Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tilki Kitap

Tilki Kitap

• Tilki Kitap Kitapları | • Tilki Kitap İletişim Bilgileri | • Tilki Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Tilki Kitap isimli yayınevine ait Toplam 451 kitap bulunuyor."Tilki Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nuran Kara

Tilki Kitap

Şair Nuran Kara, ilk şiir kitabı "Kırkyama" ile okurlarını selamlıyor.İşkenceye dönüşüyor,Akrep ve yelkovanın lirik dansı,Sensiz sabahlara uyanınca ben,Kırılan kemik, yırtılan ten oluyor,Yokluğunun acısıVe bitirme telaşı sarıyor,Benim için hiç başlamamış olan günü.Düşmüyorsun dilimden,Sensizliğin koca boşluğunu,Adınla yamıyorum.Dilim adına, gün yamaya doymuyor.Gün doyumsuzluğunu,Ustalıkla devreder..»»
Erbil Karakoç

Tilki Kitap

İmam, anarşik bir köy öğretmenin, öğlen namazına müteakip cenaze namazını kıldırıyordu… -Hakkınızı helal ediyor musunuz ey ahali! -Helal olsun! Helal olsun! Helal olsun! Çetin Ayazın kıldırdığı cenaze namazından tüm köylü hoşnuttu… Akşam Çetin Ayazın davet ettiği kahvehanede ki toplantıda olacaklardı! Hes midir ne karın ağrısıdır köylünün başına musallat olmuştu… Köylüler Hes istemiyordu!..»»
Feride Gerdelmann

Tilki Kitap

Doyasıya tada tada yaşamadıklarımın acısını çekiyorum. Sanki kırmızı rengi az görmüş gibi, bütün kırmızılara sarılıyorum. Sanki bulutları izlerken, soluğumu özgürce serbest bırakmamış gibi, derin derin nefes alıp veriyorum. Acı Benim Önümde Eğilecek Ve bir gün acı benim önünde eğilecek. Benim boynumu büken o acı, Benim önünde eğilecek iki gözüm. Doyasıya tada tada yaşamadıklarımın acısını çekiy..»»
Faziylet Sönmez

Tilki Kitap

Rızasız bahçe gülleriydik biz...Razılığı alınmamış...Endamımızı göstermek istemediğimiz bahçelerdeydik...Gelen geçenin ayak altında ezilmekten...Ziyade hüzünlüydük..Bülbül’ünü yabancı bildik kendimize...Bahçeyi gurbet gördük...Şarkın ateşli çiçeğiydik...Garbın semalarında boy gösterdik...Ekildik...Yabancı topraklarda büyüdük...Suyumuz dökmeydi...Islanamadık yağmurlarda...Güneş de vurmadı yüzümüze...»»
Hasan Demir

Tilki Kitap

Üniversitenin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun olan oğlumun, bir süre sonra ağır bir depresyona girerek hastaneye yatması beni derinden sarstı. En çok kendimi suçladım. Bendim buna herhalde en büyük neden. Hastaneden çıktı. Tedavi süreci devam ediyor. Bir gün ne düşündü bilmem; hayatımda ilk defa sevgi sözcükleriyle dolu bir not ve orijinal, güzel bir defter hediye etti bana..»»
Kolektif

Tilki Kitap

"Hikayeni tanrı, şiirini sen yazarsın" www.tilkikitap.com tarafından düzenlenen ikinci şiir yarışmasına katılan beş bin şiir içerisinden seçilen dört yüz şiirden oluşan bu antoloji, bir nevi önümüzdeki yüzyılın şairlerinin müjdecisi. Tamamına yakınını daha önce hiçbir yerde okumadığınız şiirler ve şairler. Önümüzdeki yüzyılın şairlerinin önceden tanımanın ayrıcalığı ile iyi okumalar dileriz.»»
Dursun Ali Yaz,Fatih Çil,İsmet Yonucu

Tilki Kitap

Bu kitapta, yoksullukla mücadeleden yaşam kalitesine, sosyal sorumluluk projelerinden sera gazı salınımına oradan kadın-çocuk, insan-hayvan haklarına, globalizasyona ya da şehircilik uygulamalarına kadar uzanan geniş bir sprektuma sahip "sürdürülebilir kalkınma" kavramını hayata geçirecek toplam dokuz majör grubun en geçişkeni ve diğerleri ile en fazla temas halinde olan, "İş Dünyası ve Sanayi" öz..»»
Aslı Yerli

Tilki Kitap

Sana bir soru...Ormanın kralı kimdir?'Aslan` dediğini duyar gibiyim...Ama değil!En azından Popinya ormanında değil.Popinya ormanının kralı sincap. Evet yanlış duymadın, bir sincap!Ben, Popinya ormanın kralı Sincap Nunu!Sana nasıl kral olduğumu anlatacağım, dinlemeye hazır mısın?»»
Gizlem Yasemin Epçeli

Tilki Kitap

Küçük bir kara kedi ve Uçuç böceğinin iyilik, yardımlaşma, sevgi ve dostluklarınıanlatan heyecan verici hikâyesi…»»
İnci Tüter

Tilki Kitap

Hooopp!Düşme,Tut elimden,Kalk ayağa!Güçlü olmalıDik durmalıyızBiz kadınızKorkma!Kır zincirlerini!Bırakma!Biz kadınızNe yükler yükledilerOmzumuza sırtımıza!Taşıdık! Yılmadık!Yıkılmadık!Çünkü `BİZ kadınız.`»»
İbrahim Halil Aksoy

Tilki Kitap

Nice dağ aştırmıştırNice zincir kırdırmıştırSessiz sedasızTaşsız, sopasızKavgasızHerkes bilir deKimse bilmezNice devrim yaptırmıştırNice isyan bastırmıştırÖnsüz, arkasızVurmasız, kırmasızSilahsızHerkes bilir deKimse bilmez»»
Aşıroğlu Erol Akar

Tilki Kitap

Müddet-i âleme semah eyledim,Fazilet erkanı vatanda gördüm,Kan döküp cephede, zikir eyledik,Şanımı bayrakta hilalde gördüm!»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.