Amaç, sevgi uğruna ölmek değil, uğrunda ölünecek sevgi bulmaktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

• Tübitak Popüler Bilim Kitapları Kitapları | • Tübitak Popüler Bilim Kitapları İletişim Bilgileri | • Tübitak Popüler Bilim Kitapları Hakkında Bilgi
Sitemizde Tübitak Popüler Bilim Kitapları isimli yayınevine ait Toplam 252 kitap bulunuyor."Tübitak Popüler Bilim Kitapları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kuş Gözlem

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Kuş gözlemciliğini anlatan bu küçük kitapla, kuşların kendilerine özgü dünyalarının kapısını aralayacaksınız. Kuşlarla ilgili ilginç gerçekleri okuyacak ve kuş gözlemi için en iyi yerlerden brinin pencerenizin önü olduğunu keşfedeceksiniz.»»
Nuria Roca

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Yedikleriniz nereye gider? Büyükler neden her şeyden az da olsa yemeniz gerektiğini söylerler? Bu kitap sayesinde ailenin en küçük bireyleri, insan vücudu hakkında sık sık sordukları soruların yanıtlarını bulabilecekler. Diğer yandan ister eğitimci, isterse anne baba olsun, yetişkinler de kitabın sonundaki önerilerden yararlanarak ve anlatılan oyunlara katılarak çocuklara yardımcı olabilirler. »»
Richard Louv

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

“Çocuk ve doğa hareketi şu temel fikirden güç alıyor: Doğadaki çocuk, soyu tehlike altında olan bir türdür ve çocukların sağlığı ile Yeryüzü’nün sağlığı birbirine sıkı sıkıya bağlıdır.” Richard Louv Çocuklarının doğayla anlamlı bir bağ kurmadan büyüyen bir kuşağa ait olmasını istemeyen anne babaların başucu kitabı olan Doğadaki Son Çocuk, tüm dünyada hızla yayılan doğaya dönüş hareketi..»»
Tori Large

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Matematikle ilgilenen ve matematiği seven herkesin kütüphanesinde bulunması gereken bir kitap. •Temel matematik terimleri ve kavramlarına ait 500’ün üzerinde tanım •300’ün üzerinde şekil ve diyagram •100’den fazla çözümlü örnek •Her sayfada, kullanılan terimler için çapraz başvurular ve ayrıntılı dizin Çocuk ve Gençlik Kitaplığı - 12 Yaş +»»
Rebecca HeddlePaul Shipton

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Deneylerle Bilim kitaplarının üçüncüsünde pillerle, bedeninizle ve havayla yapabileceğiniz birçok deneye yer veriliyor. Devre labirenti oyunundan ışığı yanıp sönen fenere, rüzgârgülünden termometreye, parmak izi çıkarmaktan ses titreşimlerine çok çeşitli deneylerin yer aldığı Deneylerle Bilim’in 3. kitabında anne babalara ve öğretmenlere yönelik bilgiler de bulunuyor. Resimleyen: Kate Davi..»»
Helen EdomKate Woodward

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Deneylerle Bilim kitaplarının ikincisinde suyla, mıknatıslarla, ışık ve aynalarla yapılan deneylere yer veriliyor. Mıknatıslar havada uçabilir mi` Bir gökkuşağı yapabilir misiniz` Gölgelere bakarak saati söyleyebilir misiniz` Bu kitaptaki deneyleri yaparken pek çok şeyin yanı sıra bu soruların cevaplarını da öğreneceksiniz. TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları 223 »»
Süleyman Sevinç

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

İkinci Dünya Savaşı süresince kıtalara yayılmış olan birlikler, okyanuslarda dolaşan denizaltılar ve su üstü gemileri, komuta merkezleri ve birbirleri ile iletişmek ve koordine olmak zorunda idiler. Birinci Dünya Savaşında yenilgiyi tatmış olan Alman orduları buna hazırlıklıydılar. Tüm ordu birimleri arasındaki bilgi iletişimini güvenle sağlayacak olan şifreleme teknolojisi “Enigma”, çokta..»»
Gordon Kane

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

İnsanlar, doğanın nasıl işlediğini anlamaya çalışmışlardır tarih boyunca. Parçacık fiziğinin Standart Model’i, doğanın en temel yapıtaşlarını ve kuvvetlerini betimleyerek, bu konuda oldukça başarılı bir açıklama ortaya koymuştur. Parçacık fiziğine yön veren kuruluşlardaki çok büyük boyutlu hızlandırıcılar ve araştırmanın sınırlarında çalışan kuramcılar sayesinde de doğayı keşfetme çabaları bir son..»»
Anne Civardi

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Erken Çocukluk Kitaplığı 3-6 yaş Bu kitapta eve yeni alınan bir köpek yavrusunun ailenin diğer üyelerinin hayatını nasıl etkilediği 3-6 yaş arası çocuklara uygun ve açık bir dille anlatılıyor. Beslenmesi, eğitilmesi ve aşı olmaya götürülmesi gibi, bir köpeğin getirdiği sorumluluklardan da bahsediliyor. Çocukların uzun uzun bakabileceği, bir şeyler öğrenebileceği ve üzerinde konuşabil..»»
Anne Civardi

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Erken Çocukluk Kitaplığı 3-6 yaş Bu kitapta doktora muayene olmaya giden bir çocuğun nelerle karşılaşabileceği 3-6 yaş arası çocuklara uygun ve açık bir dille anlatılıyor. Doktora gitmek üzere evden çıkılmasından eczaneden ilaçların alınıp eve gelinmesine kadar bütün süreçten bahsediliyor. Çocukların uzun uzun bakabileceği, bir şeyler öğrenebileceği ve üzerinde konuşabileceği ayrıntı..»»
Steve Parker

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Kafatasına açılmış delikler baş ağrısını geçirir mi? Virüs neye benzer? Hastalıkların tedavisinde zehirden nasıl faydalanılır? Bir çiçek lösemi hastalığını iyileştirebilir mi? Akupunktur anestezinin yerini alabilir mi? Tüm bu soruların ve daha fazlasının yanıtlarını bu kitapta bulacaksınız. Açıklamalı fotoğraflar ve resimler modern tıp dünyasını daha yakından tanımamıza yardımcı olacak. ..»»
Brian Greene

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Bir şey keşfetmenin insanın yeni bir şey görmesi değil de bakışını biçimlendirmesi demek olduğu söylenir. Evreni sicim kuramı tarafından biçimlendirilmiş bir bakışla gören okurlar yeni manzaranın nefes kesici olduğunu görecek. Dünyanın her yerinde matematikçiler ve fizikçiler şimdiye kadar oluşturulmuş en iddialı fizik kuramı olan sicim kuramı üzerinde çalışıyor. Sicim kuramı Einstein’ın o..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.