Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Selis Kitaplar

Selis Kitaplar

• Selis Kitaplar Kitapları | • Selis Kitaplar İletişim Bilgileri | • Selis Kitaplar Hakkında Bilgi
Sitemizde Selis Kitaplar isimli yayınevine ait Toplam 219 kitap bulunuyor."Selis Kitaplar" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yusuf Bahadır Ulucan

Selis Kitaplar

Yaşlanmış ve yıpranmış dünyamız da çoğumuz mutsuz bir haldeyiz. Manevi iklimlerden soyutlanmış hayatımızda adeta iki yakamız bir araya gelmiyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlarımız çok daha sıkıntı içindeler. Aşkta, parada huzur bulamayanlar çaresizlik ve arayış içindeler. Tüm bunlardan, elbette yoktan var edenin haberi var. Allah düşen yapraktan bile haberdardır. Şu bir gerçektir ki; Allah..»»
Alim Erdemir

Selis Kitaplar

Büyük İslam filozofu Farabi'ye göre; siyaset ile mutluluk arasında bir bağ vardır. İnsanın topluluk halinde yaşamasının temelinde yardımlaşmaya duyulan ihtiyaç yatmaktadır. Ona göre devletin menşei, şu görüşler üzerine oturur: Ontolojik izah tarzı, biyo-organik nazariye, tabii çevre nazariyesi, ihtiyaç teorisi, sevgi ve adalet kuramı ve saadet nazariyesidir. Meşhur filozof İbn-i Haldun ise, dev..»»
Ahmet Gürsel

Selis Kitaplar

Düşünün, yüzyıllar boyu aynı coğrafyada her konuda kader birliği etmiş halkların torunlarının arasına örülmüş suni duvarlar ayrışmanın ve ayrıştırmanın tuzu, biberi olmuştur.Yine yüzyıllardır birbiriyle tanış olan aynı bayrak ve aynı vatanın ortak sahipleri birbirini tanımayacak duruma getirilirken, Atlantik ötesi kültürüyle, diliyle, teknolojisiyle, sinemasıyla, müziğiyle adeta yatak odamıza kada..»»
İhsan Atasoy

Selis Kitaplar

İslamiyet’i nasıl yanlış anlatıyoruz?Yanlış temsil ve hareketlerle ona nasıl zarar veriyoruz?Bu yolla dinimize verdiğimiz zarar, din düşmanlarınkinden az olmadığı halde, çoğu zaman bu hsusu nazara bile almıyoruz.Kendi yanlışlıklarımızın zararını hesap etmeden din düşmanlarını suçlama kolaycılığına kaçıyoruz.Oysa evvela biz, İslamiyet’e layık tavır ve davranışlar içinde miyiz?Söz ve davranışlarımız..»»
Deniz Çakır

Selis Kitaplar

Deniz Çakır bu ikinci romanında, bir ahlak varlığı olarak insanın modern hayat karşısındaki çıkmazını anlatıyor.Yine başarılı bir dil, ince bir ironi..Rana, modernitenin insanı fırlatıp attığı metalik dünyada, yalnız, şaşkın, kızgın ve amatördür.Yeni oyunun kurallarını bilmez, Soruları demodedir.»»
Suna Üçkarışoğlu

Selis Kitaplar

"Şöhretli insanı normal insandan ayıran daima farklı bir psikoloji vardı. Tam yirmi üç yıldır bu insanların içindeydim ve nasıl bir psikoloji içinde yaşadıklarını, bunalımlarını, sevinçlerini, çıkmazlarını gördüm; mutluyum derken bile mutluluk kavramından çok uzakta yaşadıklarının en yakın tanığı oldum. Hülya Avşar'dan .Sezen Aksu'ya, tbrahim Tatlıses'ten Tarkan'a, Küçük Emrah'tan Küçük Ceylan'..»»
Mehtap Yılmaz

Selis Kitaplar

Tahir Hafızoğlu

Selis Kitaplar

İnsan aklının ürettiği olağanüstü hikayeler ve masallar, tıpkı bir rüya gibi herşeyi mümkün kılarken, aslında içinde gerçek hayata ilişkin birçok mesajı da mecaz olarak bilinçaltına bırakırlar.Cesarete, kuvvete, güzelliğe, şansa ve servete vurgu yapan bu olağanüstü hikayeler, söz ustalarının dilinden nesilden nesile aktarılırlar.Devler, yedi başlı ejderler, uçan atlar, büyücü cadılar, insan yiyen ..»»
Ebu Muhammed Humeys

Selis Kitaplar

Bizler çok ağlayan bir peygamberin ümmetiyiz. Peygamberimiz (s.a.v.) yumuşak kalpli, coşkun duygularla sarmalanmış, Allah lafzının geçtiği her yerde kalbi titreyen bir peygamberdi. Peygamber Efendimiz ağlamanın önemini şu ifadelerle anlatır: "Yalnız iken Allah'ı anıp gözleri yaşla dolan kişi Hesap Günü'nde imtiyazlı yedi sınıf arasında yer alır." "Eğer benim bildiklerimi bilseydiniz az güler..»»
Yıldız Ramazanoğlu

Selis Kitaplar

Kıyıdakiler kıpır kıpır ama tereddüt içinde paralarını denkleştirmeye çalışıyorlar. Kıyıda kalmak, gemide olacak eğlenceleri daha da büyütüyor. İnsanların gözünde. Kıyının her şeyi aşikâr, tekdüzedir artık. Gönüller gemiden ve yoldan yana akmaktadır ya, gerekçeler ışık hızıyla sıralanır. Kıyı olacağını olmuştur, orada taş kıpırdamamaktadır, keşfedilecek hiçbir şey kalmamıştır. Gitmek öyle mi?.. Bi..»»
Ebu Muhammed Humeys

Selis Kitaplar

Bütün sözleri ve davranışlarıyla Kur'an ahlakını yaşayan Peygamberimiz (s.a.v.), bize bazı anlar baldan tatlı gelen kızgınlık ve öfke hususunda da dengeli olmayı öğretmiştir. Peygamberimiz hiç bir zaman kendi nefsi için kızmaz, asla kendisi için intikam almayı düşünmezdi. O, sadece Allah'ın rızası olmayan durumlarda öfkesini gösterirdi. Bunun dışında, kişisel meseleler yüzünden ortaya çıkan ..»»
A. Raif Öztürk

Selis Kitaplar

“Dert ve Hastalıklar, iman ve Kur’an merceği ile bakılırsa, o dert ve o hastalığın içinde bir huzur ve mutluluk vesilesi, İlâhi lütuf, nimet, İkram ve Rahmet cilveleri görülür. İşte bu kitap, böyle bir bakış ışığında kaleme alınmıştır…”   “And olsun ki biz sizi; biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, ürünlerden ve canlardan eksiltme ile imtihan edeceğiz. Sen o sabredenleri müjdele…”  (Ba..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.