Yalnız seni sevenleri sevmek sevgi değil, değiş tokuştur. CENAP ŞAHABETTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Sokak Kitapları

Sokak Kitapları

• Sokak Kitapları Kitapları | • Sokak Kitapları İletişim Bilgileri | • Sokak Kitapları Hakkında Bilgi
Sitemizde Sokak Kitapları isimli yayınevine ait Toplam 39 kitap bulunuyor."Sokak Kitapları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Murat Sezgin Yalçın

Sokak Kitapları

BAŞKA BİR DİL Ben ki tanımlayamıyorum gövdemi Upuzun söğütlerin gölgesinde Uzak olmak istediklerim, Yakın olanlar Uzakta gibi gözüküp de Yakınında duran salıncaklar. Belli belirsiz uzuyor saçlarım Soğukta bir türlü ılımayan çay, Bardaktan boşalırcasına yağıyor Kutsal inanışlar. Kar toprağın altını örtmez Hiçbir zaman Devinimdedir doğa, Demlenmektedir sözcükler Kurtlar hep ulur Böce..»»
Ayşe Nart

Sokak Kitapları

"…Daha sonra kendimi, birilerinin onları görmesi, susan seslere can vermek için çaba sarf eden birisi olarak görecektim. Kimi zaman, çoğunluklardan biri olarak bu insanları fark edemediğim için de kendimle en acımasız bir şekilde hesaplaşacak, hesaplaşırken de gene onları suçlayacaktım: Çünkü, toplumun ahlaki değerlerinin ağırlığı ile vicdanım arasında sıkışıp kalmıştım."»»
Dilek Soyak Bilga

Sokak Kitapları

Dilek Soyak Bilga SOKAK KİTAPLARI Gözlerim ağlamaklı, yağmura mı özendin Hani şu dört mevsimden son baharı severdin? Yolculuk var galiba, kuşlara mı özendin Seni çok seviyorum hoşça kal göçmen gözlüm Kaderinmiş bu senin göç göç olup dolaşmak Her çiçekten bal için bin bir toza bulaşmak Bir daha mümkün değil mümkün değil buluşmak Seni çok seviyorum hoşça kal göçmen gözlüm»»
Serkan Koktay

Sokak Kitapları

"Ben büyümeyi hiç istemedim. Küçük bedenimde çok daha mutluydum. İsteklerim bedenim gibi küçüktü. Fazlasını bilmiyordum, düşünmüyordum da. Yettiği kadarıyla mutluydum. Büyüdükçe her şey değişti. İstemenin daha çok istemeyi de getirdiğini ezberledim. Yetinmemeyi öğrendim büyümek ile birlikte. Ve öğrendikçe küçüldüm. Mutluluğun akvaryumda dolaşan balıkta olmadığını öğrettiklerinde yıkıldım. Mutluluğ..»»
Osman Nadi

Sokak Kitapları

"Kadı efendisine, Mezar açıldığında bulunan kefensiz ve vücudu mevta iken yanmış cesetler hakkında ahkâm istemektesiniz. Bu vaziyet o kişinin hayatta iken kötü bir kimse olduğuna delalettir. Bu vaziyette bir ölüye ne yapılması sualinize; ...kurtuluş için karna kazık saplama, baş kesme, yakma gibi metotların tecrübe edilebileceği münasiptir. Şeyhülislam Ebusuud Efendi 26 Cemaziyelevvel 1554"»»
Özgür Kartal

Sokak Kitapları

Türkçe hazırlanmış ilk ve en kapsamlı TOEFL IBT rehberi Sınava hazırlık önerileri Sınavın bütün bölümlerindeki soru türleri Şıklar için pratik öneriler Okuma stratejileri Konuşma bölümünde kullanabileceğiniz kalıp ifadeler Yazma bölümündeki soru grupları ve Türkçe açıklamaları Yazım şemaları Eş anlamlı akademik kelime listeleri Cevap değerlendirme kriterleri Sınavda Kullanacağınız Becerileri Geli..»»
Taner Duru

Sokak Kitapları

1438 Rumeli Boyları... Öğle güneşi, Rumeli boylarının uçsuz bucaksız başak tarlaları üzerine düştüğü sırada, başakların rengi, güneşin ışığıyla adeta yeniden canlanmıştı. Ortaya çıkan hafif bir rüzgâr esintisi ise başakların yerlerinden kımıldamasını sağlıyordu. Binlerce başağın hareket etmesi ortaya seyre değer, güzel bir manzara çıkarmıştı. Doğanın bu güzel manzarası oluştuğu sırada, tepelerd..»»
Zeynel Öztürk

Sokak Kitapları

Bu çalışmaya başlama nedenlerimden biri, hiç şüphesiz ki toplumların Bâtınî- Ezoterik inançlar hakkında bilgi sahibi olmamaları ve bu inançlar hakkında verdikleri peşin hükümlerdir. Egemen inançların çok acımasızca yerdikleri bu ezoterik-bâtınî aykırı yapılanmaların, aslında gösterildiklerinden daha başka unsurlar barındırdığını ya da anlatıların ötesinde farklı karakterlere sahip olduğunu, bu k..»»
Nur Yılmaz Ruppi

Sokak Kitapları

. Yaş 35 yolun yarısı! Kadınların doğurganlığı da yarıya iniyor! . Kariyer yapalım, dünyayı tanıyalım, uygun baba adayı bulalım yaş geçiyor! . Hamile kalmak, hamileliği sürdürmek, sağlıklı bir bebek sahibi olmak hiç kolay değil! . Türk, İtalyan, İspanyol, Amerikalı ve Kolombiyalı kadınlar anne olma yolunda ne maceralar yaşadı? . Ailesinden ve ülkesinden uzakta yaşayan Kadınları bekleyen zorlu..»»
Harun Atalay

Sokak Kitapları

Aşk, sen nelere kadirsin! Dilsizi dillendirir, sağırı anlaştırır, görmeyeni gördürürsün. İmkânsızı imkânsızlıktan çıkarır, olmayacak şeyi yaptırırsın. Kimsenin fark etmediğini fark ettirir, koskoca bir dünya kurdurursun. Bakışları değiştirir, sözleri güzelleştirir, kalpleri yumuşatırsın. Sen ne büyüksün ey Aşk! Acaba kimleri memnun eder kimleri bedbaht edersin? Gece mi ortaya çıkarsın yoksa gündü..»»
Songül Karalık

Sokak Kitapları

Önce çocuksun. Küçüksün, masum ve günahsızsın. Yalnız doğarsın ama yalnız yaşayamazsın, kurallar böyle; önüne geçemezsin, ama yalnız ölür toprak olursun. Önce çok küçüksün, masumsun, bir kelebek kanadı gibi narin ve kırılgansın. Büyür genç olursun, sever sevilirsin, öyle zannedersin, aslında hislerin hep seni yanıltmaktadır. Üzüntüler, hayal kırıklıkları ardı ardına gelir, hep de nedense değer v..»»
Bülent Tekin

Sokak Kitapları

Her hafta aynı gün, gecenin ilerleyen saatlerine doğru, elektronik posta kutuma, Doğunun zarafetinden süzülmüş bir cümlelik bir takdim cümlesine eklenmiş bir bir yazı düşer... Bu, Bülent Tekinin sürekli ve düzenli bir özenle her hafta yazdığı dergi yazısıdır... Geçenlerde ise Tekinin mutad yazısını beklerken, son kitabı çıkageldi: "Kürt Sorunu ve Sayılmayan İsyanlar"... Kitabı bir çırpıda okud..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.