Kadın ne kadar az hoşa giderse o kadar vefalı olur. TOLSTOY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Sone Yayınları

Sone Yayınları

• Sone Yayınları Kitapları | • Sone Yayınları İletişim Bilgileri | • Sone Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Sone Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Sone Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
M. Zeki Gezici

Sone Yayınları

Bu Hayat Sevda Kokuyor »»
Gülderen S. Çerikçi

Sone Yayınları

Aşk Papatya Yapraklarında Saklı »»
Şükran Bingül

Sone Yayınları

Bir Şehir Yedi Ev »»
Metin Aybek

Sone Yayınları

Çopur Ali Oğlu'ndan Aybek'e Yolculuk »»
Durcan Yaşacan

Sone Yayınları

***Ezbere sevdiğim sevdalarım var; dolu dolu, uzak uzak, Özlem özlem Onların da var. Kimse kimsenin değil ne de olsa, herkes istediğinin anasını satayım!*** İki elim iki yakamda. Başım omuzlarına iyice yapışmış. Alt çenem, bir çelik yaya bağlanmış gibi inip kalkıyor. Üşüyorum. On beş yazlık gömleğimi, on beşinci kışımın yağmuruyla sarıp sarmalayıp çekmişim sırtıma. Gözleri..»»
Zeynep İ. Uzuner

Sone Yayınları

Elektirikler Kesikmiş Nitelikli niteliksiz dünyanın suçunu işlemiş azılı bir katil yakalanmış. Bu adamdan neredeyse tüm dünya kurtulmak ister ama asılsın mı asılmasın mı derken idam kararı çıkartılır. Adamı oturturlar sandalyeye, beklenir. Birinci gün olur gelmez, ikinci gün olur gelmez. Derken ne olduğu öğrenilmek istenir ki ne bulunsun? Cellâdın bahanesine bakın hele; ***El..»»
Selma Özkurt

Sone Yayınları

Sevinci dudaklarında, açık sarı bukleleri omuzlarında, ince uzun erken gelişmiş, erik rengi gözleri, bütün umutlarını küçücük yüreğine sığdırdı. Kimi sevgiyi çocukluk heveslerine karıştırdı. Çabuk büyüdü küçük anne oldu. Palzlandı girdi siyasetin içine yorgun sürgünleri yaşadı. Susturulmak istendi. O hiçbir zaman susmadı. Bu kitapta okur 12 Mart ve 12 Eylülü yakinen yaşayacaktır...»»
İskender Özsoy

Sone Yayınları

Bu kitap, Çanakkale ve ilçelerinin ilk günlük gazetesi Yeni Gelibol'yu 57 yıl harf harf, satır satır elle dizerek her gün, her hafta sevinçle yayımlayan Gelibolu'nun ***Abide Gazeteci***si Süleyman Tokgöz'ü analtıyor. 1951 yılında başladığı mesleğini 60 yıldır kimsenin karşısında eğilipğ bükülmeden sürdüren Tokgöz, Uğur Mumcu'nun dediği gibi bir gazeteci olduğu için, yani ***Sır sa..»»
Ali Fırat Şenyurt

Sone Yayınları

Düşünün hele! Bir ayağınız kendi toğrağınızdayken diğer ayağınız düşman ülke toğrağında. Oysa dünyadayız! Ama bu topraklarda tellerle çevrili, sınırla ayrılmış ülkeler var. Bu ülkelerde yaşayan isanların da askerlerin de birbirleri ile bir sorunu yok aslında... Bütün sorun o sınırları çizenlerin beyninde. (Arka Kapak) »»
Mehmet Saffet Sarıkaya

Sone Yayınları

***Ban, özgürlüğümü kazanmak için meydanlarda çok dayak yedim.*** Toplumcu gerçekçi edebiyatımız tüm kuşatmalara rağmen varlığını sürdürüyor, sürdürmek zorundadır da. Saffet Sarıkaya, Sorgulama adını verdiği öykü kitabını, sözünü ettiğim çizgide oluştururken, bir çoğuna tanıklık ettiği olay ve olguları, yaşamın diyalektiğinde değerlendirmiştir. (Arka Kapak) ..»»
Selman Akı

Sone Yayınları

Tanıklıklar gerçeğin aranmasında önemli eylemlerdir. Yeter ki tanıklıkları ortak bir paydaya oturtabilelim. Ve bu ortak paydadan gerçeğin sesini insana aktaralım. Salman Akı, Trakya Manevraları'nda Ata'dan Kalan İzler'de sözün değil eylem gücünün belirleyiciliğini vurguluyor kanıtlarıyla. (Arka Kapak) »»
Abuzer Aldoğan

Sone Yayınları

Düşündüğün neye yarar, Çıkaramazsan aklından? Çürük demir faydalıdır, Gömüdeki altından. Beyinleri kilitlerse, Cehaletin prangası. Buğulanır gözleri, Göremez aydınlığı. Kalemimi bağlamayın, Aklım tıkanır kalır, Daldırsanda kepçeyi, Boş kazandan ne alır? (Arka Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.