Gerçeği her zaman savun, anlayan olmasa bile vicdanına karşı hesap vermekten kurtulursun. (Herbert George Wells) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Sage Yayıncılık

Sage Yayıncılık

• Sage Yayıncılık Kitapları | • Sage Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Sage Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Sage Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Sage Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mustafa Bulun

Sage Yayıncılık

Bu kitap, sağlık kuruluşlarına karşı yazılmamıştır. Tüm sağlık kuruluşları hastaların iyiliği için çalışmaktadır. Onlar olmasaydı sağlık hizmetini nereden alabilirdik? Bu kitap, sağlık çalışanlarına karşı yazılmamıştır. Tüm sağlık çalışanları, genellikle çok iyi eğitim almışlardır ve hastaları için özveriyle çalışırlar. Bu kitap, siyasi bir kitap değildir. Ne iktidar ne muhalefet ne de bürokrasi..»»
Bilgelik Kitabı

Sage Yayıncılık

Batı dünyası aklını kullanarak teknolojide inanılmaz noktalara ulaştı. Ay'a gidildi, koyunlar kopyalandı, lazer silahları yapıldı. Ama bunların hepsi dış dünyaya ait, fiziksel gelişmeler idi. Dış, yani fiziksel dünya gelişirken; vicdanlar, yani iç dünya kısırlaştı, duygusuzlaştı, kurudu, yalınlaştı ve köreldi. İnsanlar dengesizleşti, ego ve ihtiras sürekli tüketimi ve daha iyisini almak için saldı..»»
Erol Yılmaz

Sage Yayıncılık

Metin Hakverdioğlu

Sage Yayıncılık

Müdam böyledir ayin-i bezm-i dehr-i nigün Gehi humar-ı gam u dem-i mey-i gül-gün Şafa-yı hatır ile zat-ı pakini da'im Mü'eyyed eyleye devletde Halık-ı bi-çün Yine rahşende oldı berk-i feyz-i hazret-i Vehhab Yine baran-ı lutfın itdi alemlere işrab Du'a idüp didim tarih cah u izzetin İlmi işin asan ü cahın meymenetli eyleye Vehhab (Kitabın İçinden) »»
Hüseyin Akyüz

Sage Yayıncılık

Yaşamın artık unutulmuş güzel duyguları içine çekmeye çalışan neşeli bir çağrı gibiydi sesleri. Ancak çocukluk günlerimde kalan, tadını çoktan unuttuğum saf bir sevinç duygusu hissettim içimde. Dışarıya çıktım. Gökyüzü bulutluydu, güneş görünmüyordu ama gökten yağmurla birlikte renkli kristal parçacıkları da düşüyor, bunlar dallardaki bahar çiçeklerine çarptıkça patlıyor ve içlerinden kuş sesleri..»»
Recai Oğur

Sage Yayıncılık

İçindekiler Bölüm 1- Laboratuvar Hayvanlarının Bulunduğu Ortamın Düzenlenmesi Bölüm 2- Fare (Mice) Bölüm 3- Sıçan (Rat) Bölüm 4- Guinea Pig (Kobay) Bölüm 5- Hamster Bölüm 6- Tavşan Bölüm 7- Gerbil Bölüm 8- Diğer Laboratuvar Hayvanları Bölüm 9- Laboratuvar Hayvanlarının Beslenmesi Bölüm 10- Hayvanların İşaretlenmesinde Kullanılan Yönetemler Bölüm 11- Laboratuvar Hayvanlarına Enjeksiyon..»»
M.S. 1453***

Sage Yayıncılık

AutoCad 2012 ile hazırlanan bu kitabın ilk bölümü, çizim komutlarının anlatmaktan çok eğrenilen komutların uygulanmasına yöneliktir. Kitapta her komut uygulanması için çok sayıda çizim örnekleri yer almaktadır. Pratik yaparak komutların pekiştirilmesini sağlayan bu kitapta çizim (draw) ve düzenleme (modify) komutları belirli bir sırayı taküp etmektedir. Amaç, basitten zora doğru hazır..»»
Mehmet Nurullah Kurutkan

Sage Yayıncılık

Max Weber'e göre profesyonel mesleklerin prototipi adlandırılan bir mesleği teze konu edinmek meslek sosyolojisi açısından oldukça ilginç bir deneyim oluşturmaktadır. Gündelik hayatın içinde olan hekimlerin mesleki pratiklerini nasıl şekillendirdikleri ve mesleki icranın ideolojisini nasıl kurguladıkları sorularına odaklanan bu çalışmaya rehberlik eden başta danışman hocam Sayın Prof...»»
Şirin Elçi

Sage Yayıncılık

2010 Başbakanlık Girişimcilik Zirvesi girişimcilerinden herkes için dersler ve öğütler bu kitapta. Bugün dünyanın inovatif girişimcilere her şeyden ve her zaman olduğundan daha çok ihtiyacı var. Dünyanın, insanoğlunun, ülkesinin, halkının sorunları kendi sorunu bilen ve bunları çözmek için yılmadan çabalayan, her türlü zorluk, imkansızlık ve sıkıntıya rağmen büyük işler başaran gir..»»
Kolektif

Sage Yayıncılık

İçindekiler; Mevlana Mutluluk Bilgi Baba Anne Başarı Kadın Hayata Dair Doğada Yaşamak Bu kitap bir pusuladır. Pusula, yöndür, Yön, yoldur. Yol ise senin nefsini terbiye şeklindir. (Ön Kapak) »»
M. Nurullah Kurutkan

Sage Yayıncılık

Joint Commission, beklenmedik olayı (sentinel event), hastaya verilen veya verilmesinden vazgeçilen bakımın bir sonucu olarak, ölüm veya ciddi bir fiziksel veya psikolojik zarar ile sonuçlanan veya böyle bir durum riskini taşıyan olaylar şeklinde tanımlamaktadır. Sentinel olayın şiddetini arttıran temel unsur ölüm riskinin yüksek oluşudur. Bu kitabın temel yazılış amacı sonucu itibari..»»
Kolektif

Sage Yayıncılık

Bütün sağlık çalışanlarının iyi niyetli ve insanüstü çaba ile çalıştığı konusunda ortak bir mutabakat olmasına rağmen sağlık bakım tesislerinde ciddi hatalar meydana gelebilmektedir. Bir insanın sahip olabileceği en büyük zenginlik hayat ve sağlıktır. Süreçlerde gerçekleşen boşluklar ve liderlik yaklaşımlarının etkin olmaması sonucu hatalar ve güvenliği tehdit edici olaylar gerçekleşe..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.