Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tan Kitabevi Yayınları

Tan Kitabevi Yayınları

• Tan Kitabevi Yayınları Kitapları | • Tan Kitabevi Yayınları İletişim Bilgileri | • Tan Kitabevi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Tan Kitabevi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 23 kitap bulunuyor."Tan Kitabevi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Vefa Saygın Öğütle

Tan Kitabevi Yayınları

Toplumsal Sınıfların ilişkisel Gerçekliği Günümüz Türkiye'sinin akademik alanına egemen olan illusio (bilim insanının katıldığı alandaki sembolik tahakkümü sineye çekmesi, buna alışması ve zamanla bunun yeniden-üreticisi olmayı öğrenmesi), ithalat yönelimli taşeron stratejilerinin kuşatması altındadır. Bu kuşatmanı..»»
Kolektif

Tan Kitabevi Yayınları

"şiirinde asla yapamayacaksın bresson'un filminde yaptığını evinden kaçmış bir yük eşeğiyle bir sirk filinin göz göze gelişini asla anlatamayacaksın" -İzzet Yaşar- Sekans Sinema Grubu ve Tan Kitabevi işbirliğiyle çıkarılan Sekans Sinema Yazıları Seçkisi serisinin beşinci yapıtının dosya konusu Sinema ve Edebiyat. Dosyada Demirkubuz sinemasının edeb..»»
Utku Yapıcı

Tan Kitabevi Yayınları

Elinizdeki çalışma, gerek milliyetçilik ve gerekse eski Sovyet coğrafyası üzerine yapılan değerlendirmelere son derece önemli bir katkı sunuyor ve uzunca bir süre kendisinden sonrakilere örnek olacak nitelikte görünüyor. -Doç. Dr. Erel Tellal- Kitap bize sadece söz konusu ülkelerde millileştirme sürecinin nasıl gerçekleştiğini anlatmakla kalmıyor, kendi kimliklerimiz üzerine düşünmemizi de sağlıy..»»
Donald Quataert

Tan Kitabevi Yayınları

Rifa‘at Ali Abou-al-Haj, bundan yaklaşık yarım yüzyıl önce Princeton Üniversitesi’nin Modern Avrupa ve Yakın Doğu Tarihi bölümünden doktora derecesini alışından bu yana, alanımız olan Orta Doğu/Kuzey Afrika ve Osmanlı Çalışmaları’nda köklü bir etki yarattı. Onun önemi, düzyazısal anlatıma sıkı sıkıya bağlı olan bir ..»»
Fatih Yaşlı

Tan Kitabevi Yayınları

Türkiye'nin 2002 yılından bu yana içinden geçtiği sürecin nasıl ele alınması ve adlandırılması gerektiği pek çok tartışmaya konu oldu. Özellikle, 2011 seçimlerinin ardından daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan "otoriter popülizm", "sivil dikta", "parlamenter diktatörlük", "liberal otoriteryanizm", "post-modern diktatörlük" gibi kavramlar, aslında içinden geçmekte olduğumuz sürecin bir tak..»»
Aristide R. Zolberg

Tan Kitabevi Yayınları

Ira Katznelson ve Aristide R. Zolberg'in editörlüğündeki bu çalışma, işçi sınıfı oluşumunu tarihselliği içinde anlamayı amaçlayan ve her biri kendi alanında uzman akademisyenlere ortak bir tartışma ve üretim ortamı sağlayan bir projenin ürünüdür. Bu özelliği itibariyle, çalışma, çoğu derlemenin bütünlükten yoksun yapısının ötesinde alanına özgün bir katkı sunmaktadır. E.P. Thompson'un İngiliz İşç..»»
Patrick J. Geary

Tan Kitabevi Yayınları

'... Avrupa halkının tarihi sona ermemişti ve hiçbir zaman da ermeyecek. Etnogenesis geçmişe ait olduğu kadar bugüne ve geleceğe de ait bir süreçtir. Romantiklerin, siyasetçilerin ya da sosyal bilimcilerin hiçbir çabası, bir halk ya da milletin özsel ruhunu ebedi olarak koruyamaz. Aynı şekilde hiçbir çaba, günümüz milletlerinin, etnik topluluklarının ve cemaatlerinin gelecekte eninde sonunda yok ..»»
David Harvey

Tan Kitabevi Yayınları

Serüvenine yüz elli yıldan uzun bir süredir devam eden Marx'ın Kapital'i, dünyayı anlamak ve değiştirmek için bugün belki de her zamankinden daha büyük bir öneme sahip. Fakat Kapital'e dair bütünlüklü bir bakış açısı oluşturmak, kendine has güçlükleri içeriyor. Sermayenin Sınırları, böylesi güçlükleri aşmaya yardımcı olmak için, Kapital'i, Marksist kuramın gelişimini merkeze alan çarpıcı bir dill..»»
David Harvey

Tan Kitabevi Yayınları

> Serüvenine yüz elli yıldan uzun bir süredir devam eden Marx'ın Kapital'i, dünyayı anlamak ve değiştirmek için bugün belki de her zamankinden daha büyük bir öneme sahip. Fakat Kapital'e dair bütünlüklü bir bakış açısı oluşturmak, kendine has güçlükleri içeriyor. Sermayenin Sınırları, böylesi güçlükleri aşmaya yardımcı olmak için, Kapital'i, Marksist kuramın gelişimini merkeze alan çarpıcı..»»
Okan İrketi

Tan Kitabevi Yayınları

Cumhuriyet'i ayakta tutan tüm barajlar yıkıldı mı? Ricat Eden Cumhuriyet bu tartışmayla açılıyor. En ileri aşamasına 1960'larda ulaşan Cumhuriyet düzeninin, 12 Mart 1971'den beri süre gelen zaafiyet döneminin sona erip ermediğini sorguluyor. Tepeden çözülen her rejim türünden 1923 Cumhuriyeti'ni de önce elitleri terkettiler. Bunun ardından, kayıtsız şartsız hakimiyetin kaynağı olan **..»»
Seçkin Özsoy

Tan Kitabevi Yayınları

Eğitimin krizi ile eğitime ilişkin bilgimizin (yani eğitim bilimlerinin) krizi arasında organik bağ kurulamadığı sürece ve ölçüde, eğitimin varolan durumunda olumlu ve kalıcı değişiklikler yapmak da mümkün olmayacaktır. Türkiye'de eğitim bilimleri, kendi üzerine düşünme ve kendine ilişkin bilgi üretme çabasını, diğer sosyal bilim dallarına göre daha az gösteren bir bilim dalıdır. Bu i..»»
Kolektif

Tan Kitabevi Yayınları

Yayın hayatına sinema kültürü dergisi olarak başlayan, 2009 yılından bu yana bir kitap serisi olarak yayınlanan Sekans'ın 3. sayısı da çıktı. Popüler, sanatsal veya akademik, her türden yaklaşım için nitelikli olma ölçütünü gözeten derginin izini takip eden seçkinin bu sayısının dosya konusu Kısa Film. Kısa filme kuramsal bir çerçeveden bakan metinlerin yer aldığı dosyada, alanın önem..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.