Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Tolstoy Yayıncılık

Tolstoy Yayıncılık

• Tolstoy Yayıncılık Kitapları | • Tolstoy Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Tolstoy Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Tolstoy Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 23 kitap bulunuyor."Tolstoy Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yeşim Demir

Tolstoy Yayıncılık

Walt Disney olmasaydı dünyada çok daha az gülümseme olurdu.   O, fark yaratan filmleriyle çocukların dünyasında bir hayalperest olmayı tercih etti. Belki çocukluğundaki hayallerinde yalnız kalmıştı ama buna hiç aldırmadan inandığı doğrular üzerinde kurduğu yolda ilerledi. Karşılaştığı güçlüklerin umudunu ve azmini kırmasına izin vermedi. Hayallerine hiç sınır koymadı....»»
Erdal Çakıcıoğlu

Tolstoy Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı    Deyimlerimizi anlam ve kullanımlarıyla öğrenmenin ''En eğlenceli'' yolu bu kitapta. Hadi, herhangi bir sayfayı açın ve en ilginç deyimlerden birini arkadaşlarınıza sorun...       »»
Erdal Çakıcıoğlu

Tolstoy Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı   Deyimlerimizi anlam ve kullanımlarıyla öğrenmenin ''En eğlenceli'' yolu bu kitapta. Hadi, herhangi bir sayfayı açın ve en ilginç deyimlerden birini arkadaşlarınıza sorun...       »»
Erdal Çakıcıoğlu

Tolstoy Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı   Atasözlerimizin anlam ve kullanımlarıyla öğrenmenin ''En eğlenceli'' yolu bu kitapta. Hadi, herhangi bir sayfayı açın ve en ilginç atasözlerinden birini arkadaşlarınıza sorun...       »»
Erdal Çakıcıoğlu

Tolstoy Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı      Atasözlerimizin anlam ve kullanımlarıyla öğrenmenin ''En eğlenceli'' yolu bu kitapta. Hadi, herhangi bir sayfayı açın ve en ilginç atasözlerinden birini arkadaşlarınıza sorun...         »»
Başak Arya Gençler

Tolstoy Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı   Geçmişte yaşanan bir travma…   “Nefesimi tuttuğum için başım ağrıyordu. Gözlerimi ateş bastı sanki. Ellerimi oynatamadım, çok sıkı bağlıydılar. Artık çaba sarf etmiyordum. Biliyordum çünkü buradan kurtulamayacaktım. “Ne olur,” diye fısıldadım kuru dudaklarımla, “Bırak artık beni…” O kimdi bilmiyordum. Bana ne yapıyor bilmiyordum. Ona ne yaptım,..»»
Haldun Açıksözlü

Tolstoy Yayıncılık

“Köyün içine geldiğimizi, iğde ağaçları kokusunun leylaklara karışmasından anlamıştım. Ne mutlu bana ki bütün bu güzellikler içinde üç ay kalacaktım. Ninem bize neler hazırlamıştı çok merak ediyordum. Mutlaka gözleme yapacaktı bunu biliyordum. Yanına güzel bir ayran iyi gidecekti. Sanırım biraz karnım acıkmıştı. Yemek işi bir şekilde çözülürdü de acaba Casy’yi nine..»»
Haldun Açıksözlü

Tolstoy Yayıncılık

Anne Karga Şukufe; yavrusunun düştüğünü görünce çılgına döndü. Gak gak diye bağırıyor ve kanat çırpıyordu. Bunun üzerine bütün kargalar toplanmaya başladı. Bir anda ağacın etrafı kargalarla doldu. Başta Şukufe olmak üzere kargaların hepsi bağrışıyordu: “gak, gak, gak…” diye. Ne yapacağını bilemeyen Sadık amca elindeki baltayla kalakaldı. Bir yerdeki yavruya bakıyor..»»
Haldun Açıksözlü

Tolstoy Yayıncılık

Sabahları güzel uykusundan çalar saatle uyananlardan değilim. Ya siz nasıl uyanıyorsunuz? Anneniniz yada aileden birisinin kulakları çınlatan sesiyle mi? Yoksa cep telefonunuzun müziğiyle mi? Cep telefonunun sesini hiç duymadım; çünkü yaşım uygun olmadığı için bizimkiler cep telefonu almıyor. Ben Maviş’imin sesiyle açıyorum gözlerimi. Maviş kim mi? Benim arkadaşı..»»
Esra Asil

Tolstoy Yayıncılık

Bir hayat düşünün; olağanüstü bir hayal gücünün getirdiği Nobel Edebiyat Ödülü ile tamamen değişmiş, bu değişimin iyi yönde olacağına dair varsayımları yerle bir etmiş. Bir kadın düşünün; katillerini beslemiş, kendi katlini izlemiş. Bölük pörçük uykularının arasına derin bir dostluk, muazzam bir aşk sıkıştırmaya çalışmış; ayağa kalksa dizleri kesilmiş, diz üstü düşse da..»»
Haldun Açıksözlü

Tolstoy Yayıncılık

Sivas Madımak katliamının üzerinden bunca zaman geçti. Geçti ama ne yangın söndü, ne de küllendi. Zira yurdun her yanında bir yangın, bir Madımak var. Her biri bir Kerbela. Ancak günümüzün zalimi ile mücadele etmek, o günün yalın kılıcı ile olmuyor. Bugün öncelikle içinde bulunduğumuz zamanın gerçeğini kavramak, sosyopolitik ve hegomonik özelliklerinin açık bilgisi ile d..»»
Haldun Açıksözlü

Tolstoy Yayıncılık

‘‘Bakıyorum masalın içinde kaybolup gitmişin, sence Camsab sözünde duracak mı, ne dersin? İnsanoğlu ihanet etmeden de yaşayabilir mi?’’ Ben de bunları düşünüyordum ki ninem cevap vermemi beklemeden masala başlayacaktı, o başlamadan araya girdim: ‘‘Neden cevap vermemi beklemiyorsun?’’ diye sordum nineme. Onun cevabı çok anlamlıydı: “Bazı sorular vardır; sende kalır cevap..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.