Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir. EFLATUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Sol Yayınları

Sol Yayınları

• Sol Yayınları Kitapları | • Sol Yayınları İletişim Bilgileri | • Sol Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Sol Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 33 kitap bulunuyor."Sol Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Friedrich Engels

Sol Yayınları

Aslında Engels, "bu ekşi elmayı ısırma"dan önce, çok nazlandı. Ensonu 1869 sonunda, Marx'a yardım edebilmek ve ona Kapital'in yazılması bakımından zorunlu yaşam koşullarını ve dinginliği sağlayabilmek için hayran olunacak bir özveri ile onsekiz yıl boyunca kendini bağlamış bulunduğu Ermen ve Engels firmasındaki "kürek mahkumluğu"ndan..»»
İbn Haldun

Sol Yayınları

Mukaddime I »»
Friedrich Engels

Sol Yayınları

Marx, 1859'da Berlin'de yayınlanan, Ekonomi Politiğin Eleştirisine Katkı'nın "Önsöz"ünde, her ikimizin, 1845'te Brüksel'de, "Alman felsefesinin ideolojik anlayışı ile bizim görüş tarzımız [özellikle Marx tarafından işlenen materyalist tarih anlayışı sözkonusu idi] arasındaki uzlaşmaz karşıtlığı ortaya koymaya" ..»»
Karl Marx

Sol Yayınları

Karl Marx

Sol Yayınları

Marx ve Engels'in, Malthus'un genel ekonomik görüşlerini ve özel olarak nüfus teorisini eleştiren yazılarından derlenen Marx and Engels on Malthus (Lawrence and Wishart, London 1953), Sol Yayınları arasında, Nüfus Sorunu ve Malthus adıyla, Haziran 1976'da yayınlanmıştı. Bu derleme, daha sonra Marx and Engels on the Population Bomb (Ramparts Press, Berkeley 1971) adıyla yayınlanmış olmakla bilikte,..»»
Leo Huberman

Sol Yayınları

Amerikalıların çoğunun sosyalizm konusunda bildikleri tek şey, ondan hoşlanmadıklarıdır. Onlar, sosyalizmin, ya uygulanamaz olduğu için gülünç, ya da şeytan işi olduğu için korkulacak bir şey olduğuna inandırılmışlardır. Bu, kaygı verici bir durumdur. Amerika Birleşik Devletleri'nde, şu günlerde, çok yaygın olan bu derece önemli bir konuyu, pek üstünkörü ve taraf tutucu görüşlere dayanarak, görm..»»
Karl Marx

Sol Yayınları

Marx ve Engels'in Kutsal Aile'de, bir süredir biçimlenmeye başlayan tarihsel materyalizm anlayışlarına daha sağlam bir dayanak kazandıran yeni ideolojik ilerlemeler gösterdikleri bilinir. Bir başka deyişle Marx ve Engels, yeni bir komünizm anlayışına temel hizmeti gören diyalektik ve tarihsel materyalizmin genel ilkelerini kurarken, "temel kavram" olarak "yabancılaşma" kavramına değil, "praksis..»»
Karl Marx

Sol Yayınları

M. Proudhon'un Sefaletin Felsefesi'ne Yanıt »»
Karl Marx

Sol Yayınları

YABANCILASMA»»
V. I. Lenin

Sol Yayınları

ULUSLARIN KADERLERINI TAYIN HAKKI»»
Leo Huberman

Sol Yayınları

Amerikalıların çoğunun sosyalizm konusunda bildikleri tek şey, ondan hoşlanmadıklarıdır. Onlar, sosyalizmin, ya uygulanamaz olduğu için gülünç, ya da şeytan işi olduğu için korkulacak bir şey olduğuna inandırılmışlardır.

Bu, kaygı verici bir durumdur. Amerika Birleşik Devletleri`nde, şu günlerde, çok yaygın olan bu derece önemli bir konuyu, pek üstünkörü ve taraf tutucu görüşlere dayanara..»»

Lenin

Sol Yayınları

NE YAPMALI?»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.