Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Seta Yayınları

Seta Yayınları

• Seta Yayınları Kitapları | • Seta Yayınları İletişim Bilgileri | • Seta Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Seta Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 51 kitap bulunuyor."Seta Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Necdet Özçelik

Seta Yayınları

This book is the result of a research project organized by the Foundation for Political, Economic and Social Research (Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı, SETA) born out of the need to understand the context-specific dynamics of the violent radicalization of the PKK and its urban strategy between 2015 and 2016. The aim is to explore the causes, new dynamics, ..»»
Kolektif

Seta Yayınları

This is the third issue of the annual European Islamophobia Report (EIR) consisting of an overall evaluation of Islamophobia in Europe in the year 2017, as well as 34 country reports which include almost all EU member states and additional countries such as Russia and Norway. This year’s EIR represents the work of 42 prominent scholars and civil society activists from va..»»
Hüseyin Alptekin

Seta Yayınları

Bu kitap PKK terörünü ve bu teröre karşı uygulanan mücadele yöntemlerini etnik-ayrılıkçı teröre maruz kalmış başka örneklerle karşılaştırmalı olarak inceliyor. Etnik terör örgütleri (a) etnik rakiplerini yok ederek grubun tek temsilcisi haline gelme, (b) devleti orantısız güç kullanmaya itecek kışkırtma/provokasyon ve (c) yıpratma savaşı stratejilerini uygular. Buna karş..»»
İsmail Numan Telci

Seta Yayınları

Mısır’da 25 Ocak 2011’de başlayan ve on sekiz günlük süre içinde otuz yıllık otoriter rejimin sona erdirildiği  devrimin ardından yaşananlar birçok yönüyle ilgili literatürdeki devrim sonrası mücadeleleri anımsatmaktadır. Bu süreçte devrimci ve karşı devrimci gruplar arasında ittifaklar kurulmuş, ayrışmalar yaşanmış ve şiddetli çatışmalar gerçekleşmiştir. İlk etapta topl..»»
Hayri KozanoğluNurullah GürBarış Alp Özden

Seta Yayınları

Türkiye siyasi hayatını 2000-2001 krizi derinden etkiledi. Koalisyon hükümetleri ile Türkiye’nin çok fazla yol alamayacağının değerlendirmesini yapan millet 3 Kasım 2002’de yapılan erken seçimde siyasi, sosyal ve ekonomik anlamda kendisine en çok umut vaat eden siyasi partiyi tek başına iktidara getirdi. Bu güçlü desteği arkasına alan AK Parti 15 yılda yaptığı reform ve ..»»
Kolektif

Seta Yayınları

2009 yılında yayın hayatına başlayan Türk Dış Politikası Yıllığı, elinizdeki eser ile birlikte sekizinci kitabına ulaşmış bulunmaktadır. Şimdiden kendi alanında bir klasik haline gelen bu seri ile özellikle Türk dış politikası ile ilgilenen araştırmacılar için kalıcı bir başvuru kaynağının ortaya çıkarılması amaçlanmıştır. Türk Dış Politikası Yıllığı bu sayıda 2016 yılı..»»
Hasan Basri Yalçın

Seta Yayınları

Suriye’de demokratikleşme hareketi olarak başlayan olaylar bir vekalet ve yıpratma savaşına dönüştü. Bugün çok farklı aktörler çok farklı grupların üzerinden hesap görüyor. Türkiye için en uzun sınırı paylaştığı komşusundaki bu yangın hayati bir güvenlik meselesi haline geldi. Savaşın içinde doğan terör grupları Suriye’nin ürettiği tehdit türlerinden yalnızca biridir. As..»»
Hayri KozanoğluNurullah GürBarış Alp Özden

Seta Yayınları

Hızla küreselleşen dünya ekonomisinde teknoloji alanında yaşanan baş döndürücü değişimin imalat sanayiinin organizasyon biçimleri ve üretim-tedarik-dağıtım ağları üzerindeki yansımaları son yıllarda net biçimde görülmeye başlandı. Akıllı robotlar, 3D yazıcılar, ileri düzey sensörler, optik teknolojiler, büyük veri, bulut teknolojileri ve diğer birçok yenilik sanayideki ü..»»
Nebi Miş

Seta Yayınları

Türkiye’de Siyasal Sistemin Dönüşümü ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi adını taşıyan bu çalışma, alanında uzman akademisyenlerin çalışmalarını içermektedir. Kitapta, Türkiye’nin siyasal sistem dönüşümüne yönelik, bugüne kadar yapılan tartışmaların tarihsel arka planı ve sistemin dönüşümünü savunanların gerekçeleri etraflı bir şekilde ele alınmaktadır. Siyasal sistemin dönüşümü..»»
Mücahit Küçükyılmaz

Seta Yayınları

?Türk Basınında Dış Habercilik? araştırması, haberin yerinde, özgün ve sahici üretiminin azaldığı, haber ajanslarına, devletlerin resmî enformasyon kaynaklarına ve think-tanklere bağımlı bir dünya haberciliğinin ortaya çıktığı bir dönemde Türkiyede dış politika haberciliğinin durumunu sorgulamak amacını taşımaktadır. Araştırma, sahasında ilk olmasının yanı sıra, bizzat alanda çalışan ve dış habe..»»
Selin M. Bölme

Seta Yayınları

Elinizdeki bu çalışmada kısaca İsrail'in tarihine, sosyal yapısına ve siyasi oluşumlarına değinilmekte ve İsrail çalışmalarına giriş mahiyetinde muhtasar bilgi ve analizler sunulmaktadır. Birinci bölümde erken dönem İsrail'in siyasi ve sosyal yapısına değinilmekte ve İsrail'in kurucu aktörleri, yapılan ve ideolojileri tartışılmaktadır. Bu b&oum..»»
Abdullah Yegin

Seta Yayınları

Tarih boyunca bölgenin önemli güçleri arasında yer alan İran, bugün çok önemli bir kavşağın başında durmaktadır. Bir yandan ekonomik ambargolarla uluslararası sistemden yalıtılmaya çalışılırken diğer taraftan kendi politikaları neticesinde İslam dünyasında da yeri sorgulanır bir konuma gelmiştir. Ekonomik ambargolar yüzünden dışarıda, siyasi çekişmeler yüzünden içeride ciddi sıkıntılarla karşı ka..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.