Şerefe hak kazanmak, ona sahip olmaktan daha değerlidir. THOMAS FULLER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Say Yayınları

Say Yayınları

• Say Yayınları Kitapları | • Say Yayınları İletişim Bilgileri | • Say Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Say Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 1003 kitap bulunuyor.
Say Yayınları… Çeyrek asırdan bu yana yayın dünyasında. İlkeli ve nitelikli yayıncılık anlayışından ötürü neredeyse her okurun evinde… Düzenli arşivi olan her kütüphanede… Her okul kitaplığında… Psikoloji denince… Nasıl psikoloji denince akla Freud, Fromm, Adler ya da Jung geliyorsa, Say denince de akla psikoloji geliyor. 1979’dan bu yana belirli bir periyotla yayımladığı klasik ve modern psikoloji örnekleri, hem psikolog ve psikiyatrların, hem öğrencilerin, hem de genel okur tarafından iltifatla karşılanmıştır. Eksiksiz ve özgün metne sadık çevirileriyle daima bir ihtiyaca karşılık gelmiştir. Felsefe denince… SAY, çok az yayıncının ilgi gösterdiği bu disiplinde, ısrarcı ve emin tutumuyla felsefeyi iş ya da dert edinmiş herkesin takip ettiği kitaplar yayımladı, yayımlıyor... Russell, Sartre, Rousseau, Descartes… gibi düşünce ustalarının temel eserlerinin yanı sıra, Nietzsche, Kant, Schopenhauer ve Bergson’un toplu eserlerini basmayı ilke olarak benimsemiştir. Hayli geniş seçenekleriyle okura aradığı kitabı bulma imkânı sunmuştur. Üstelik de çeviri ve baskı kalitesinden ödün vermeden… Çocuk denince… “Okumak çocuklar için eğlence olmalı!” Bu düstur doğrultusunda yayımlanan çocuk kitapları, kitlelerce desteklenmiş, baskı üzerine baskı yapmıştır. Modern Alman Çocuk Edebiyatı klasiği “Küçük Vampir”den, günümüzün Enid Blyton’ı sayılan Thomas Brezina’nın 100’den fazla kitabı SAY ÇOCUK aracılığıyla okura ulaşmıştır. Avrupa’nın Hababam Sınıfı olarak yorumlanan Dehşetkaya Şatosu-Bizim Okul serisi ise öğrencilerin yeni gözdesi olmuştur. 100 Temel Eser… Ne çok şey konuşuldu ve yazıldı bu konuda. Oysa kalıcı olan eserdir. SAY’ın hazırladığı Temel Eser’ler özgün metine sadık çevirileri, Türkçe’ye gösterdiği özen, öğrencilerin imdadına yetişen ve o alanın yetkin akademisyen ya da yazarlarının kaleme aldığı Önsöz’ler ile öne çıkmaktadır. Mihenk Taşları… Bazı kitaplar vardır ki, hiçbir dönem zamana yenik düşmezler. Her daim ihtiyaç duyulur onlara… O disiplinin temelidir, yüreğidir onlar. Daima referans, kaynak olarak gösterilir. Bu diziden çıkan “Yunan Mitleri”, “Modern Siyasal Düşünce Tarihi” yahut “Dünya Dinleri Ansiklopedisi” gibi… Ve Daha Başka Kitaplar… Türk ve dünya edebiyatının değerli eserlerinden ödüllü incelemelere Edebiyat Kitaplığı, vücut sağlığından, ruh sağlığına Sağlık Dizisi, önemli kalemlerden Mizah Dizisi, özenle hazırlanmış Fotoğraf ve Sinema Kitaplıkları, modern düşüncelere söz veren Serbest Kürsü, konusunda uzmanlarının hazırladığı önemli düşünürleri inceleyen Fikir Mimarları ve bundan da fazlası Say Yayınları’nda. Telif ve çeviri olmak üzere 1000’den fazla kitabı Türk okuruyla buluşturan SAY, her sene genişlettiği yayın yelpazesi ve asla ödün vermediği yayıncılık ilkeleriyle hizmetinizde…
Son Yayınlanan Kitapları
Arslan Topakkaya

Say Yayınları

Zamanın mahiyeti ve onun ne olduğu, insanlık tarihinin en eski sorularından biridir. İnsan “varlığın ne olduğuna” dair ilk açıklamalardan oluşan mitolojide bile bu sorunun cevabı aramıştır. İnsan kendi varlığını ve diğer varlıkların anlamlarını ancak zamanın ne olduğunu bilmesi durumunda tam anlayabilmektedir. Uzun bir olgunlaşma sürecine rağmen bu probleme kalıcı bir çözümün bulunduğunu söylemek ..»»
Gülsüm Cengiz

Say Yayınları

Cem, arkadaşı Sevim’le oynamak istemiyordu. Savaşçı robotuyla oynamak ona daha eğlenceli geliyordu. Sevim, legolardan kule yapmaya başladı. Cem de robotuyla oynadı. Ama o da ne? Savaşçı robot birden durmuştu. Cem şimdi kiminle arkadaşlık edecekti?»»
Gülsüm Cengiz

Say Yayınları

Hastalandığımızda ilaçlardan daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir şey vardır hep. Biraz sevgi, biraz da anneannelerin, babaannelerin anlattığı masallar. Onlar da ilaçlar kadar iyi gelir bize. Deren'in babaannesi de ona öyle güzel şeyler anlatıyor ki, sanki Deren bir yıldız yağmurunun altında ıslanıyor.»»
Gülsüm Cengiz

Say Yayınları

Gülsüm Cengiz

Say Yayınları

Metin’le anneannesi çarşıya çıktılar eşit çeşit meyveler satan manavın, vitrininde etler olan kasabın, köşedeki büyük bakkalın, marangozun önünden geçtiler. Metin merak içindeydi. Acaba nereye gidiyorlardı? Anneannesi vitrinlere bakıp ne arıyordu?»»
Gülsüm Cengiz

Say Yayınları

Oya, anneannesinin kurabiye yapmasına yardım edecekti. O andan sonra mutfakta telaşlı bir koşuşturma başladı... Oya kurabiye yaparken hem eğlendi hem de birçok şey öğrendi. Onu en çok şaşırtan şeyse farklı biçimlerdeki kurabiye kalıplarıydı.»»
Gülsüm Cengiz

Say Yayınları

Ali artık konuşmayı öğrenmişti. Konuşmak ve yeni öğrendiği sözcükleri kullanmak istiyordu. Bir sabah Ali annesiyle ve babasıyla konuşmak istedi. Ama onların acelesi vardı. Annesiyle babası işe gidince Ali, köpeği Karabaş ve kedisi Sarman’la konuşmayı denedi. Sonra ne oldu dersiniz?»»
Gülsüm Cengiz

Say Yayınları

Sevgi’nin evde canı sıkılıyordu. Hep aynı oyuncaklarla oynamaktan sıkılmıştı. Anneannesinin aklına parlak bir fikir geldi! Şimdi seninle güzel bir oyun oynayacağız, dedi.  Anneannenin aklına gelen bu yeni oyun neydi acaba?  »»
Gülsüm Cengiz

Say Yayınları

Deniz’in annesi, hastaneden bir bebekle birlikte eve döndüğünden beri herkesin ilgisi bebeğin üstündeydi. Deniz’in bu işe canı sıkılmıştı. Dedesi ona, bir zamanlar kendisinin de kardeşi gibi minik olduğunu anlattı. Dedesiyle birlikte annesinin odasına giden Deniz merak içindeydi.»»
Gülsüm Cengiz

Say Yayınları

Uğur’un çok sevdiği oyuncak kamyonu bozulmuştu. Annesiyle babası tüm çabalarına rağmen kamyonu çalıştıramadı. Bakalım tamirci Nejat Ağabey, Uğur’un oyuncağını çalıştırabilecek mi?»»
Martin Heidegger,Doğan Özlem,Karl Jaspers,Jean Paul Sartre,Rene Descartes,Immanuel Kant,Blaise Pascal,William Mcneill,Kazimierz Ajdukiewicz,Nayla Farouki,Kai Hammermeister,Kolektif,Hans Joachim Störig,Aristoteles,J. J. Rousseau

Say Yayınları

Dünya Felsefe Tarihi - Hans Joachim StörinTarih Felsefesi - Doğan Özlemİdea Nedir? - Nayla FaroukiDüşünceye Çağıran - Martin HeideggerSofistlerin Çürütmeleri Üzerine - AristotelesFelsefeye Giriş - Kazımierz AjdukiewiczAnalitik Felsefe - Atakan AltınörsEğitim Üzerine - Immanuel KantDüşüncenin Çağırdığı - Martin HeideggerFelsefe Nedir? - Karl JaspersDüşünceler - Blaise PascalVaroluşçuluk - Jean Paul..»»
Michel De Montaigne

Say Yayınları

Montaigne az sayıda insan için yazdığını iddia etse de, Denemeler bugün hâlâ dünyanın her yerinde aynı etki ve güncellikle yazarının adını parlatmaya devam ediyor. Kendi kendini büyük bir dikkatle, çekincesiz eleştirel bir titizlikle ve dur durak bilmeyen bir nüktedanlıkla gözleyen bu parlak zekânın “yaşamının çoğu gününü ve gününün çoğu zamanını” geçirdiği kütüphanesine çekilerek evrensel insanın..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.