Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Temel Yayınları

Temel Yayınları

• Temel Yayınları Kitapları | • Temel Yayınları İletişim Bilgileri | • Temel Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Temel Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 25 kitap bulunuyor."Temel Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Süleyman Kani İrtemOsman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

 Mondros Mütarekesi ardından Talat, Enver ve Cemal  Paşa gibi üçİttihatçı lider bir Alman torpidosu  ile  İstanbul’dan kaçtılar (1-2 Kasım 1918). Bunun üzerine Divaniye (Irak) Mebusu Fuad Bey Meclis-i Mebusan’a verdiği önerge ile, İttihat-Terakki Hükümetlerinde görev yapan tüm nazırların savaş suçlusu olarak Yüce Divana sevkini istedi. İttihat-Terakki’nin kabine üyeleri ..»»
Süleyman Kani İrtemOsman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

Her kitabın olduğu gibi bu kitabın da bir hikâyesi vardır: Bu da Atatürk’e karşıİzmir’de düzenlenen suikasttir. İstiklal Mahkemesi tarafından yapılan yargılamada, aralarında 6 mebusun da bulunduğu 15 kişiye idam kararı verilmiştir. Bu davanın devamı olan ve literatüre İttihatçılar Davası olarak geçen Ankara yargılamalarında ise, 5 İttihatçıya daha idam kararı verilmiştir..»»
Abdülkadir Arpacı

Temel Yayınları

- Bu Kitapta apartmanlarda birlikte yaşamanın doğurduğu anlaşmazlıklara çözüm önerileri sunulmaktadır. - Kat Malikleri Kurulunun toplanması toplantının yeri ve zamanı toplantıların yönetilmesi oylama şekilleri kararların alınması ve uygulanması. - Apartman Yöneticisi ve Denetçinin seçilmesi görev ve yetkileri hakları ve sorumlulukları. - ..»»
Abdülkadir Arpacı

Temel Yayınları

634 Sayılı kanunun bazı noktalarda aksaması üzerine 2814 sayılı kanunla bu hususta bazı değişiklikler yapılmış, yenilikler getirilmiştir. Kanuna bundan sonraki müdahalelelr sırasıyla 3227 ve 3770 sayılı kanunlarla yapılmış bulunmaktadır.  »»
Abdülkadir Arpacı

Temel Yayınları

Bilim adamları ve uygulamacılardan oluşan bir Komisyon tarafından, 4 yıl süren uzun bir çalışma sonunda hazırlanan 4721 sayılı yeni Türk Medeni Kanunu TBMM, tarafından kabul edilerek yürürlüğe girmiştir. Türk doktrin ve içtihatları ile İsviçre, Alman ve Fransız Medeni Kanunları ve uluslar arası çağdaş gelişmeler gözden geçiriler..»»
Ali Fuat Cebesoy

Temel Yayınları

  "... Öyle sanıyorum ki, mesala tarih bir Mustafa Kemal yaratmasaydı ve ufuktan bir önder beklenseydi, bu önder herhalde Ali Fuat Paşa olabilirdi. Kaldı ki, Anadolu için ilk isyan bayrağını açan da odur..." -Şevket Süreyya Aydemir-   Atatürk'ü, Milli Mücadeyeyi, Kuva-yı Milliyeyi hemen ilk başta çağ..»»
Süleyman Kani İrtem

Temel Yayınları

Bilinmeyen Yönleriyle Sultan Abdülhamid - Abdülhamid´in saltanat kulisi ve Midhat Paşa... - Kaderin ve Yıldızın parladığı an... - Abdülhamid´in cülüs topları ve kılıç olayı... - Bilinmeyen yönleriyle Şehzade Abdülhamid... - Midhat Paşa´ya verilen "feragat belgesi" meselesi... - Abdülhamid&acu..»»
Süleyman Kani İrtem

Temel Yayınları

Makedonya garip bir milletler mozayiği, bir cemaatlar halitasıdır. Burada Türkler, Arnavutlar, Sırplar, Bulgarlar, Rumlar, Ulahlar, Yahudiler adeta dirsek dirseğe yerleşmiş gibidir. Bir köşede yan yana yığılmış, arap saçı gibi sarmaş dolaş olmuş görünenlere, başka bir bölgede bir birinden iyice uzaklaşmış olarak tesadüf edilir. Bir yerde kalabalık olan cemaat, ..»»
Osman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

Osman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

Bu kitap Atatürk ile Karabekir Paşa arasında Milli Mücadele ve sonrasında yaşanan beş yıllık beraberliğin hikayesidir kesinlikle ve kesinlikle polemik ve sansasyon amacıyla yazılmamıştır... Ama şu söylenebilir şimdiye kadar hiçbir yerde okumadığınız veya rastlamadığınız olayların ve tartışmaların bilinmeyen yönlerini en ilginç yorum ve değerlendirmelerini bu kitapta bulacaksınız... Karizmatik ve ..»»
Osman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

Dünya kuruldu kurulalı bu kadar küçük bir hadise, bu kadar büyük bir baş doğurmadı. Hadise küçüktür; eğer kendisine nispet ederseniz hadise büyük ve müthiştir. Ne 31 Mart, ne Şeyh Sait isyanı mahiyet ve ruh olarak Menemen ile boy ölçüşemez, zira bunlar irticanın basit ve adi bir kalkışmasından, kötü bir fırsatçılıktan başka birşey değildir... Mes'ul kimdir? Mes'ul, Derviş Mehmet ve avenesi deği..»»
Ferudun AtaOsman Akandere

Temel Yayınları

Dramalı Ali Rıza Bey ve Milli Mücadeledeki Hizmetleri "Bir Kuva-yı Milliyeci Portresi"»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.