Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olan şey de düşünüleni yapmaktır. Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Semerci Yayınları

Semerci Yayınları

• Semerci Yayınları Kitapları | • Semerci Yayınları İletişim Bilgileri | • Semerci Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Semerci Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 208 kitap bulunuyor."Semerci Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hüseyin Alkan

Semerci Yayınları

Hürriyetin Umut Dolu Türküsü Bir kavganın, bir inancın güzelliğiyle sevdim seni;Bir değil, bin kez budansa da dallarımız,Aynı hürriyet, aynı özgürlük uğrunadır mücadelemiz.Ne dağlarda açan çiçekler, Ne de kalplerde yeni tomurcuk açmış aşklar solmayacak. Kalplerde sevinçler, nehirler gibi akmaya devam edecek.Yeryüzü, çisil çisil yağan yağmurla ıslanırken Her tarafı toprak kokusu saracak. Tut..»»
Özcan Yetgin

Semerci Yayınları

Bay Cümle Semerci Yayınları»»
Nuri Ziya Aral

Semerci Yayınları

Cüce Gurami; doğal yaşam alanı Asya olan, yaklaşık beş cm boyunda barışçıl bir akvaryum balığıdır. Büyük ve saldırgan balıklarla birlikte beslenmemesi gerekir. Akvaryumun orta ve üst düzeylerinde yüzerler. Vikipedi “Sevgilime geldiğim günün gecesi…” dedi Ebru, sinirle: “Hâlâ yatamadığımız yetmiyormuş gibi; yumurtlayası tutan Cüce Gura- mi’ler rahatsız olmasınlar diye, fısıltıyla mı konuşacağız ..»»
İsmail Aker

Semerci Yayınları

Topuz ve Emine yatağa girince, o kadar kaygısız, bir o kadar da saygısızca uyudular ki deme gitsin. Eee, ne yapacaksın; biri salak biri çatlak. Birbirlerinden beterler. Veli ise akşam, yatsı ezanından çok sonra evlerine varmıştı, biraz küçük kardeşiyle oynadıktan sonra yattı. Bir müddet uyuyamadı. Yavaş yavaş gözleri uykuya varıyordu ki nasıl bir bağırdı yatağından? ‘’Eyvah’’ diyerek, bağırarak..»»
Mustafa Acungil

Semerci Yayınları

Bilim kurgu öykü kitabı Kurgunun Sonu ile okurlarıyla buluşan Mustafa Acungil'den 15 asra yayılan bir fantastik kurgu eseri! Yaşlı bir tarih profesörü, 600'lü yıllarda yaşamış yaşlı bir gezgin ve asırlar boyunca oluşan Alef karakteri. Günümüz ve geçmiş arasında koşut bir sarmalda ilerleyen romanı elinizden bırakamayacaksınız. Bir arkadaşınız ya da tanımadığınız bir insan bir daha 'Bana beş d..»»
Nazlı Balçak Azeken

Semerci Yayınları

En yakınınızdakilerin gözleriyle en son ne zaman konuştunuz? Yoksa siz de hala hiç konuşamayanlardan mısınız? Aslında insanların gözleri kalplerinin tercümanıdır ya hani, o dudaklar yalanı çok kolay gizleyebilirken, gözler asla yalan konuşamaz da kendini mutlaka ele verir ya: işte bu sebeple değer verdiğimiz insanlarla hayatımızı paylaşırken, onlarla en kıymetli sohbetlerimiz gözlerimizle olmalı k..»»
Ali Duru

Semerci Yayınları

Bana vermediğin beyni, Havaya taktın,Adem bana yakın, Havva San'a!Verdin O'na, bütün aşk'ın,Âdem'e etmedim diye, secdemi incitme! Bülbül gül dalında, gelir coş'a,Karganın sesi, gider mi hoş'a?Arı bal yapmaz, ağacıma vurup ta,Yaprağım döküp, dalım incitme! Güzelsin güzel, yoktur üstüne,Yazı yazsam kalır mı, suyun üstüne?Mızrabım yok ki, aşkın sazını çalam,Zülf-ü yare dokunup, İzzet-i Cemali i..»»
Mehmet Kırış

Semerci Yayınları

"Hayal, tek kişilik bir dünyadır. Çocuğun rüyası gibi... Uyanınca çocuğun avucunu heyecanla açması gibi. Hayal, tek kişilik bir dünyadır. İnsanın rüyasından uyandığı an; 'Rüyaymış, keşke uyanmasaydım.' demesi gibi. Hayalinde buzlardan, buzlar ülkesi yapabilirsin; o ülkenin güneşle birlikte yok olması gibi. Hayalinde bazen büyük bir ordu kurar insan, ama gerçekte tek askeri yoktur, hayal budur işte..»»
Alime Semerci

Semerci Yayınları

Bal arısı Misi'nin rengarenk maceralarına ortak olmaya hazır mısınız? Bu kitapta martılarla tanışacak, karga Çok Bilmiş'le sohbet edecek ve kaplumbağa Çok Yavaş'la eğleneceksiniz. Haydi çocuklar! Daha ne bekliyorsunuz? Başlayın artık okumaya... Bu kitap, 7-11 yaş grubuna dahil çocuğunuz için yeterli düzeyde merak ve heyecan içeriyor. Lütfen çocuğunuza okuma aşkını hediye ediniz...»»
Alime Semerci

Semerci Yayınları

İstanbul'un Dikenleri Gözleri uykulu ayrılıkların şehridir İstanbul.Yorgundur arsız insan tenleri, vara yoğa avuçlanmaktan.Acelesi olan sevişmelere tutkundur nedense bu şehir.Bol temas, bol öpüş, erken kovar aşk umutlarını.Oysa bir tek aşk aceleye gelmemelidir İstanbul'da... Gidip görülmeden,Soluğu içe çekilmeden de sevilebilir bir şehir.Dokunmadan da sevebilendir kadın.Bir gül gibidir aşk, ..»»
Nur Sönmez

Semerci Yayınları

“Aşk var mı aşk?” demiştin bir akşam. Bir akşamüstü, ufukta beliren turuncu, kızıl harelere saklanmıştı aşk. Akşamın hemen öncesinde, sahra sarısı değince gözlere, erguvani bulutların özlem saati başlar. Güneş batımından önce ya yakalarsın ya da geç kalırsın ona. Ve Aşk; umudun kucağında sallanır gecelerde, seher vakitlerinde esen yel alır acısını ve güneş yaksa tenini gün ortasında, vuslatın s..»»
Hüseyin Alkan

Semerci Yayınları

Güneş sanki erkenden batacakmış gibi bugün, Karardı yavaş yavaş tüm sokaklar, Yıldızlar çiçek gibi açıverdi gökyüzünde.Dışarda oynayan çocuklar kalmamıştı bu saatte. Sokakta yürüdüğün kaldırımlar boş ve ıssız kaldı sen gidince. Beni kim anlayacak şimdi, Kim tebessüm edip gülümseyecek yüzüme? Özledim seni. Hasretine alışmak zor, pişmanım diyor düşlerimdeki acılar. Görecekmiş gibi gözlerimde, Tut..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.