Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Togan

Togan

• Togan Kitapları | • Togan İletişim Bilgileri | • Togan Hakkında Bilgi
Sitemizde Togan isimli yayınevine ait Toplam 17 kitap bulunuyor."Togan" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Murat Akbaş

Togan

Yazar bu kitabında, diğer kitabında olduğu gibi cesurca , ikbal ve makam uğruna yapılan ihanetleri değişik bir bakışla okurlarına sunuyor.  Sınırsız bir ihanet ortamında var olmak savaşı verenlerin sesi olmak için, konularını gayet net ve açıkça işliyor.       »»
Kemal Baytaş

Togan

Arka Kapak Yazısı     Bu kitabı okuduğunuz vakit, zıpkın gibi yazılara ve sayfalar arasından fışkıran enerjiye bizzat tanık olacaksınız. Kemal BAYTAŞ, bu yazıları ve yorumlarıyla bir devrin çirkinliklerini anlatarak tarihe not düşüyor ve: “Uyan artık ey Türkiyem!”  diye haykırıyor! -Rahmi TURAN   Kemal BAYTAŞ bizim abimiz.  Mücadeleci, inançlarından asla ödün ve..»»
Sonay Bayramoğlu

Togan

Arka Kapak Yazısı     İki zıt karakterin gece boyu diyaloğu üzerine kurgulanan bu Söyleşi’de ana tema “Dünya“ ve “Yaşam“dır. Kitabın amacı bilinçlenmeye teşviktir. Akıl vermek değil. Özetle kitap:   Yaşam üzerinedir. Yaşam koçluğu değil. Yaşamın anlamı, bilinçli yaşam ve onu kendince yaşamanın engellenmesi ve de yaşam felsefesi, rasyonel davranış; mutluluk ve aşkım k..»»
Sait Balcı

Togan

Yoktan var ettiği Kurtuluş savaşları sonunda Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yoktan var ettiği Türkiye Cumhuriyetini Koruma, kollama ve bunu ifa etme görevi herkesten önce Cumhuriyet Halk Partililerindir. Ve Cumhuriyet halk partililer, Atatürk’ün emanetine sahip çıkmak zorundadırlar. Memleketi yaşana bilir bir ülke haline getirmek mecburiyetindedirler.         ..»»
Sinan Toraman

Togan

Şiir hayata atılmış bir adımdır.Benim de sözüm var diyebilenlerin adımıdır bu.Benim şiirimde hayat sadece yaşamak değildir.Direniştir,sevdadır,haksıza,yalancıya haddini bildirmektir ve her şeyden evvel güçsüzün ve azınlığın yanında olmaktır.Tarihe not düşmektir şairin görevi. uzayan yolların çıkmazlarındaki umut gülüşünü bağışlarken çocuklarına hangi sevda esirger renklerini mavisiz han..»»
Ömer Gürdal

Togan

Türkiye düşmanlarının Lozan'ın intikamını almak ve Türkiye'yi yıldırmak için II. Yunan ordusu görevi verilerek Türk milletinin başına musallat edilen kanlı terör örgütü PKK... Kanlı terör örgütünün karanlık dehlizlerindeki ürpertici gerçekler bu kitabın içinde. O dehlizleri sizin için aydınlatıyoruz. Bu romanda; Şu an örgütün içindeki gençleri nasıl kandırdıklarını, nasıl ölüm elbiselerini ..»»
Hasip Sarıgöz

Togan

Bu kitabı okurken maalesef gururlanamayacaksınız. Sevinemeyeceksiniz ve gülümseyemeyeceksiniz.Dişlerinizi sıkacaksınız, dudaklarınızı ısıracaksınız, belki kaburgalarınız ciğerlerinize batıyor gibi olacak… Düşüneceksiniz ve düşündükçe yumruklarrınızı sıkacaksınız, bazen gırtlağınız düğümlenecek, nefes almakta zorlanıyor gibi hissetmenizde mümkün, hatta göz yaşlarınızı tutamadığınız anlar bile olaca..»»
Veysel Boğatepe

Togan

Uzun bir tarih yolculuğuna çıkacağınız bu kitapta; Türklerin Anadolu'ya girişinde Kürtlerin rolüne ve çarpıtılan tarihi gerçeklere, Atatürk'ün Kürtlere özerklik verdiği iddialarının altında yatan gerçekler ile bu iddianın kaynağındaki doğrulara, ABD, AB ve İsrail'e bağlı işbirlikçi / statükocu Kürtler ve Abdullah Öcalan'ın bu gruplara yönelik eleştirilerine, Lozan Barış Antlaşmasının 2023'te bitec..»»
Kutsal Vazife 2

Togan

Peki, beş kıtayı birden içine alacak biçimde barış olur muydu? Çoğunluğa göre hayır, hatta belki de imkansızdı. Fakat Türklerin öğrenemediği, hatta öğretilemediği İmkansız sözcüğü, her Türk için sıradan bir sözcük olarak sadece lugat içindeki yerini alırdı. Toplantıya Türkiye'den davet edilen kişi General Kemal Aziz Atakan'dı. Fakat bu isim birçokları için oldukça rahatsız ediciydi. Bilhassa BM..»»
Ahmet Küçükşahin

Togan

Bu kitapta, düzmece bir dava neticesinde yüzlerce geleceğin gasp edilişini ve itibarlarının ayaklar altına alınışını okuyacaksınız. Sürüklenen bir psikoloji içinde gelecek ve itibar savaşı verilişine şahitlik edeceksiniz. O zamanın bir emniyet yetkilisi olan İstanbul Emekli İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat YILMAZER'in, Ergenekon, Balyoz, Odatv, KCK soruşturmalarının hepsinin Başbakan Recep TayyipE..»»
Kutsal Vazife

Togan

Sakinleşmek istercesine derin bir nefes aldıktan sonra, önünde duran suyu içti. ***Şimdi*** dedi, durakladı. ***Şimdi onlar diyorlar ki, her türlü vahşeti yaşatarak Türkleri yok edeceğiz!*** Gözleri tiksinti ve öfke içinde bakarken, yüzündeki her detay, az sonra büyük bir yıldırımın düşeceğini haber veriyordu. (Tanıtım Bülteninden) »»
İsmail Arlı

Togan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a y »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.