Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Simurg Yayınları

Simurg Yayınları

• Simurg Yayınları Kitapları | • Simurg Yayınları İletişim Bilgileri | • Simurg Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Simurg Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 83 kitap bulunuyor."Simurg Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Serdar Koçak

Simurg Yayınları

Bırakıyorum ya sizleriTopluyorum hatıralarımıİlhan'ın ve Seyhan'ın zarflarıMektuplarını almışlarAnita'nın fotoğrafıGüldüğümüz Madam Anahit'le Sakallarım Emel ve Ben Birden bir yorgan iğnesiNasıl taşıyacağım ben bunuBak işte kimleri hatırladımSustu gene Hicaz DemiryollarıSeher Çamlıca'ya bir halı sattıydımYarısı peşin yarısı üç taksitBakkalınız olur kefilGel de Seher iğneyi taşıyıver.»»
Neslihan Dengiz

Simurg Yayınları

Çeşitli sanat dallarını bir araya getirmeyi amaçladım bu yazılarda. Caz klasiklerinden, film klasiklerine, edebiyat klasiklerine dek pek çok esinti bulunabilir. Bilinç akışı tekniğinden yararlanarak, bazen karmaşik bazen de yalın bir dil kullandım. Yazıların şiirsel özelliği, sanki Bill Evans’ın müziği ya da bir caz doğaçlama gibi.  »»
Serdar Koçak

Simurg Yayınları

kızlarla yakartop oynardımsevdiğim kızlarlabaşarılı atışlardayere düşen gözlüklermızıkçılıkderken deniz patlardıben sahile koşardeniz minaresi toplardımneden bilmiyorumbir gün hepsini topladımodunluktaydılarbabam gördüertesi gün onları götürdümgizli gizli yerlerine yerleştirdimbir daha yakartop oynamadımcankilerle konuştum şarap içtimsosyalizme meylettim büyüdüm»»
Kemal Demirel

Simurg Yayınları

Can H. Türker

Simurg Yayınları

Birinci Öd Yalnız Karahan vardı Kanatları altında uzanan karanlık sular yokluğun adıydı Ve yokluk en geniş eviydi uçabildiği Çünkü yokluk o uçtukça vardı Susku ancak suskuydu işitilen Duraksız sürüklenen kanatlarında Karanlığın ürperen huzuru vardı Uyanırdı irkilse bir damla su Çünkü yokluk o sustukça vardı»»
Zihni Papakçı

Simurg Yayınları

Celalüddin Hızır (Hacı Paşa)

Simurg Yayınları

İçindekiler. Tıp Yazmalarındaki Egemen Tıp Anlayışı. Sözvarlığı. Bitki Adları. İlaçlar. Macunlar. Matbuhlar. Yakılar ve Merhemler. Organ Adları. Hastalık Adları. Anlam Verilemeyen Sözcükler. Sözlük.»»
Pakize Başaran

Simurg Yayınları

Mehmet Asaf Kaleoğlu

Simurg Yayınları

Kolektif

Simurg Yayınları

Japon ve Türk modernleşmesini karşılaştıran bir giriş yazısıyla ekonomik, siyasi, hukuki ve sosyal konularda her biri uzmanları tarafından kaleme alınmış akademik araştırmalardan oluşan bu kitap, kendi alanında bir ilk olup 80’li yıllara kadar süren Japon "altın çağ"ını, Japon sistemini, reformlarını,köklü değişimleri bütün detaylarıyla gözler önüne sermektedir.»»
Zuhal Kültüral

Simurg Yayınları

"Yanlış, yanılma, hata" anlamına gelen galat, bir dil bilimi terimi olarak "bir dilden başka bir dile geçerken biçim ve anlam açısından değişikliğe uğrayan kelime veya kelime grupları" şeklinde tanımlanmaktadır. Kelimenin çokluk şekli galatât’dır. Yanlış anlamına geldiği halde herkesçe benimsenip kullanılan kelimelere galat-ı meşhur, hiçbir şekilde kullanımı uygun görülmeyen kelimelere de galat-fa..»»
Günay Kut

Simurg Yayınları

1975 yılından itibaren çeşitli yayın kurulu üyelikleri, editörlük, komisyon üyelikleri gibi görevleri de üstlenmiş olan Prof. Dr. Günay Kut, Harvard Üniversitesi, Yakın Doğu Dilleri ve Medeniyetleri Bölümü tarafından yayımlanan TUBA (Journal of Turkish Studies=Türklük Bilgisi Araştırmaları) adlı dergide önce yayın kurulu üyesi, sonra genel yayın yönetmeni olarak görev yapmaktadır. 1985-88 yılla..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.