Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Toker Yayınları

Toker Yayınları

• Toker Yayınları Kitapları | • Toker Yayınları İletişim Bilgileri | • Toker Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Toker Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 210 kitap bulunuyor."Toker Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mahmut Yesari

Toker Yayınları

Mahmut Yesari, Cumhuriyet dönemi edebiyatçılarımızın en ünlülerindendir. Roman, hikaye, piyes alanlarında pek çok eseri vardır. Özellikle romanlarını açık ve sade bir dille yazmıştır. Romanlarının konularını yaşadığımız hayattan almış, kahramanlarını da halk arasından seçmiştir. Bunların çoğunda daha ziyade dramatik olayları işler.. Tipi Dindi, Su Sinekleri, Bahçemde Bir Gül Açtı, Kanlı Sır, Sevda..»»
Yalçın Toker

Toker Yayınları

Evliya Çelebi, Türk edebiyatında seyahatname (gezi) türü yazarlarının en ünlüsüdür. Osmanlı Devletinde asker, posta ve vergi memurluğu yapmış, bu görevleri dolayısı ile Orta-Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Avrupa'yı, bütün Anadolu'yu, Kafkasları, Balkanları dolaşmış, izlenimlerini Seyahatname'sinde yazmıştır. Bir tarih ve kültür şaheseri olarak bugün de dünyaca ünlü bir kaynaktır.»»
Yusuf Yıldırım

Toker Yayınları

Avrupa etkisi ile gelişen yenilikçi edebiyatımızda müzik, şiir gibi fonetik; resim, heykel gibi plastik sanatları Rubab-ı Şikeste'deki şiirlerinde işlemiştir. 2. Meşrutiyet'ten sonra gençliğin ülkülerini Halukun Defteri'nde; uygulamalı, oyunlaştırmacı çocuk eğitimini de Şermin'de örnekleştirmiştir. Öğretmen şairlerin öncüsü sayılan Fikret, "Batıya açılan penceremiz" Galatasaray Lisesi'nin de çağda..»»
Alain Decaux

Toker Yayınları

"Sekizinci Sovyet Ordusu'nun Muhafız Kıtası'na bağlı askerler 2 Mayıs 1945 günü, içinde Hitler'in kömürleşmiş cesedinin bulunduğu ve daha dumanları tüten bir halı farkettiler." - Mareşal Joukov "Ağustos 1945'te Come Gölü üzerindeki Moltasio köyü. Savaşın en çetin günlerinde bile görmediği bir askeri yığınakla dolmuştu. Ordu ve dedektifler köyde bulunan bir ressamın güvenliğini sağlamak için ..»»
Kolektif

Toker Yayınları

Türkiye Tarihi Toker Yayınları»»
Kolektif

Toker Yayınları

Kutsal Kur'an Toker Yayınları»»
Mustafa İloğlu

Toker Yayınları

Margaret Mitchell

Toker Yayınları

Mehmet Türker

Toker Yayınları

Sevgili arkadaşım, kardeşim Mehmet Türker’in, sağlığında basılan Yazık  Ettiler  Güzelim Ülkeye isimli kitabının Önsözünü de ben yazmıştım. Vefatından sonra basılan ve Sözcü’deki yazılarından Yalçın Toker tarafından oluşturulan bu yeni kitabı Cevapsız  Kalan Sorular’a da Önsöz yazmak bana gurur verici bir görev oldu. Dilerim Mehmet kardeşimin ruhu şadolur.»»
Rahmi Turan

Toker Yayınları

Fatih’in Fedaisi Kara Murat 1 Vahşi Güzel Fatih’in Fedaisi Kara Murat 2 Ölüm Yolu Fatih’in Fedaisi Kara Murat 3 Aşk ve Kan Fatih’in Fedaisi Kara Murat 4 Kardeş Kanı Fatih’in Fedaisi Kara Murat 5 - Kızlar Manastırı»»
Rahmi Turan

Toker Yayınları

Sevgili okurlar, ünlü Fransız yazarı Moliere, “İnsan güldüğü kadar insandır..” demiş. Doğrudur. Peki günümüzde yeterine gülebiliyor muyuz? Buna evet demek mümkün değildir. Binbir sıkıntı içinde çalkalanan ülkemizde insanların büyük bölümü gülmeyi unutmuş durumda.. İşte bu kitabı, gülmeyi unutan insanlarımızı biraz olsun tebessüm ettirebilmek için yayınladık.»»
Kolektif

Toker Yayınları

Kur'an-ı Kerim Tercümesi Toker Yayınları»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.