Yalnız seni sevenleri sevmek sevgi değil, değiş tokuştur. CENAP ŞAHABETTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Simurg Yayınları

Simurg Yayınları

• Simurg Yayınları Kitapları | • Simurg Yayınları İletişim Bilgileri | • Simurg Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Simurg Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 33 kitap bulunuyor."Simurg Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Seyhan Erözçelik

Simurg Yayınları

Rüya Gibi Her Hatıra  Şimdi bur'da oturduğumda, gözlerimi kapıyorum,  Aklıma, Dünyanın en büyük taşı geliyor: Ayers.  Rüya, ne zaman gelecek? Aklıma mı, gelecek?  Rüyamda, ner'deyim ben?  (Evde mi, Ana?)  Hatıralar, rüyadan rüyaya, taşınıyor.  Rüyalarsa, insandan insana...»»
Selma Ilıkan

Simurg Yayınları

“İşte Reis Beyefendi! Hakim beyfendiler. Bunları size söylemekten maksadım hayatımda sadakatten istikametten namustan memleketime gücüm kuvvetim yettiği kadar muavenet etmekten başka bir şey bulunmadığıdır. Size ömrümün bütün ef’al ve safahatini en biaman münekkitlere, en müthiş hasımlarımın mizam-ı tetkikine tevdi etmeye hazırım . M..»»
Gökdemir İhsan

Simurg Yayınları

Böyle bir kitabın niye yazıldığını ve bu öykünün ne anlattığını burada açıklamayı denemek safça olurdu. Okur buna kendi kendine karar vermek zorundadır. Örneğin Nietzsche kanla yazmaktan, kanla yazılanların okunmak için değil ezberlenmek için yazıldığından ve unutulmayacağından söz ediyordu. Bu metin, ne mutlu ki, böyle yersiz iddia..»»
Emine Gürsoy Naskali

Simurg Yayınları

Sibirya Türklerini ve diğer toplulukları nüfus, yaşam biçimi, dil, din, edebiyat, kültür ve arkeolojik kazılar yönüyle ele alan bu kitaptaki yazılar konunun uzmanları tarafından 2-4 Nisan 1996'da Marmara Üniversitesi'nde tertiplenen Sibirya toplantısında bildiri olarak sunulmuştur. Türkiye Türkçesinin yanı sıra Rusça, İngilizce, Almanca, Altayca ve Yakutça olarak sunulan bildirilerin metinleri,..»»
Ahmet Efe

Simurg Yayınları

Yakın tarihimizin en çok tartışılan isimlerinden biri hiç kuşkusuz Çerkez Ethem. Çünkü kimi çevreler ideolojik yaklaşımlarla Çerkez Ethem'e olmadık roller atfetmişlerdir. Yine bu çevreler, bilimsel gerçeklerle örtüşmeyen Ethem versiyonlarının inandırıcı olması için de ortalığa sis bombası atarak olayları gerçeklerden uzaklaştırma çabası içine girmişlerdir.Ethem'i yazmak, 1950'lere kadar Türk tar..»»
Mehmed Hurşid Paşa

Simurg Yayınları

Hudud Seyahatnamesi, yıllardan beri süregelen Osmanlı-İran sınır anlaşmazlığının giderilmesi için 1847'de Erzurum'da toplanan uluslararası bir komisyonda; Osmanlı Devleti'ni temsil eden Kimyager Derviş Paşa başkanlığındaki Türk Heyetinde bulunan Mehmed Hurşid Paşa tarafından kaleme alınmıştır. (...) Hudud ihtilafı, belirttiğimiz gibi, daha ziyade, o tarihlerde Osmanlı sınırları içinde bulunan Ir..»»
Semih Tezcan

Simurg Yayınları

İçinde çeşitli yemek adlarının, malzemelerinin, yemeklerle ilgili değişik bilgilerin yer aldığı Bir Ziyaret Defteri, Osmanlı İmparatorluğu'nun en ihtişamlı döneminde, 1539 tarihinde büyük bir şenlik olarak düzenlenen bir sünnet düğümünü anlatıyor. Türkolog Tezcan'în bu çalışması, yalnız dilcilerin değil, kültür tarihine ilgi duyan her kesimden araştırmacınında başvuracağı bir kaynak kitap. (Ar..»»
Mehmet Asaf Kaleoğlu

Simurg Yayınları

Deyimler, meşhur sözler, atasözleri, dualar, beddualar, tekerlemeler, bilmeceler gibi kalıplaşmış sözlerin dil değerleri arasında özel bir yeri vardır. Bu sözler biçim yönünden kısa, anlam yönünden yoğun olduklarından, karmaşık bir durumu anlatmakta kolaylık sağlarlar. Çağrışım zenginliğine sahiptirler, anlatılmak isteneni, renkli ve çarpıcı kılarlar. Bu özelliklerinin yanı sıra, kalıplaşmış ..»»
Can H. Türker

Simurg Yayınları

Birinci Öd Yalnız Karahan vardı Kanatları altında uzanan karanlık sular yokluğun adıydı Ve yokluk en geniş eviydi uçabildiği Çünkü yokluk o uçtukça vardı Susku ancak suskuydu işitilen Duraksız sürüklenen kanatlarında Karanlığın ürperen huzuru vardı Uyanırdı irkilse bir damla su Çünkü yokluk o sustukça vardı (Kitabın İçinden) »»
Kemal Demirel

Simurg Yayınları

61 yaşında Stefan Zweig ile 31 yaşında Charlotte Zweig'ın yaşamın ötesine çıkacakları yolculuktan önceki hazırlıklar. İki insanın dünyadaki son anlarından kesitler. (Arka Kapak) »»
Başar Akşan

Simurg Yayınları

2000'li yıllarda, günümüz İstanbul'unda yaşanan borsa, aracı kurumlar, birbirinden ilginç yatırımcı portreleri, el konulan bankalar, kökü, günümüzde bile gizemini koruyan Galatalı Bankerlere dayanan ihtiraslı Bir yatırım baronu, petrol, pahalı ve göz alıcı giysiler, kaos, çöküş ve zafer, bitimsiz bir para hırsı.... Ve tüm bunların yaşandığı bir SAVAŞ ALANI Bu kitabı okumadan borsada oynamaya..»»
Sabahat Tabriztchi

Simurg Yayınları

Kâğıtla, kalemle geçti günlerim, Yazdıkça bağrımın ateşini söndürürüm. Bu serseri bahtımdan, yüz çevirmişim. Baş taşım defter olsun, Alnımın yazısını yazan kalemim de Tabutumun ağacından olsun!... (Arka Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.