Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Sosyal Yayınlar

Sosyal Yayınlar

• Sosyal Yayınlar Kitapları | • Sosyal Yayınlar İletişim Bilgileri | • Sosyal Yayınlar Hakkında Bilgi
Sitemizde Sosyal Yayınlar isimli yayınevine ait Toplam 70 kitap bulunuyor."Sosyal Yayınlar" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Sosyal Yayınlar

Bir insanın işlediği korkunç cinayetler... Ardından başlayan bunalımlı yaşam, geçmişiyle yaptığı isteksiz yüzleşmeler, işlediği suçun ıstırabından kurtulma çabaları... Ve en sonunda aşkın akıl almaz gücüyle kurtuluşu bulması. Çıktığında Rusya`da gençleri ayaklandıran, yediden yetmişe herkesi hüzün ve mululuk gözyaşlarına boğan bu sürükleyici ve heyecanlı dünya klasiğini bir solukta okuyacaksını..»»

Deniz Kurbanzade

Sosyal Yayınlar

İlk gençlik yazlarımın geçtiği Suadiye plajı,Suadiye mini golf kulubü,Kulüp Reşat ve bir dizi nostalji coğrafyaları...İstanbul`da yaşanan bir büyük aşk ekseninde gustoyu,kültürü, yakın siyasi tarihten kesitleri harmanlayan,bazen İsviçre`nin Leman gölüne yada Paris`in burjuva ilişkilerine götüren,son Rıza Şah Pehlevi ve Farahdiba`nın İran`ına savuran bir kitap. İhsan Rıza Çağlayangil yukarılard..»»

Deniz Kurbanzade

Sosyal Yayınlar

İlk gençlik yazlarımın geçtiği Suadiye plajı, Suadiye mini golf kulubü, Kulüp Reşat ve bir dizi nostalji coğrafyaları...İstanbul`da yaşanan bir büyük aşk ekseninde gustoyu,kültürü, yakın siyasi tarihten kesitleri harmanlayan,bazen İsviçre`nin Leman gölüne yada Paris`in burjuva ilişkilerine götüren,son Rıza Şah Pehlevi ve Farahdiba`nın İran`ına savuran bir kitap. İhsan Rıza Çağlayangil yukarılar..»»
Niccolo Machiavelli

Sosyal Yayınlar

Okuyucularımız, Hükümdar`ın bu yeni basımında, bu büyük siyaset felsefesinin titizce ve açık bir dille yapılmış bir çevirisini bulacaklardır. Kitabın başında Machiavelli`nin hayatını, o dönem İtalya`sının sosyal ve politik durumunu anlatan ve eserin bir analizini sunan, uzman kalemlerden çıkmış bir giriş bölümü yer alıyor.

Ayrıca, kitabın sonunda:

- Hükümdar`la ilgili belgeler;

-Ba..»»

Aristoteles

Sosyal Yayınlar

Felsefe tarihinin en büyük filozoflarından biri Aristoteles ise, Aristoteles`in de tartışmasız en önemli ve tarih boyunca gerek Batı Hıristiyan, gerekse Doğu İslam düşüncesi üzerinde en geniş kapsamlı etkide bulunmuş eserlerinden biri Mezafizik`tir.»»
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Sosyal Yayınlar

Karamazov Kardeşler, Dostoyevski`nin 1870`lerdeki sanatsal yaratıcılığının en önemli ürünlerinden biri olarak kendini gösterir. Romanda, yazarın son yıllarındaki felsefi düşünceleri ve sanatsal arayışları son derece güçlü bir biçimde dile gelmektedir. Yaşamı kavrayışındaki genişlik, yaratılan tiplerdeki büyük başarı ve ortaya konulan sorunların derinliği bakımından, Karamazov Kardeşler, Dostoyevsk..»»
Emile Durkheim

Sosyal Yayınlar

Fransız sosyolog ve pozitivist filozof Emile Durkheim ülkemizde geniş ölçüde tanınan ve gerek sosyoloji gerek felsefe alınında büyük bir etkiye sahip bulunan bir şahsiyettir. Onun doktrini ve sosyolojik metodu Ziya Gökalp, Necmettin Sadak gibi taraftarları aracılığıyla Türkiye`nin fikir dünyasına girmiş ve liselerimizle üniversitelerimizin sosyoloji öğretiminde benimsenerek adeta resmi bir hüviyet..»»
Pierre Grimal

Sosyal Yayınlar

Mitoloji Sözlüğü, yıllarca sürmüş bir çalışmanın ürünüdür. Pierre Grimal, bu uzun çalışma süresi boyunca, homerik metinlerden başlıyarak, XII. yüzyılda yaşamış Bizanslı bilginlerin kılı kırk yaran komanterlerine varıncaya kadar bütün efsane metinlerini bir bir tarayıp incelemiştir. Yunan ve Latin edebiyatlarına ait bellibaşlı metinlere sürekli gönderme yapan bu eserinde, yazar, her türlü dogmati..»»
Mihail Yuryeviç Lermontov

Sosyal Yayınlar

Paçorin, harcanmış yetenekleri ve kötümserliğiyle, iyi ya da kötü, cansıkıntısını yok etmek içni her şeyle yüzleşmeye hazır bir 19. yüzyıl kahramanı, Byronvari bir karakter. Akıcı bir anlatım ve çarpıcı bir kurguyla Lermontov bize Peçorin`in eşkiyalar, kaçakçılar, askerler, isyancılar ve aşıklarla dolu bir dünyada başından geçen serüvenleri anlatır. Döneminin toplumsal sancılarını tek bir karak..»»

Aleksandr Puşkin

Sosyal Yayınlar

XVIII.yüzyıl Rusya`sının büyük ustası Puşkin, onu izleyen çağdaşları ve bütün bir dünya edebiyatı üzerinde derin etkiler bırakmıştır. Puşkin`in akıcı, süssüz ve berrak diliyle anlattığı 1773 ayaklanması, akıllardan silinmeyecek bir tablo çizer gözler önüne. Pugaçev`in önderliğindeki isyancıların renkli yaşamlarından sahneler, o güne dek kimsenin cesaret edemediği ölçüde gerçekçi bir biçimde çiz..»»

Türkçe Yunanca Konuşma Kılavuzu

Sosyal Yayınlar

Yunanca Türkçe - Türkçe Yunanca Konuşma Kılavuzu»»
Honore De Balzac

Sosyal Yayınlar

VADIDEKI ZAMBAK»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.