Gerçek aşk daima kişisel yarar duygusundan vazgeçme temeli üzerinde yükselir. TOLSTOY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tevn Yayınları

Tevn Yayınları

• Tevn Yayınları Kitapları | • Tevn Yayınları İletişim Bilgileri | • Tevn Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Tevn Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 24 kitap bulunuyor."Tevn Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Devrim Barış

Tevn Yayınları

Başaklar olgunlaştı, tütünün rengi altın sarısı, narlar kızardı, kızıllaştı, domatesler pembeleşti, Hasat zamanı geldi aşkın ve ömrün, hasat zamanı geldi ruhun meyvelerinin ve aklın düşlerinin, Elde tırpan, tırmık, kürek; buğday tarlalarında, toprak damlarda, tütünde pamukta, pancarda, Ve göğe ermiş meşe ağaçlarının gölgesinde, güneşin altında, tipide, karda, ayazda, Kürdistan'da, Anadolu'da, Afri..»»
Devrim Barış

Tevn Yayınları

Size ölümsüzlüğü müjdeliyorum. Size ölümü yenmeyi öğretiyorum. Size sonsuzlaşmanın kapılarını açıyorum. İşte karşınızda ışık çağı, karşınızda ışık hızı; ona ulaşacak kadar hızlıysanız peşimden gelin. Onu yakalayacak adımlarınız varsa koşun. Ona ulaştıracak kanatlarınız varsa uçun. Size ölümsüzlüğü hediy..»»
Zeki Kayar

Tevn Yayınları

Di şeveqa her sibehê de Şewla kenê te yê dilmê Wek gilokeke tîroj Li nav çavên min dide Û bi kuskusandina gizikên ciwan ve Hiş û sewdan di serê min de nahêle, Şerpeze dibim Û perîşan dibim. Ma çewa bikim, Ne sûcê min e ha! Dilê birîndar û têr evîn Hew dikare xwe li ber hisreta te, Hisreta dîtina te Û hisreta giyana te Ragire. »»
Medeni Ferho

Tevn Yayınları

Karwanê Mirovaniyê di xîşka dîkorê de geh bi le, geh hêdî hêdî, tene tene dimeşe. Gelek caran komên xelkê ji xîşk û rêçika dîrokê derdikevin, hingî rê li ber wan winda dibe. Di nava ger û bahoza bûyer û pêhatiyan de şêv û roj li wan digere, hew dizanin berê wan li kûdarê ye. Qîr û teşqeleyên cîhanê bîzre nekesiyê direşînin, dexla deborê tejî zîwan, tejî quncir dibe, ava jiyanê tejî zÎro, tejî ku..»»
Fevzi Yetkin

Tevn Yayınları

Bu çalışmadaki tüm olaylar ülkemizin küçük bir bölgesinde geçer. Neredeyse ülkenin küçük bir prototipi olan bu küçük bölge Urfa - Diyarbakır yolunun 54. km'sinde kurulmuş Hilvan'dır. Hilvan ne bir şehre benzer, ne de bir köye. Hakarete ve haksızlığa uğramışların acılarını paylaşmak için birbirlerine tutunduğu, birbirlerinin acılarında teselli bulan insanların bir araya geldiği, bir arada olma..»»
Reyhan Sarhan

Tevn Yayınları

"Nema baran ku bibare Êdî xwîn dibariya Ji mêjiyê ezman Me kulİkên hemû adaran çand Û di bin axekî bê Binî de veşart Em ketin pey zarokekÎ bê nav Me dilê mamosteyê mezin Ji xwe re kir evîn û jiyan Dilopek xwîn... Kete ser laşê min Ez bêhtir xweşik bûm bêhtir bûm mirav". (Arka Kapak) »»
Aycan Yıldırım

Tevn Yayınları

Ez dîn bûm, di nezera wan da Lewra min Nehebandibû ev jiyana qehbe... Ez bi tenê mam di serhildanê da Lê dîsa jî netirsiyam Tirs Ji min ra mirin bû Mirineke neçalkirî û mirar Lewra min serî nedanî li ber zilmê Lê pênivîs tu car ji min ra nebû dost Nekarî vî agirê dilê min bide zanin Hestên min bixe hevokan Li nav çavên dîrokê bide Dîrok bi xwe şermezar be Ax... Dîsa bêdeng man qê..»»
Hamit Kankılıç

Tevn Yayınları

İstanbul'a gelen, İstanbul'u gören veya İstanbul'da yaşayan her insanın İstanbul için bir tanımlaması mutlaka olmuştur tabii ki. İstanbul'un ilk bakışta göze çarpan tarihi coğrafik güzelliğidir. Ancak gözler biraz bunun ötesine geçerek İstanbul'daki yaşama ve insanına çevrildiğinde tam tersi bir durum ortaya çıkmaktadır. O zaman bu tarihi ve coğrafik güzelliklere bir o kadar tezat cehennemsi bir..»»
Roj Yiğit

Tevn Yayınları

Okyanusun derin sularından çıkıyorum Yüreğimde anlaşılmayan bir ıslaklık Hüzünlüyüm; Mülteci hüzünlerime yok bir kinim Kalbim, patlamaya hazır bir dinamit kuyusu Sancılar göçebe değil Siner gözlerime yaş olur Siner kalbime hazan olur Firariysem bu esmer coğrafyada Karışır gözlerim Dicle'ye, Fırat'a, Zap'a Ve yarınlara saklanan gözyaşlarım hazır Cemra, bahar ve yağmur Sana sensizliğe ..»»
Masum Elmas Gül

Tevn Yayınları

Mektuplar başlıklı şiirlerinin yer aldığı bu ikinci kitabında Masum Elmas Gül, aşka dair dizelere yer vermiş... "Toplam bir ediyoruz ikimiz birden ve hasret sıfır gösteriyor". (Kitabın İçinden) »»
Vahap Kaya

Tevn Yayınları

Herdem çile û zivistan bû li welatê me îsal jî çile û zivistanê bi hewayek tûj, geşem, tevî ewran digeriya Cardin mizgîn ji nepakiyê re Cardin çavên xwe sor kiriye gurê har. (Kitabın İçinden) »»
Sait Ekinci

Tevn Yayınları

Sevginin birimini kuramayanlar, Korkunun birliğini kurmak zorunda kalırlar. (Arka Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.