Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Sun Yayınevi

Sun Yayınevi

• Sun Yayınevi Kitapları | • Sun Yayınevi İletişim Bilgileri | • Sun Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Sun Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Sun Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ayhanım Sun

Sun Yayınevi

Bu kitap niçin hazırlandı? Okul Öncesi eğitim veren, özel - resmî - yarı resmî kurumların bir çoğunda, Baleye Hazırlık Eğitimi de verilmektedir. Bu alanda, öğretmen için, öğrenci için, velîler için, yardımcı bir kitaba, bir kılavuz kitaba gereksinme vardı. Baleye Hazırlık El Kitabı, bu gereksinmeyi karşılamak amacıyla hazırlandı. Bu kitapta, Baleye hazırlık eğitimi, sistematik ve pedagojik bir ..»»
Dinçer Yıldız

Sun Yayınevi

Claudio Monteverdi (1567-1643), müzik tarihinin en önemli vokal müzik kopozitörlerinden biridir. Madrigal, opera ve dinsl müzik alanlarında hızını geçmişten alıp geleceğe ışık tutarak yaptığı yenilikleri değerlendiren çağdaşları, O`nun "Oracolo della musica (Müziğin Kehaneti) diye anarlardı. Dramatik müziğin bu büyük ustasının yaşamöyküsü ve sanatının anlatıldığı eldeki kitap, ülkemizde yayımlanan..»»
Muammer Sun

Sun Yayınevi

Koro: Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu Şef: İbrahim Yazıcı Solistler:Tuncay Kurtoğlu (Bas), Şale Köken (Soprano) Konuşmacı: Jülide Gülizar İçindekiler Gelenekten Geleceğe (1988) Karanfil Deste Gider Ayva Çiçek Açmış Leylim Yar Ayletmen Gelini Allı Turnam Halay (Hış Hışı Hançer) Yeni Cami Avlusunda ..»»
Ahmet Adnan Saygun

Sun Yayınevi

Koro: Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu Şef: İbrahim Yazıcı Solistler:Tuncay Kurtoğlu (Bas), Şale Köken (Soprano) İçindekiler Çoban Armağanı Op.7 (1933) Sille Ak Koyun Bebek Oy Karadeniz Kevenk Yolu Altun Yüzük Dağlardan Ovalardan Op.18 (1939) Asker Oldum Piyade Ayşem Nerden Geliyon Kozanoğl..»»
Kolektif

Sun Yayınevi

Derleme Notları 1. Kitap "Anadolu`da Geleneksel»»
Muammer SunMetin Munzur

Sun Yayınevi

Solfej eğitiminde ve armoniye başlangıç eğitiminde Aralık Bilgileri çok önemlidir. Aralıkları iyi öğrenmiş bir öğrenci, solfej parçalarını bilerek ve daha doğru seslerle okuyabilir. Armoni eğitiminde de Aralık Bilgileri iyi öğrenilmeden eğitime başlanamaz. Bu bakımdan Aralık Bilgileri, solfej eğitiminin ve armoni eğitiminin temel bilgileri arasında yer alır. bu düşünceyle kitap, solfej ve armon..»»

Muammer Sun

Sun Yayınevi

"Çocuk ve gençlik koroları, ülkemizdeki çoksesli müzik gelişiminin temeli olacaktır. Bütün yurtta, (her okulda - her ilçede - her ilde) çocuk ve gençlik korolarının kurulması özendirilmeli, desteklenmelidir. Bestecilerimiz, bu tür topluluklar için daha çok beste yapmalı, her türlü birikim basılarak - yayınlanarak korolara sunulmalıdır.

Bölgelerde ve yurt çapında koro şenlikleri düzenlenm..»»

Muammer Sun

Sun Yayınevi

Bu çalışmada,

Geleneksel Türk sanat müziği makamları, makam dizilerine indirgenmiş; elde edilen 13 dizi, yedirimli ses dizgesine göre yazılmış; her dizi 12 perdeye aktarılmış ve 156 dizi, piyanoda çalınacak biçimde düzenlenmiştir. Her dizinin bitimine dörtlü armoni örnekleri eklenmiştir.

Amaca ve yapılan işlemlere uygun olarak, bu çalışmanın adı, “Geleneksel Türk Müziği Makamları”..»»

Muammer Sun

Sun Yayınevi

Batı müziğinin bütün tonlarını kolaylıkla öğrenmek için Temel Kitap

Bu kitap, müzik eğitiminin başlangıç yıllarındaki öğrenciler için hazırlanmıştır. Konservatuvarlarda, Üniversitelerin Müzik Bölümlerinde, Askerî Müzik Okulunda, Anadolu Liselerinin Müzik Bölümlerinde ve bu tür eğitim veren öteki kurumlarda kullanılabilir. Özel müzik eğitimi alan öğrenciler de bu kitaptan yararlanabilirle..»»

Muammer Sun

Sun Yayınevi

Solfej Kitabı’nın Amaçları Üzerine

Solfej Birinci Kitap, yazılması tasarlanan, bir dizi solfej kitabının ilkidir. Solfej kitaplarının başlıca üç amacı var:

1) Türkiye’deki solfej eğitimine, Avrupa Musikisi’nin Majör - Minör tonları ve bilinen ölçüleri ile birlikte, onların yanı sıra, Türk Musikisi makamlarını ve ölçülerini de katabilmek;

2) Müziğin bütün dallarında eğitim uygu..»»

Muammer Sun

Sun Yayınevi

Okul Öncesi Eğitiminde Müzik»»
İlhan Baran

Sun Yayınevi

SUN Yayınevi, yeni bir dizi başlatıyor: Çağdaş Türk Bestecilerinin Piyano Yapıtları Dizisi.

Bu dizide, öncelikle iki yapıt yayımlandı: İlhan Baran`ın Çocuk Parçaları adlı yapıtı ve Ulvi Cemâl Erkin`in Duyuşlar adlı yapıtı. Dizi, yeni yapıtlarla sürdürülecek. (Duyuşlar, büyük bestecimiz Ulvi Cemâl Erkin`in doğumunun 100. Yılı anısına yayımlanmaktadır. Saygıyla ve özlemle anıyoruz.) <..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.