devleti'nin yıkılmasına kadar devletin iç hazinesini idare eden Hazine-i Hassa Nezareti'nin ortaya çıkışı, idaresi ve teşkilatı bu çalışmanın mevzuunu teşkil etmektedir. (Önsöz'den) »»
Tuncer Baykara

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İçindekiler; Önsöz Giriş Kız Kale ve Kulelerinin Kütüğü Kız İle İlgili Öteki Kayıtlar İnceleme Bibliyografya Ekler Coğrafi Adlar Dizini Resimler »»
Bekir Sıtkı Baykal

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İçindekiler; Heyet-i Temsiliye ve Kararları Üzerine Bir Kaç Söz Heyet-i Temsiliye Kararları Kişi ve Yer Adları Dizini »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.