Kavramak için görmek, görmek için de dikkatle bakmak gerek! - Pitigrilli [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Roma Yayınları

Roma Yayınları

• Roma Yayınları Kitapları | • Roma Yayınları İletişim Bilgileri | • Roma Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Roma Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 20 kitap bulunuyor."Roma Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yahya Sezai Tezel

Roma Yayınları

Turkey is probably at teh heart of teh modern İslamic problem. Together with that of Japan, Turkish history constitutes one of the most worthwhile to study experiment of coping with the problem of livingi in a West dominated world as non Westerner. The Turkish modernising reforms which started in early 18th century and gained momenum in the 19th century, culminated in the so called Kemalist politi..»»
Muhsin Halis

Roma Yayınları

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamada rakipler daha hassas ve atak davranırlarsa rekabetteki şansımızı kaybedebiliriz. Sürekli değişen ve gelişen piyasa şartları içinde müşteri daha iyisi ile tanışmış ise, çoğu kez hatamızı telafi etmeye zaman bile bulamayız. Bu anlamda Toplam Kalite Yönetimi bize, sürekli gelişmeyi gerçekleştirebilmeyi, bulunduğumuz konumun bir sonraki konum için bir adım olduğunu ka..»»
Muhsin Halis

Roma Yayınları

Toplam kalite kültürünün önemli bir yönü, şirket içi komünal yapıyı vurgulayan yüksek düzey sosyal ve dayanışmacı ilişkilerin varlığıdır. TKY uygulayan şirketlerin çoğunda bu yapı, herhangi bir gelişim aşamasında ortaya çıkabilmektedir. Ancak, bu kültürün temel özelliği, küçük, hızlı gelişen, girişimci bir başlangıcı karakterize etmesidir. TKY'indeki bir çok temel ilke ve uygulama aracı kalite ..»»
Muhsin Halis

Roma Yayınları

İşin nasıl daha iyi yapılacağını açıkça tanımlayan, bu konuda gerekli bilgi ve desteği sağlamakta gecikmeyen, işgörenlerin çalışma alanlarını etkileyecek bir karar vermeden önce onlara fikirlerini soran yöneticilerin varlığının en büyük bir tatmin kaynağıdır.Aslında burada çalışanlara sunulan iyi çalışma olanaklarından öte, onların dar sınırlarla çevrili küçük dünyalarından rutin ve sıradan ilişki..»»
Refik Korkusuz

Roma Yayınları

- İşçilik Alacağı Kavramı, Kapsamı ve Önceliği Sorunu - İşçilik Alacaklarının Korunmasına Yönelik Uluslararası Sözleşmelerde Kabul Edilen Düzenlemeler - Türk İş Hukukunda İşçilik Alacaklarının Korunması  »»
Haydar Kazgan

Roma Yayınları

Türkiye tam da Avrupa Birliği'nin gündemindeyken Osmanlıda Avrupa Finans Kapitali'yle, bakışların Osmanlının son 150 yılına bir başka deyişle Türkiye'nin yakın mali tarihine- çekilmesi için, bu araştırmanın şu saptaması bile tek başına yeterlidir: 2. Mahmud dönemiyle başlayan Düyun-u Umumiye'nin kuruluşuna kadar geçen zaman içindeki Osmanlı tarihi aslında tümüyle finans ağırlıklıdır... Bu dönem..»»
Hacı Bayram Bulgurlu

Roma Yayınları

Hacı Bayram Bulgurlu 1955 yılında Malatya-Bulgurlu'da doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden 1978 yılında mezun oldu. Üniversite sonrasında Connecticut University (IMF ve Dünya Bankası'nda proje bazında çalışma), Birmingham University, Birmingham Business School ve London School of Economics'te lisansüstü ve çeşitli bilimsel çalışmalara katıldı. 1999-2003 yıllları arasında Selçuk ..»»
Yunus Yoldaş

Roma Yayınları

  »»
Nazım Öztürk

Roma Yayınları

Yücel Acer

Roma Yayınları

Bu çalışma, saldırı suçu tanımına ilişkin günümüze kadar oluşmuş temel hukuksal prensipler ve halen yürütülen tanım çalışmalarında ortaya konan öneriler temelinde, saldırı suçu kavramının hukuksal niteliklerini belirginleştirmeye yöneliktir. Bu çerçevede yapılan gözlemler hem saldırı suçu kavramının anlaşılmasını sağlayacak hem de saldırı suçu kavramının muhtemel bir tanımının hangi temel hukuksa..»»
Kolektif

Roma Yayınları

Kuzey ve Orta Avrupa Ülkelerinde Uygarlığı Yönlendiren Yönetim Parametreleri Uygarlık, ekonomik gelişmişlik kadar; demokratik ve kültürel gelişmeleri de ihtiva etmektedir. Sadece ekonomiyle uygar olunamayacağı gibi; yalnızca demokrasi ve kültürlerde uygar olunmaz diye düşünülmelidir. Bu bireysel bazdan, kurumsal baza, kent bazına ve ülke, hatta dünya bazına kadar geçerliliği olabilecek bir yargı..»»
Yusuf Bayraktutan

Roma Yayınları

1950'lerde kurumsal temelleri atılan, 1960'ların sonunda gümrük birliğini, 1980'lerde ortak pazarı tamamlayan Avrupa Birliği, 1990'larda, siyasal bütünleşme öncesindeki son aşama olan ekonomik ve parasal birliğe ulaşmıştır. Avrupa ekonomik ve parasal birliği, Roma Anlaşması ile başlayan bir bütünleşme isteğinin, Tek Avrupa Senedi ile Roma Anlaşması'nda yapılan bazı değişikliklerin ve nihayet Maas..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.