Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

• Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları Kitapları | • Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları İletişim Bilgileri | • Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 36 kitap bulunuyor."Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
İlhan Bardakçı

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

İngiltere Kralı VIII. Henri, bir ricacı heyeti gönderir. Kanunî isimli hükümdardan, gönderdiği hukukçularına Türk-İslâm hukuku hakkında bilgi verilmesini yakarır. Görev, Ebussuûd Efendi ve yanındaki heyete verilir. Ve İngiliz hukuku, Türk-İslâm hukuk düzeninden niceler öğrenir. "Kanunî devrinde ve sonrasında Türk-İslâm Üniversitesi'ndeki eğitim ve mükemmeliyet seviyesine, biz hâlâ gelememişiz..»»
Cemal Aydın

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Bu eserde, yazarın Fransa'da Ermeni propagandasıyla beyinleri yıkanmış Fransızlarla yaptığı heyecanlı tartışmayı okuyacaksınız. Ayrıca Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya'nın da yattığı Paris'in Peder Laşez (Père Lachaise) mezarlığındaki Ermeni Anıtı'nda taşa kazınmış ihanet belgesiyle karşılaşacak ve gözlerinize inanamayacaksınız. İnsanlık tarihinde ilk defa bütün din ve ırklara hor bakmadan kuca..»»
Osman Yüksel Serdengeçti

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Bir Nesli Nasıl Mahvettiler Gülünç Hakikatler Akdeniz Hilâlindir Bu kitapta yer alan bazı yazılarından dolayı Serdengeçti işkence gördü ve zindanlara atıldı. Milletine insanca yaşama hakkı tanımayanlara bu milleti diktatör kafasıyla idare etmeye kalkışanlara, halkı sürü yerine koyanlara, Allah'a, Peygamber'e ve dine saldıranlara karşı kalemini keskin bir kılış gibi kullandı. Namertlere ha..»»
Osman Yüksel Serdengeçti

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Serdengeçti, unutulmaz bir kahraman ve gerçek bir efsanedir. Yakın tarihimizin en gözüpek, en lafını esirgemez, özü sözü bir, yılmaz bir mücadele adamı idi. Atalarından kendisine kalan muazzam servetini ve gençliğinden itibaren bütün hayatını dini ve milleti için feda etti. Hapishaneler onu asla korkutmadı. İşkençeler kendisini asla yıldırmadı. Gerçekleri pervasızca haykırdı. Bu milleti ağlat..»»
Osman Yüksel Serdengeçti

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

"Batı'ya uşaklık etmeyin! Emperyalistlerin oyununa gelmeyin! Avrupa'dan dost olmaz!" dediği için Tek Parti diktatörlüğü sırasında zulüm gören, tabutluklarda yatırılan, bayılıncaya kadar dövülen bir Yiğit adam'ın dünden bugüne uzanan çığlıkları... "Mabetsiz Şehir yaparsanız, insanları Allah'a kul değil de kulları kullara kul edersiniz ve onları kendinize taptırırsınız!" diyen "mangal yürekli" ya..»»
Osman Yüksel Serdengeçti

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

"İnadına böyle acı baharı severim. Açılan, saçılan, bayılan sıcak Mayıs baharını değil, titreyen, titreten genç baharı. Çiçekler açılmak üzere olacak, dallar yeşillenmek üzere... yazla kışın çekişmesi, hırçın bahar..." Böyle dile getirir Osman Yüksel Serdengeçti, kendi sanat ve hayat anlayışını. Serdengeçti, kendi sanat ve hayat anlayışını. Hasretini duyduğu günlerin ateşiyle yanar. Ruhu genişl..»»
Osman Yüksel Serdengeçti

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Kitaba "Bir Nesli Nasıl Mahvettiler?" ismini verdik. Bu bir roman ismi değildir. Zira bu kitap roman değildir. Bu kitap hayat gibi daima şikâyet edilen, fakat kendisinden vazgeçilemeyen bir sürükleniş, ölüm kadar korkunç bir gerçektir. Kitaptaki insanlar bizleriz. Bizim neslimizdir. Burada genç varlıklar, dışımızı saran, içimizi sarsan, gençliğimizi, varlığımızı yokluğa boşluğa doğru alıp götüre..»»
Osman Yüksel Serdengeçti

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

"Hazreti Muhammed, canlı cansız, zerrelerden kürelere kadar bütün varlıkların sesini duyuyor, şikayetlerini dinliyordu. Biz, O'nun ümmeti olacak bizler, yanıbaşımızdaki mazlumların feryatlarını bile işitmiyoruz, rahatımızın bozulmaması için kulaklarımızı tıkıyoruz!..." "Bir millet eserleriyle mahvediliyor. İnsanlar asılıyor, kan gövdeyi götürüyor. Bizde ses yok! Ne hükümetimizde, ne halkımızd..»»
Osman Yüksel Serdengeçti

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Gerçi bu fıkraların çoğu o zamanki hadiselerden mülfem olarak yazılmış, bugün o eski canlılığını kaybetmiştir, ama hem "o zamanki hadiseler" dediğimiz zaman çok eski bir zaman değildir, hala bu hadiseler hafızalarda yaşamaktadır hem de bu fıkraların ekserisi, zaman denilen silindirin önünde ezilmeyecek kadar insanoğlunun ezeli, ebedi zaaflarına temas etmektedir. (Arka Kapak) »»
İlhan Bardakçı

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Değerli gazeteci ve tarihçi İlhan Bardakçı'nın, İstanbul ve gazetecilik hâtıralarını dile getirdiği "Güleç Yüzlü Anılar" kitabı Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları arasında çıktı. İlhan Bardakçı'nın çok satan "İmparatorluğa Veda", "İmparatorluğun Yağması", "Tarihten Bugüne" gibi eserlerini zevkle okuyanlar, bu yeni eseriyle yazarın bir başka yönünü keşfedecekler. (Tanıtım Bülteninden) »»
Olcay Yazıcı

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

"Olcay Yazıcı, gurbet acılarının ve vatan sevgisinin işlendiği "Çocuklar Vatanında Büyüsün" de bizim gerçeklerimizi çocukların dünyasına ustaca aktarıyor. "Çocuklar Vatanında Büyüsün" şiirli diliyle de günümüz çocuk edebiyatının seçkin örneklerinden biridir" -Sevinç Çokum- (Arka Kapak) »»
İsa Kocakaplan

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Günümüzde olduğu kadar, sonraki devirlerde de hayata ve dünyaya karşı nasıl bir tavır geliştirmeliyiz? Sosyal hayatta, ekonomide, ilimde, folklorda, şehircilikte, mimaride başkalarından nasıl ayrılacağız? Bir başka deyişle insanlık âlemine kendi rengimizle ve kendi mührümüzle nasıl bir katkıda bulunacağız? Böylesi soruları cevaplandırmanın bir yolu da elbette daha önce verilmiş olan edebiyat ese..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.