Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Şamil Yayıncılık

Şamil Yayıncılık

• Şamil Yayıncılık Kitapları | • Şamil Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Şamil Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Şamil Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Şamil Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ebû Davud Süleyman b. el-Eş‘as es-Sicistani

Şamil Yayıncılık

-Peygâmberimizden nakledilen 5272 hadîsi içine alır. -Altı mu‘teber hadîs kitâbının (Kütüb-i Sitte) üçüncü kitâbıdır. -Ahkâm hadîslerini içerir. -Bazı hükümler bölümüyle konunun bütünlüğü açıklanır. -Hadîsdeki anlayış farklılıklarını gözetip geniş olarak dile getirmiştir. -Hadîsleri rivâyet edenler hakkında bilgi verilmiştir. -Sika olup olmadığı bildirilmiştir. -H..»»
İbn Abidin

Şamil Yayıncılık

Reddü'l-Muhtâr ‘Ale'd-Dürrü'l-Muhtâr Şerhi Tenvîrü'l-Ebsâr    Bu eser İbn ‘Âbidin nâmıyla meşhûr üç kitâbdan müteşekkildir. Bunların birincisi metin, ikincisi şerh, üçüncüsü hâşiye’dir. Metin, Şeyhü'l-İslâm Muhammed bin Abdullah Timurtâşî’ye âid olup Tenvîrü'l-Ebsâr adını taşımaktadır. Şerh, Muhammed ‘Alâaddîn bin Alî el-Haskefî’nin eseri ed-Dürrü'l-Muhtâr, hâşiye de İ..»»
Bikem Ekberzade

Şamil Yayıncılık

Ehl-i Sünnet itikâdının temel metni olan İmâm-ı A'zam'ın Fıkhu'l-Ekber adlı eseri İslâm'ın temel inanç esaslarını kısa ve öz bir şekilde anlatır. Ehl-i sünnet ve'l-cemaât mezhebinin temel akidesini yansıtan ilk eser olma özelliğini taşıyan bu metin, diğer bütün hak mezheblerin de üzerinde ittifak sağladığı bir kaynaktır. Ayrıca bu kitapda, Fıkhu'l-Ekber'in Arapça aslını, tercümesini ve de şerhini ..»»
Ömer Faruk Akkaya

Şamil Yayıncılık

Elinizdeki eser, hadis-i şeriflerde geleceği bildirilen Mehdi aleyhisselam'dan bahsetmektedir. Bilindiği üzere Mehdi aleyhisselam kıyamete yakın gelecek, ümmet-i Muhammed içerisinde birliği, dirliği sağlayacak, İslam nizamını yeniden dünyaya hakim kılacak ve kıyametten önce insanlık için büyük bir huzûr ve saadet ortamı oluşturacaktır. Bu kitapla Mehdi aleyhisselam'ın vasıflarını tanıyacağız. B..»»
Mustafa Atabey

Şamil Yayıncılık

Allah azze ve celle Hazreti insânı kısa bir zamân için dünyâ hayâtında yapacağı güzel amellerle âhiret hayâtının lâ mahdût nimetlerini kazansın diye dünyâya göndermiştir. Ancak istisnâlar müstesnâ, insânların geneli dünyâ menfaatlerinin temîni için hayât sermâyesinin tamamını kullanmakta ve âhireti için hiçbir hazırlık yapamamakta ve azık hazırlayamamaktadır. İşte bu nedenledir ki; Bizzât gökten i..»»
Ebu Davud

Şamil Yayıncılık

Ödüllü öykü yazarı Murat Koçak, çocuklarımız ve gençlerimiz için birbirinden kıymetli eserler kaleme almaya devam ediyor. Hikâyelerinde ana tema olarak iyilik, sevgi ve adaleti işleyen yazar, akıcı anlatımı ve ilgi çekici kurgularıyla okumayı daha keyifli bir hâle getiriyor. Genç kardeşlerimizin hassasiyetlerini ve duyarlılıklarını artıracak fikirleri de satırları arasına yerleştirmeyi ihmal etmiy..»»
Ebû Dâvud

Şamil Yayıncılık

Büyük muhaddis Ebû Dâvud'un 40 kitâb ve 5272 hadîs-i şerîf'in rivâyetinden müteşekkil, ***Kütüb-i Sitte***nin üçüncüsü, büyük hâdis külliyâtı meşhûr ***Sünen-i Ebû Dâvud***un edeb mevzûsu ile alâkalı hadîsleri topladığı kitâbı ***Kitâbü'l-Edeb***i okuyucunun istifâdesine sunmayı önemli buluyoruz. Bu kitâbda Peygâmber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'den nakledilen 502 hadîs-i şerîf'in aç..»»
Muhammed Ali Sabuni

Şamil Yayıncılık

Mevlana'nın, dünyanın dört bir yanına dağılan, bahsettikleri ile insanların ufkunu açan Mesnevi'ye merhum Tahir'ül Mevlevi kadar güzel yaklaşan ve anlatan olmamıştır. Tahir'ül-Mevlevi, ömrünü Mevlânanın düsturlarına bağlı kalarak yaşamış, mesneviye nüfuz etmiş bir âşıktır. Tahir Olgun, Mesneviyi bilen, yaşayandır. Onun elinde Mesnevi, Kuran ve sünnetin aynasıdır. Ona göre mesnev..»»
Muhammed Ali Sabuni

Şamil Yayıncılık

Akıcı bir Türkçe ile tercüme edilmiştir. Bu eser, Mekke Üniversitesi Şeriat Fakültesinde ders kitabı olarak okutulmuştur. Ahkâm ayetlerinin tümünü kapsar. Kitaptaki mevzular, nüzul sırasına göre düzenlenmiştir. Mevzuların kolay anlaşılması için dersler halinde tefsir edilmiştir. Her mevzuyu ilgilendiren ayetler sunulmuş, meali verilmiştir. Ayetler içinde arapça geçen kelimeler t..»»
Ömer Nasuhi Bilmen

Şamil Yayıncılık

Müslümanın günlük hayatında karşılaşacağı sorun ve durumlara İslami kural ve kaideler çerçevesinde pratik bir şekilde cevap bulabileceği 7'den 77'ye herkesin, her evin ihtiyacı olan bir kaynak. (Tanıtım Bülteninden) »»
Abdülvahap Öztürk

Şamil Yayıncılık

Hanefi mezhebinin imamı, ehli sünnetin incisi İmam-ı Azam'ın fikri mücadeleleri, sorunlara verdiği cevapları talebelerine vasiyetlerini, sapkın fikirlere karşı adeta bir kalkan olduğunu bu kitapta göreceksiniz. (Arka Kapak) »»
Mustafa İhtiyar

Şamil Yayıncılık

Hanefi mezhebinin fıkhi konulardaki görüşlerini bir arada toplayan el-Mavsılî, İmam-ı Azâm Ebû Hanife ve diğer büyük Hanefi alimlerininde görüşlerini belirterek islam hukukuna dair bütün meseleleri pratik bir biçimde ele aldığı bu meşhur eserin hazırlanış bakımından da tercümesinin yanında arapça orijinal metnini de ihtiva etmesi Hanefi fıkhını öğrenmek isteyenlerin yanı sıra arapça e..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.