Büyük olma yolundaki ilk adım, dürüst olmaktır. (S. Johnson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tilki Kitap

Tilki Kitap

• Tilki Kitap Kitapları | • Tilki Kitap İletişim Bilgileri | • Tilki Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Tilki Kitap isimli yayınevine ait Toplam 99 kitap bulunuyor."Tilki Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
M. Şükrü Batumak

Tilki Kitap

"Bu kubbenin içinde, gece ve gündüzün olduğunu nasıl bilirsin?""Sabah olduğu zaman kubbe beyazlaşır, gündüzün olduğunu anlarım. Güneş battığı zaman da Kubbe siyahlaşır, o zaman da gece olduğunu anlarım."   »»
Olcay Akkent

Tilki Kitap

Babam; Babam İsmail Hakkı, Akşehir eşrafından Subaşı Hacı Mehmet Arif Efendi ile Hatice Hanım’ın oğlu. Asker ocağında yetişmiş olan babam, 29 Haziran 1916’da yüzbaşı olmuş. Aralık ayında, hayvan yazmak için Tokat’tan Erbaa’ya Amasya üzerinden yayan gitmiş. 25 Ekim 1921’de Kurtuluş Savaşına katılmak üzere İtalyan Remo Şilebi ile İstanbul’dan ayrılmış. Ertesi sabah İnebolu’ya varmış. Kastamonu v..»»
Tuğba Aydemir

Tilki Kitap

"Geliri sokak hayvanları yararına kullanılacak ve kahramanları gerçek olan bu masal kitabı; çocuklara hayvanların sevimli dünyasını yansıtmak, çocukların dünyasında hayvanlarla ilgili farkındalık yaratmak, empati duygusunu geliştirmek ve hayvan sevgisi aşılamak için yazılmıştır."   »»
Coşkun Torun

Tilki Kitap

"Aile, toplumun ana direği ve sosyal hayatın, sosyalleşmenin başladığı yerdir.Genç nasıl düşüneceğini ve nasıl davranacağını ilk olarak annesi, babası ve aile büyüklerinden öğrenir. Eğitimini ilk olarak aileden alır. Huzurlu ve sağlıklı ilişkiler içerisinde yaşamlarını sürdüren bir aile, çocukları için en iyi okul gibidir. Gençler kendisini ne kadar ailenin şefkatli kollarına bırakırsa ve aile..»»
Şair’ül İslam Yunus Kokan

Tilki Kitap

O Zât-ı Kuddûs ki O Allah’tır, Allah. O’ndan gayrı yoktur hiçbir ilah. Ezeli ve ebedî hayat ile diridir, ölümlü olmaktan münezzehtir. Tüm varlık âlemini ayakta tutan ve düzenini kudret elinde bulunduran ancak O’dur. O’nu asla ne gaflet basar, ne yorgunluk ve ne de bir uyku. Göklerde ve yerde, bilinen ve bilinmeyen tüm âlemlerde ne varsa tamamı O’nundur, O’nun mülkündedir, O’nun kabza-..»»
Şair’ül İslam Yunus Kokan

Tilki Kitap

Ey insan! Hangi şiir var ki şâirsiz olsun? Hangi eser var ki müessirsiz olsun? Hangi sanat var ki sanatkârsız olsun? Hangi kitap var ki müellifsiz olsun? Öyle de Şiir-i mûcize-i benî Âdem`in, Son derece sanatlı yaratılan, ‘insan` denen bu eserin, İlim ve hikmetle yazılan beşerin; yaratıcısız, müessirsiz, sanatkârsız ve müellifsiz olması mümkün değildir. Elbette bir yaratıcısı, bir müessi..»»
Şair’ül İslam Yunus Kokan

Tilki Kitap

Aylardan yine ramazan, Resûlullah (s.a.v) kırk yaşında, Günlerden pazartesi, Ramazan’ın on yedinci gecesi, Kadir Gecesi, Ve gece bitmek üzere, Seher vaktine doğru, Cibril (a.s) insan suretinde, Hira mağarası içinde, Gür bir seda ile… "Oku!" diye seslendi. »»
Şair’ül İslam Yunus Kokan

Tilki Kitap

Bak şimdi şu diline! O Rahman'dan hediye, Tercüman latifene, Mûcize-i azîme…»»
Şair’ül İslam Yunus Kokan

Tilki Kitap

Hadis, fıkıh, tefsir, kelam... İlmi talep ettim her an, Akıp gider durmaz zaman, Önce ihlas derim o zaman.»»
Zeki Uysal

Tilki Kitap

Vurgun yemişse düşlerin ve henüz düşmediyse yüreğine cemre sakın aldırma sen yıldızlar doğacaktır güneşle sevişen gökyüzünden...          »»
Fatma Fatoş Cemre

Tilki Kitap

Merhaba gökyüzüm Ay ışığında öpülesi bir tebessüm, Bakma öyle melül melül, İzlemeye doyamadığım Gece gözlüm.        »»
Yakup Yaşar

Tilki Kitap

Ruhunda her şeye sahip olunca Terk ediyormuş insan, Her şeyini kaptırınca alıyormuş Bir daha doğrulamayacağını..        »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.