Bir iyiliği yapan değil, iyiliği gören hatırlamalıdır. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tortuga

Tortuga

• Tortuga Kitapları | • Tortuga İletişim Bilgileri | • Tortuga Hakkında Bilgi
Sitemizde Tortuga isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Tortuga" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Erdal Avcı

Tortuga

Arka Kapak Yazısı     “İnsanlık yönünden nasip almamış, Her lafı bir diken sözüne bakın, Kendinden başkasını insan görmemiş, Kuralsız çizgisiz gidene bakın”   Erdal Avcı’nın kaleminden her okurun kendinden bir şeyler bulabileceği özlem dolu şiirler… Şiirlerinde kendine özgü bir ahenk yakalayan Avcı, ses benzeşmesine dayanan kafiye kullanımına önem verir. Avcı’..»»
Jale T. Elhadef

Tortuga

Las Vegas’ta harika bir tatildeyken Bay Mükemmel’le karşılaşırsanız ne olur? Peki ya sabah olduğunda onunla evlenmiş olduğunuzu dehşet içinde öğrenirseniz? Üstelik de bu esrarengiz adam size muhteşem bir hayat vadediyor. Peki, neden size seçti?   Sıradışı ve güçlü bir kadın olan Leyla, New York’taki sanatla içiçe hayatını, sırlarla dolu bir adamın karşı konulmaz kural..»»
Ahu Uz

Tortuga

Ay Burcunuzun size nasıl etkilediğini öğrenmek ister misiniz? Peki ya çevrenizle ve çocuğunuzla olan ilişkilerinizi? Çocuğunuzun gözünde nasıl bir annesiniz? Sizden beklentileri neler? Bunlar gibi daha pek çok sorunun cevabı ve Ay Burcunuzla ilgili yol gösterici bilgiler Batı ve Hint astrolojisinde uzman AhuUz’un alanında bir ilk olma niteliği taşıyan kitabında!   A..»»
Günseli Damla Uğur

Tortuga

Günseli Damla Uğur, ***Hayattaki olumsuzlukları süpürüp kabuk bağlamış yaralara aşkın nasıl iyi geldiğini, an gelip de bizi iyileştirdiğini hangimiz inkâr edebiliriz ki?*** diyor ilk şiir kitabının önsözünde. Peki ama neden adamotu? Sözü yine kendisine bırakalım: ***Elinizde tuttuğunuz bu kitap, aşkın yalnızca bildiğimiz evrelerini ve formlarını konu alır. Adamotu da tıpkı aşk gibidir; ya d..»»
Ayten Ödül Sarı

Tortuga

Ayşen öğretmenin yaşam öyküsü kimine göre acıklı, kimine göre dayanılmaz, yer yer keyifli.. Ama kesin olan bir şey var ki, her anıyla mücadele ve emek dolu… 38 yıllık evliliği türlü olaylara sahne olan Ayşen öğretmenin öyküsüne başarısız evlilikleri ve keder dolu yaşantılarıyla Necibe öğretmen, Muazzez öğretmen, Fatma öğretmen hatta Ganime, Mübiye ve Nimet de eşlik ediyor. Mesleğine tutkuyla b..»»
Levent Gökmen Demirciler

Tortuga

Pedagogların büyük bir kısmı, bir annenin çocuğuna verebileceği önemli şeyler arasında doğru beslenme alışkanlığı, iyi terbiye gibi özellikleri sayar… Gazeteci yazar Levent Gökmen Demirciler, buna bir de ***iyi dadı***yı ekliyor. İyi bir dadının çocuğunuzun hayatına pek çok olumlu katkısı olabilecekken, kötü bir dadı ardında onarılmaz etkiler bırakabilir. Peki, anne babalar güvenilir, iyi, sevgi d..»»
Çetin Karakaya

Tortuga

Girişimcilik, ülkemizde özellikle son yıllarda yalnızca başarı hikâyelerinden ibaret, bol ışıltılı bir alan olarak görülüyor. Peki ya anlatılmayanlar? Dr. Çetin Karakaya, ***Girişimcilik Rüyası***nda girişimcilik madalyonunun arka yüzünü çeviriyor ve girişimcilik hakkında bilinmeyenleri gün ışığına çıkarıyor. Doğru adımlar atmak isteyen, girişimcilik ruhunu ve yapılmamış olanı yapma hevesini her d..»»
Erdem Aksoylu

Tortuga

Bugünün işini yargıya bırakma. Sabrın sonu sefalettir. Zoom'la güzellik olmaz. Henüz bunları duymamış olabilirsiniz. Ama atasözlerimiz Erdem Aksoylu tarafından günümüz koşullarına göre mizahi bir dille yeniden yorumlandı. Günlük hayatımızın bir parçası olmuş pek çok atasözümüz Erdem Aksoylu'nun bu girişimiyle yepyeni ve espri dolu bir boyut kazandı. Zoom'la güzellik olmaz. Bir cisme yaklaştı..»»
Devrim Ersöz

Tortuga

Sakın pembe bir fil düşünmeyin! Bunun için geç olduğunu biliyorum. Çünkü daha kitabın adını okuduğunuzda beyniniz otomatik olarak düşünmeye başlamıştı, değil mi? ***Pembe fili düşünmeyin*** söylemi, iletişimde sözlerimizin yönlendirici gücünü ve zihnimiz üzerindeki etkisini göstermek için kullandığımız bir metafordur. Yaratıcı satıcı, pazarlamacı ya da iletişimcilerin görevi işte tam da bu olmalı:..»»
Sema Tuğçe Dikici

Tortuga

Sema Tuğçe Dikici'den futbol, siyaset ve tribünlere dair çarpıcı bir araştırma... Biliç'in önsözüyle... Futbolun bu kadar sevilmesinin nedenini kimileri ***gol olgusuna*** bağlıyor; aynen kitabın önsözünü yazan Beşiktaş teknik direktörü Bili? gibi… Bili?, kitaba yazdığı önsözde, ***Diğer sporların aksine, futbolda sayı yapmak garanti değildir... Ve o an geldiğinde o enerji... mutluluk... gur..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.