Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Timaş Çocuk

Timaş Çocuk

• Timaş Çocuk Kitapları | • Timaş Çocuk İletişim Bilgileri | • Timaş Çocuk Hakkında Bilgi
Sitemizde Timaş Çocuk isimli yayınevine ait Toplam 45 kitap bulunuyor.
Benimle Tanıştınız mı? Merhaba; ben “Timaş Çocuk” Timaş Yayınları çocuklar için hazırladığı birbirinden güzel kitapları benimle sunuyor sizlere. Timaş 1982 yılında kurulmuş dev bir yayınevi. Ben onun içinde doğdum ve büyüdüm. Laf aramızda ondan çok şey öğrendim. En güzel kitapları sizlere ulaştırmak için pek çok kişi çalışıyor benimle birlikte. Önce “Çocuklar hangi kitapları sever?” diye düşünüyorlar, sonra “Çocuklar neleri öğrenmek ister?”… Editör, yazar, çizer, grafiker, pedagog, öğretmen abla ve ağabeyler kafa kafaya veriyor, yazıyor, çiziyor, heyecanla ve şevkle çalışıyorlar. En büyük istekleri hazırladıkları kitapları çok sevmeniz ve bol bol okumanız. Hatta onları çocuklarınız için saklamanız. Biz, sizin için çalışmaktan çok ama çok mutluyuz. Kitaplarımızı elinize aldığınızda gözlerinizde gördüğümüz ışıltı, dudaklarınızdaki gülümseme bizim için en büyük armağan. İyi ki varsınız...
Son Yayınlanan Kitapları
Sadık Yalsızuçanlar

Timaş Çocuk

İçindekiler; İkiz Kardeşler Masalı Aydede Masalı Oyuncaklı Masal Bulutsu Masal Yusufçuk Masalı Mercan Çocuk Masalı Mavi Kanatlı Bir Kuş Masalı Ev Masalı Paylaştırma Masalı Yakamoz Masalı Armağan Kulesi Masalı Sarı Çiçek Masalı Parmak Masalı Son Masal »»
Müjgan Şeyhi

Timaş Çocuk

Gakguk yıkanmayı sevmeyen ve de söz dinlemeyen bir karga. Tüm arkadaşlarının, annesinin ısrarına rağmen yıkanmamakta direniyor. Herkes onun bu durumuna çok üzülüyor. Çünkü hem çok kötü kokuyor hem de tüyleri dökülüyor. Bu yüzden bir gün annesi bir plan yapıyor. Gakguk'u komşularının yardımıyla yıkamaya karar veriyor. Bakalım karga Gakguk bu durumda ne yapıyor? (Tanıtım Bülteninden) »»
Şokuh Gasemnia

Timaş Çocuk

Tostos şirin mi şirin bir otobüs. Ama bir derdi var. Şoför tavşan Şavşav onu çok hızlı kullanıyor. Direksiyonu hızlı hızlı çeviriyor, derelerden tepelerden çok hızlı geçiyor. Bu da Tostos'u çok yoruyor. Bir gün yine Yeşil Orman'a giderlerken Şavşav çok hızlı kullandığı için Tostos artık gidemez hâle geliyor ve duruyor. Tostos durunca tavşan Şavşav ne yapacağını bilemiyor. Kaplumbağa Pumpum bir ş..»»
Müjgan Şeyhi

Timaş Çocuk

Panda Pandi, ailesinin biricik yavrusu. Bir gün annesi evden çıkmak için hızla hazırlanırken şöyle diyor: "Pandicik çok uslu bir pandacık ol ve babaanneni hiç üzme. Ben hemen gidip çok küçük bir misafirle geri döneceğim... Babası ekliyor: "Çok çok küçük bir misafir!" Pandi çok merak ediyor: "Acaba çok çok küçük misafir kim?" (Tanıtım Bülteninden) »»
Şokuh Gasemnia

Timaş Çocuk

Çekçek kendisini çok yalnız hisseden bir çekmece... Çünkü Yağmur çekmecesinde ne varsa hepsini odasının bir yerlerine atıyor. Bir de üstüne üstlük onu hep açık bırakıyor. Çekçek bu duruma çok üzülüyor ama derdini Yağmur'a bir türlü anlatamıyor. Bir gün onun açık olduğunu gören çekirge Gelgeç, fare Finfin ve örümcek Topidik çekmeceye yerleşiyor! Bakalım Yağmur bu durumda ne yapacak ve çekmece Çek..»»
Anton Çehov

Timaş Çocuk

B. ve T. ilçeleri arasındaki posta yolundan yürüyordum. Bu yoldan gelip geçenler Kozyavka deresinin kıyısında tek başına duran Andreyev'in değirmenini çok iyi bilirler. Köhne değirmen her an yıkılmaya hazır gibidir. (Kitabın İçinden) »»
Müjgan Şeyhi

Timaş Çocuk

Sevgili Çocuklar, Pamuk, çok düzenli bir kedi. Ev arkadaşı Tekir ise çok dağınık... Tekir bir gün çalıştığı yere yanlışlıkla terlikleriyle gittiğini fark etmesin mi! Hemen ayakkabılarını bulmak için eve koşuyor. Fakat odası öyle dağınık ki Pamuk'un bu odanın içinde ayakkabılarını bulması neredeyse imkânsız! Acaba Pamuk'un ayakkabıları nerede? (Tanıtım Bülteninden) »»
Müjgan Şeyhi

Timaş Çocuk

Pembe kulak giyimine kuşamına pek meraklı bir tavşancık. Bir gün yeni bir ayakkabı satın almak için Samur Hanım'ın ayakkabı dükkânına gidiyor. "Ben bu dükkândaki en güzel ayakkabıyı istiyorum." diyor. Samur Hanım ona birbirinden şık ayakkabılar gösteriyor. Tabi hepsi de tavşanlara göre... (Tanıtım Bülteninden) »»
Rudyard Kipling

Timaş Çocuk

Lüks yolcu gemisi Amerika'dan yola çıkmış, Avrupa'ya gidiyordu. Harvey Cheyne de annesi ile birlikte bu gemideydi. Harvey'in babası çok zengindi. (Kitabın İçinden) »»
Marie Agnes Gaudrat

Timaş Çocuk

Bu kitap, sizleri büyüklerinizle konuşabilmeniz konusunda cesaretlendirirken, kendinizi doğru kelimelerle ifade etmenize ve böylece ilk güzel arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı oluyor. Kitabın içerisindeki masallar sayesinde, arkadaşlıkla ilgili 6 temel soru cevaplarını buluyor. En iyi arkadaş nedir? Arkadaşım sadece benim olabilir mi? Neden kimse benimle arkadaş olmak istemiyor? Arkadaşlığımı sür..»»
Sema Gül

Timaş Çocuk

Çocuklar, "Ay'ın İç Yapısı, Ay'ın Yüzeyi, Ay Nasıl Oluştu?, Ay'ın Evreleri, Neden Ay'ın Hep Aynı Yüzünü Görüyoruz, Güneş Tutulması, Gel-Git Nedir?, Astronominin Tarihçesi" gibi pek çok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız. Bu kitaplar onlara bilim sevgisi aşılayacak... (Tanıtım Bülteninden) »»
Metin Özdamarlar

Timaş Çocuk

Türklerin ilk anayurdu Orta Asya'ydı... Bilinen ilk Türk topluluğu olan İskitler, sarışın ve beyaz tenlilerdi... Bilinen ilk Türk devleti ise, Büyük Hun İmparatorluğu idi... Çinliler, dünyanın yedi harikasından biri olan Çin Seddi'ni Türk akınlarını durdurmak için yaptılar... Kavimler göçü ile Türkler, dünyanın dört bir yanına yayıldılar... Bizans İmparatoru II. Theodosios, suikast hazırlığınday..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.