Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tughra Books

Tughra Books

• Tughra Books Kitapları | • Tughra Books İletişim Bilgileri | • Tughra Books Hakkında Bilgi
Sitemizde Tughra Books isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Tughra Books" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yunus Çengel

Tughra Books

Zamanın değişen değerleri, kişisel hak ve hürriyetler, demokrasi, cumhuriyet, laiklik, terör, kitle imha silahları, küreselleşme ve evrensel barış ve huzur gibi insanlığın ve bilhassa İslam Âlemi'nin geleceğini yakından ilgilendiren konularda Bediüzzaman Said Nursi'den alışılmışın dışında ezber bozucu ve çarpıcı değerlendirmeler. ***Evet, mevasim-i erbaada giyecek, yiyecek ve sair ilâçların teb..»»
Hilmi Aydın

Tughra Books

Sacred Trusts, The Pavilion of the Sacred Relics, Topkapi Palace Museum, Istanbul »»
M. Fethullah Gülen

Tughra Books

Daha çocuk denecek yaşta İslâm adına idealler edinen Fethullah Gülen Hocaefendi, keskin zekâsıyla birçok insanın uzun yıllarda aldığı eğitimi kısa sürede tamamlamış, ayrıca sadece dinî ilimlerle yetinmeyip edebiyattan felsefeye birçok alanda kendini çok iyi yetiştirmiştir. O sadece ilmiyle değil, yüksek ahlâkıyla ve hassasiyetiyle de herkesin takdirini ve hayranlığını kazanmıştır. ..»»
Kolektif

Tughra Books

Hatırlatıcı Ayetler Allah'ın varlığı ve birliği, her şeyi kuşatan merhameti, kudreti; hayatın gayesi; Cenab-ı Hakk'ın insanoğluna vaadi; tevhid inancı; güzel ahlakı teşkil eden faziletler; sabır, tevazu, şükür, dua ve Allah'ın bizleri uluhiyet hakikatini müşahede etmeye daveti gibi hususlarda Kur'an-ı Kerim'den seçme ayetlerin tefekküre sevkeden resimlerle birlikte verildiği bir hediy..»»
Muhammed Çetin

Tughra Books

14-15 Kasım 2008 tarihinde Rumi Forum tarafından Georgetown Üniversitesi, Washington'da düzenlenen ***Küresel Sorunlar Çağında İslam: Gülen Hareketi'nin Alternatif Perspektifleri*** adlı Sempozyum'da, eğitim, diyalog, yardımlaşma, etik, kadın hakları gibi farklı açılardan Gülen Hareketi'nin değerlendirildiği otuz dokuz adet tebliğ sunulmuştur. Prof. Akbar Ahmad, Dr. David Cuthell, ..»»
M. Fethullah Gülen

Tughra Books

Kalbin Zümrüt Tepeleri, mahviyet, tevazu hal ilmi olarak, insanı ve İslam'ı, özünü oluşturan tasavvufi ıstılahlar çerçevesinde bütün boyutlarıyla ele almakta; bu ıstılahların ayet ve hadis perspektifinde tariflerini vermenin yanı sıra, onların ifade ettiği kalbi amellerin insana kazandırdığı manevi, ahlaki, insani mertebe ve faziletleri nazarlara sunmaktadır. Kalbin Zümrüt Tepeleri, b..»»
Merciful Master

Tughra Books

***Nilüfer çiçeği devam etti: - Yerde ve gökte ne varsa hepsi O'nundur. Bütün evreni yaratan ve canlıları yaşatan Yüce Rabbimiz'in bir adı da Melik'tir. Çilli bir müddet sustu, sonra ön ayaklarını havaya kaldırıp duaya başladı.*** İlköğretim yaş grubundaki çocuklar için kaleme alınan bu kitap, çocuklara Allah'ın güzel isimlerini öğretmeyi amaçlıyor. Kitaptaki hikayeler, konuyla i..»»
Seracettin Şahin

Tughra Books

Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Türk ve İslam sanatı eserlerini kapsayan ilk Türk müzesidir ve aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nde açılan son müze olma özelliğini taşır. Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonları, her şeyden önce İslam tarihinin en önemli dini yapılarından toplandığı için büyük bir çeşitlilik göstermektedir. İslam sanatının, Emevilerden Osmanlı Dönemine uza..»»
Ali Budak

Tughra Books

Mealler, sadece bir mirsad ve ölçüdürler. Onlarla hakikat aranır ama onlar hakikatın kendisi olamazlar. Kur'ân'ı dahi mealde arayanlar ne büyük bir yanlış ve yalana takılıp kalmışlardır. Çünkü Kur'ân'ın Allah tarafından indirilen şeklinde, mucizelik vardır. Onu meal hâline getirdiğinizde,derisi yüzülmüş bir nesneye benzetmiş olursunuz. Onun için, esas olan, Kur'ân ve hadisin bizzat ke..»»
Muhammed Çetin

Tughra Books

Gülen ve benzeri herhangi bir hareketi analiz edecek çalışma, her şeyden önce olaya dahilden bakabilmelidir. Yerleşik batılı kavram ve metotlarla hareket etmek, bizi hiçbir zaman sağlıklı bir neticeye götürmez. Şimdiye kadar ne oryantalist okumalar, ne de onların yerli versiyonları sağlıklı bir analiz ortaya koyabilmiştir. Geleneğin Modern Çağa Tanıklığı'nda, Gülen Hareketinin bilinen..»»
Bediüzzaman Said-i Nursi

Tughra Books

Şahdamar Yayınları arasında yayınlanan Lemaât, Abdullah Aymaz'ın metin sadeleştirme ve açıklamalarıyla yeniden Nur okurlarına sunuluyor. Orijinal metin arasında küçük yazılarla düşülen şerhler, metni daha iyi anlamamızı ve konuya hakim olmamızı sağlıyor. Abdullah Aymaz gibi hayatı ve yazdıklarında 'hassas' bir duruşu olan ve Risale-i Nur'u doğru okuyan bir yazar tarafından hazırlanan ..»»
Maryam Kabeer Faye

Tughra Books

Hollywood'da Yahudi bir ailenin kızı olarak büyüyen ve Afganistan ziyareti sırasında İslamiyet'le tanışan Meryem Kabeer Faye'nin hac hatıralarını anlatıyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.