Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

• Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları Kitapları | • Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları İletişim Bilgileri | • Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Batılının gözünde ***Doğu*** her zaman hayali bir dünyaydı. Siyasal olaylar, ekonomik ilişkiler, bilimsel ve arkeolojik araştırmalar, Doğu'ya gezi koşullarının düzelmesi ve Avrupa'da zaten yüzyıllardır var olan ilgi, 19. yüzyılda Oryantalizm modasının kapılarını sonuna kadar açmıştı. Fotoğrafın öncüsü olan daguerreotype adlı tekniğin bulunuşu, Doğu'yu belgelemek isteyen çok sayıda Batılı fotoğ..»»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Modern çağın en önemli öncüleri arasında sayabileceğimiz bir sanatçı... Phidias ve Michelangelo'yla birlikte heykel sanatının gelmiş geçmiş en büyük üç ustasından biri... Düşünen adam, Öpüşme, Cehennemin kapısı, Balzac gibi yapıtlarıyla insanlığın belleğinde hiç silinmemecesine yer etmiş bir yaratıcı... Yapıtlarıyla olduğu kadar düşünceleriyle, kavgalarıyla, ünlü aşkları ve çalkan..»»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

17. Yüzyıl Avrupa'sında Türk İmajı başlıklı sergide, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nin daha önce gerçekleştirdiği Mediciler'den Savoylar'a Floransa Saraylarında Osmanlı Görkemi sergisinde olduğu gibi, Osmanlı-Avrupa ilişkileri, siyasi olayların sanata yansıyan izdüşümü irdelendi. Türk korkusunun büyük bir meraka dönüştüğü, Türklere karşı savaşan kesimlerin savaş ertesi..»»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Sakıp Sabancı Müzesi Osmanlı Hat Koleksiyonu, Osmanlı Hat Sanatının 500 yıllık örneklerine kapsamlı bir bakış sunmakta, başta nadir el yazması Kuran-ı Kerimler olmak üzere, kıtalar, murakkaalar, levhalar, hilyeler, ferman, berat ve menşurlar ile hattat aletlerinden oluşmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Topkapı Sarayı Müzesi'nin koleksiyonlarındaki Avrupa porselenleri arasından seçilen örneklerle düzenlenen Osmanlı Sarayında Avrupa Porselenleri adlı sergide, Osmanlılar'ın sosyal yaşantısında önemli yeri olan porselen kahve fincanları ve servis takımları, kapaklı sahanlar, leğen-ibrik takımlarından oluşan Alman, Avusturya, Fransa porselenleri ve Çar I. Nicola'nın hediyesi olan bir Rus..»»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Kitap; Tablolar Desenler Dizinler Salvador Dali'nin Gizli Yaşamı İçin İllüstrasyonlar Manchali Don Quijote'den Seçilmiş Sayfalar için İllüstrasyonlar Dante'nin İlahi Komedya'sı İçin İllüstrasyonlar Ölümsüzlüğün On Reçetesi İçin İllüstrasyonlar olmak üzere 3 ana bölümden oluşmaktadır. Ayrıca kitap da Dali'den seçme yazılar ve Dali'nin kronolojisi de yer almaktadır. (Ta..»»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Türkiye'de çok az örneği bulunan Transilvanya halıları, dokundukları topraklara geri dönüyor. Yüzyıllar boyunca cami ve mescitlerde yer alan, üzerlerinde namaz kılınıp dua edilen halıların, başka bir inanca sahip ama aynı Tanrı'ya inanan insanların kutsal mekanlarında korunmaları ve saklanmaları ilginç bir sentez sunarken; sanatın sınır, dil ve din tanımayan evrenselliğine işaret edi..»»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Fırça ve Kalemin İzinde Sınırları Aşmak*** kitabı, izleyiciyi; modern dünyada hâlâ yerini koruyan kalem, fırça, mürekkep, kağıt gibi geleneksel malzemelerle, usta kaligrafların harflere döktüğü duyguları keşfetmeye davet ediyor. Kitapta, Sakıp Sabancı Müzesi hat koleksiyonundan seçilen Osmanlı dönemi eserleriyle, Japonya'daki Kampo Müzesi'nden gelen Çin ve Japon kaligrafi örnekleri ye..»»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Sabancı Holding sponsorluğunda, ***Efsane İstanbul: Bizantion'dan İstanbul'a - Bir Başkentin 8000 Yılı*** başlıklı sergi 5 Haziran - 4 Eylül 2010 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak! Kitap; İstanbul'un, Marmaray Projesi kapsamındaki Yenikapı kazılarıyla daha da geriye giden 8..»»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Bu katalogda, Rembrandt ve 17. yüzyılın büyük Hollanda ve Flemenk ustalarının tabloları ile o döneme ait her biri sanat şaheseri olan objeleri görebileceksiniz. Bir anlamda da 17. yüzyıl Hollanda tarihi, Flemenk Cumhuriyeti mucizesi ve kent yaşamı ile sakinlerinin eriştiği refahı, gemi yapımcılığı ve donanma hakkında kısa öz bilgileri de bulabilirsiniz. (T..»»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul sergisi, tarihte iki ülkenin paylaştığı yaşanmış uzun ve karmaşık bir dönemi, çeşitlilik ve zenginlik açısından olağanüstü olan Akdeniz çerçevesinde, görüntülerle gözler önüne sermeyi amaçlamaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Sakıp Sabancı Müzesi Yayınları

Kiklad'lar MÖ 3. bin yılda farklı bir kültürün merkezidir. Bu karmaşık dünyada Kiklad Adalarının seçkin bir yeri vardır. Kiklad kültürü ile Batı Anadolu kültürlerinin bir arada sunulduğu ilk ortak arkeoloji sergisinin kataloğudur. Yakın coğrafyaya rağmen şimdiye kadar bir araya gelememiş Türk ve Yunan bilim dünyası ilk kez bu proje çerçevesinde bir araya geldi. Yunanistan ve ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.