Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tunç Yayıncılık

Tunç Yayıncılık

• Tunç Yayıncılık Kitapları | • Tunç Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Tunç Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Tunç Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 35 kitap bulunuyor."Tunç Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Zeynep Batımor

Tunç Yayıncılık

İzmir Gibi İşte - Bir Tutam Hüzün, Bir Demet Neşe »»
Niyazi Çakmak

Tunç Yayıncılık

1944 Yılında başladığım eğitim, öğretim ve yönetim hayatım 57 yıl sonra 31 Ağustos 2001 yılında sona erdi. 1957 Yılından 2001 yılına kadar 16 yıl sınıf öğretmenliği, 28 yıl yöneticilik yaparak yarım asra yakın ömrüm eğitimle geçti. Geçen zaman diliminde yetiştirdiğim öğrencilerimi emekliye ayrıldıktan sonra görmek ve onlarla geçmişi paylaşmak benim için mutlulukların en güzeliydi. Çocukluğum,..»»
Murat İnce

Tunç Yayıncılık

Sevgi Yazalım Hiç kimseye kalmaz bu yalan dünya Kötülüğün oyununu bozalım Gün gelip bitecek bir gün bu rüya Dağlara taşlara sevgi yazalım Sevelim sadece koşulsuz şartsız Ağustos olur mu söyleyin martsız Senlik benlik nedir herkesler farksız Yazlara kışlara sevgi yazalım Kansız kavgasız bir dünya dileğim Gelin bencilliğe bir son verelim Kayıp nedir sevelim sevilelim Her ..»»
Canan Eren

Tunç Yayıncılık

Sığınak Her fırtınaya karşı koyacak Gücünüz var sanırsınız En çok içinizde kopan Fırtınalar vurur sizi Sardıkça sarar yalnızlığınız Kimsesizlik hissi çoğalır Sessizce umutsuzluğa yol alırken Karanlık dar boğazlarda Sıkışıp kalırsınız Bir kuytu liman arar gözleriniz İçinde gemileri yakıp sığınacağınız Gözlerinizi adeta yağmur esir alır Amansız bir kimsesizlik ..»»
Kadri Durgut

Tunç Yayıncılık

İnancımızı türkülerdik biz eskiden, Sevdamızı türkülerdik verdiğimiz kavgada. Ne türküler eski türkü artık, Ne kavgalar eski kavga. Kardeşin vurulur düşer de yanında Şahitler kör, dilsizler tanık. Ama elbet gün gelecek şakıyacak ölüler. (Tanıtım Bülteninden) »»
Ahmet Taşcıoğlu

Tunç Yayıncılık

Gülüşün Akasya çiçeklerindeki eksik kokuydu Gözlerinde buğu Bakışlarında intiharı mavinin Boynunda beyaz bir kuğu (Tanıtım Bülteninden) »»
Ahmet Tığlı

Tunç Yayıncılık

Sahilde Kükreyen Küheylan - Karadeniz'le Şiirsel Söyleşiler »»
Songül Eski

Tunç Yayıncılık

sen ki çekecek bir keşke dilimde cemreler düşürürcesine halatlarla tutunurmuş sevdalar şehirlere yokluğuna yazılı üç beş nöbetlerinde keskin sevilerin şarabı yüzyıllık mıydı ellerinde beyim içersem o meyi bilmez misin sessiz bir feryat akar iliklerime bilmez misin beyim bir mızrabın ucunda sallanır boynum tenine özlem yıkar bentlerimi bir isyanla kurulur yeni şehirler sen..»»
Gülfer Ceylan

Tunç Yayıncılık

Bekle Be Sevgili Ah be sevgili Yaz daha yeni geldi Henüz kurmadık rakı sofrasını Deniz kenarına Oturmadık baş başa Yudumlamadık şarabımızdan doyasıya Bekle be sevgili Giyinmedik henüz Süslü püslü entarilerimizi Dolaşmadık daha sahil kenarında Şöyle bi salına salına Bekle be sevgili Bekle Düşlerin kuytusundayız Yol almadık daha bir arpa boyu Gelmedik yolun yarısına Gizem..»»
F. Melek Boral

Tunç Yayıncılık

Yürek Sızım Saklaya bilseydin eğer yüreğine Mutluluk resimleri çizerdim kimsenin görmediği sevdayla Gözlerine mavilikleri sığdırır Yanaklarına bahar çiçekleri kondurur Gül kokusu olur dolardım soluğuna Huzuru yazarken alnına Şiirden bir aşk demeti sunardım gönlüne Gözlerin derya kıyısı liman Demir atardı yüreğim Dudaklarında mühürlenirdi son cümlem Her gece senin şairin olur Şiirle..»»
İsmail Oğuz

Tunç Yayıncılık

Cezaevi Anıları... Cezaevlerinde yaşanılanları bir orada yatan mahkumlar bir de bizler biliriz, ben bilirim. Ben kim miyim? Başgardiyan. Eskilerin deyimiyle Başefendi. Bizler sadece devletin sıradan görevlileri değiliz cezaevlerinde. Mahkumun kimi zaman arkadaşı oluruz, kimi zaman kardeşi. Görevimiz elbette belli bir disiplini gerektirir. ?te burada önemli olan adaletli davranabilmektir. Dü..»»
Süheyla Arıkan

Tunç Yayıncılık

Ey Dost Ey Sevgili Yarattığın kainatın haşmetinde heybetinde seni arıyor, seni görüyorum Her an seni anarak hissederek yaşamak ve sevmek istiyorum. Ey Dost, doğan güneş'te, ay'da, bahar'da açan çiçek de sen varsın. Arı'da, bal'da, kelebek'de hep sen varsın Her zaman olacaksın... Yağan yağmur'da, esen rüzgar'da Seni arıyor, seni yaşıyorum Ruhum da, benliğim de hep senin rahmetin ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.