Sevgi bir inanç davranışıdır. İnancı az olanın sevgisi de azdır. ERİCH FROMM [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Scala Yayıncılık

Scala Yayıncılık

• Scala Yayıncılık Kitapları | • Scala Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Scala Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Scala Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 96 kitap bulunuyor."Scala Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Abdurrahman Yıldırım

Scala Yayıncılık

Uzungöl 40 yıldır Türk turizminin gündeminde ve Karadeniz turizminin öncülüğünü yapıyor. 2010’lu yıllarda ise artık kapasitesinin çok üzerine çıktı. Giderek dolmakta olan gölü kurtarabilmek için etrafı betonla çevrildi. Arkasından araç yolu ve binalarla çevrildi. Kalabalıklar geldikçe geldi ve doğallık gitti. 2020’li yıllara girerken Körfez ülkelerinden gelen turistlerin..»»
Joseph E. Stiglitz

Scala Yayıncılık

“[Joseph Stiglitz] delicesine büyük bir iktisatçı.” - PAUL KRUGMAN, New York Times -  “Stiglitz, Krugman ve Thomas Piketty ile birlikte, küresel kapitalizmi 21. yüzyıl tarzında eleştiren iktisatçıların öncü üçlüsünü oluşturuyor.” -  ANDREW ANTHONY, Guardian -  “Stiglitz, piyasa başarısızlıkları konusunda dünyanın önde gelen akademik uzmanı.” - ROBERT KUTTNER, Ame..»»
Andrew Scott

Scala Yayıncılık

100 yıl yaşamak, armağan mı lanet mi? Her şey seçimlerinize bağlı Yüz yıl yaşamak ve bu zamanın büyük bölümünü verimli bir şekilde çalışarak geçirmek yakında somut bir gerçek olacak. Bugünün çocuklarının yarısından fazlası 100 yaşına dek, hatta daha da uzun yaşayacak. Böylece de, bildiğimiz üç evreli yaşam modeli işlerliğini yitirecek. Farklı kariyerleri ve geçişleri içe..»»
Yusuf A. Kalyoncuoğlu

Scala Yayıncılık

“İlk kıtalararası keşif seferlerini, Coğrafi Keşifler’den çok önce, döneminin dünya devi olan Çin 1405 yılında başlatmıştı. Çin, Avrupalı benzerlerinden on kat daha büyük Hazine Yelkenlileri adı verilen gemilerle Hint Okyanusu çevresine ve Afrika kıyılarına sayısız sefer düzenledi, ancak Çin eli boş döndü. Avrupa ise Coğrafi Keşifler’le ekonomisini zirveye taşıyacak zeng..»»
Kazım Kılınç

Scala Yayıncılık

Hep görmek isterdim O’nu Hep düşlerdim O’nu Gördüm O’nu Gördüm ki O, o değil   Yazar, Elazığ’da doğdu. Bakırköy Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede yüksek lisans ve doktora programını tamamladı. 1986 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı ve Türkiye Gazetesi’nde yazarlık yaptığı dönemde, Türkiye..»»
Metin Özen

Scala Yayıncılık

Dünya, evren ve insan nasıl meydana geldi? Evrim nereden başladı? Canlı veya cansız bir varlığın evrim geçirmesi için önce var olması, bir varlık olması gerekmez mi? Evrim, Darwin’in ortaya koyduğu gibi doğal seleksiyon ve tesadüflerin sonucu mu, yoksa Tanrı’nın önceden belirlediği bir senaryo mudur? Einstein “Tanrı zar atmaz, evrende tesadüf yoktur, tesadüfler sadece bi..»»
Charles Mackay

Scala Yayıncılık

Martin S. Fridson’un  günümüze dair perspektifiyle...   Bu kitap ticari hileler ve kitle davranışlarının finansal piyasalar üzerindeki kimi zaman neşelendiren, kimi zaman kahreden etkisini keşfetmek için, iki ebedi yatırım klasiğini birbiriyle ilişkilendirmektedir. Olağanüstü Kitlesel Yanılgılar ve Kalabalıkların Çılgınlığı & Karışıklığın Karmaşası, bizi 1834’deki Lal..»»
Yücel Uygun

Scala Yayıncılık

“Geçmişte üretimin gücü öndeydi, şimdiyse satış. Neden mi? Çünkü, tüketicilerin hem sayısal hem de içerik olarak çok daha farklı kanallardan, ürüne ya da hizmete ulaşma olanağı var. Sizin ürün ya da hizmetinizin farkı nedir? Potansiyel müşterinizle ilk iletişimi kuran kişi ve onun performansı, ‘satış’ rakamlarını etkileme gücüne sahip en önemli etkendir. Yücel Uygun, sad..»»
Jack D. Schwager

Scala Yayıncılık

“Borsa Sihirbazları bugüne kadar Wall Street üzerine yazılan en büyüleyici kitaplardan biri. Bu ‘sihirbazlardan’ birkaçı benim de arkadaşım. Jack Schwager onların çalışma yöntemlerini çok iyi yakalamış.” -Martin W. Zweig, Ph. D., Editör - The Zweig Forecast- “İşe yarayacak bir yöntem geliştirmek oldukça zordur. Sonrasında ise yönteminizden faydalanmak için bir deneyime ..»»
James Rickards

Scala Yayıncılık

BİR SONRAKİ KÜRESEL KRİZİN OLUŞUMU   “Bu yıl okuduğum en korkutucu kitaplardan biri. Ortaya çıkan tablo karanlık ancak kapsamlı ve tatmin edici.” - BLOOMBERG BUSINESSWEEK   Uluslararası iktisatta en yıkıcı ve korkulan sonuçlardan biri kur savaşlarıdır. En iyi koşullarda ticari ortaklarından büyüme çalan ülkelerin üzücü manzarasını sunabilir, en kötü koşullarda ise a..»»
Ayşegül Sönmez

Scala Yayıncılık

Ayşegül Sönmez'den Çağı Düşünenlerle Düşünen Kitap   Ayşegül Sönmez, Sanatatak Yayınları'ndan çıkan kitabında, çağı düşünenlerle birlikte çağı düşünüyor ve okuru bu düşünceli yolculuğuna davet ediyor. Yoko Ono, Philippe Starck, Don Letts, Rebecca Horn gibi çok geniş bir disiplin yelpazesi içinde sanat ve felsefe dünyasından isimleri, nefes nefese bir kurguda ağırlıyor..»»
Vivet KanettiE. Emine

Scala Yayıncılık

Vivet Kanetti'den Konuşmalı ve Şarkılı Metin   Kanetti, son kitabında, gene hep birlikte epeyce ağır türbülanslı bir atmosferden geçerken, Prenslerin Adası’ndakine hem benzer hem ondan da farklı bir yöntemle oynuyor. Yonca, Lana, Feride, konuşmalarla ve şarkılarla ilerleyen bir kitap.   »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.