Kızgınken karar veren, fırtınalı havada yelken açan bir insandır. Euripides [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Rağbet Yayınları

Rağbet Yayınları

• Rağbet Yayınları Kitapları | • Rağbet Yayınları İletişim Bilgileri | • Rağbet Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Rağbet Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 345 kitap bulunuyor.
Rağbet Yayınları, 1998 yılı Haziran ayında Hasan Lütfi RAMAZANOĞLU'nun öncülüğünde kuruldu. "Okumaya rağbet artacak..." sloganıyla yayın hayatına başlayan Rağbet Yayınları, kendisine öncelikli hedef kitle olarak seçtiği İlahiyat çevrelerine yönelik olarak pek çok ilmî eserler ve akademik araştırmalar yayınladı ve halen yayınlamaya devam ediyor. İlerleyen yıllarla birlikte Rağbet Yayınları'nın hedef kitlesinde yeni yeni açılımlar gerçekleştirildi ve yine toplumumuzun genel ahlak, inanç ve kültür değerlerine uygun, geniş kitlelere hitap eden yeni seriler oluşturuldu ve kitaplar neşredildi. Yayıncılıktaki serüvenimiz ve yaptığımız yayınlar incelendiğinde aslında bizim sınırlı sorumlu bir kültür yayıncılığı yaptığımız net olarak görülecektir. Rağbet Yayınları neşrettiği iki yüz otuzu aşkın kitapta öncelikle "faydalılık" prensibini benimsemekle beraber, muhteva ve şekil yönünden de her geçen gün kalitesini artırarak insanımıza layık eserler yayınlamaya gayret edegelmiş ve bundan böyle de bu istikrarlı çizgisini inşallah devam ettirme kararlılığındadır. Çok satılan ve kolay okunan kitapların revaçta olduğu bir dönemde, satış şansı daha az olan ilmî ve akademik eserleri öncelemekle aslında zor bir tercih yaptığımızın farkındayız. Ancak biz gelecekte, popüler ürünlerin yerini nitelikli ve kalıcı eserlere bırakacağı düşüncesindeyiz. Bir gün muhakkak taşların yerli yerine oturacağı ve hak edenin hak ettiği ilgiyi göreceği daha sağlıklı bir ortamın olacağına inanıyoruz. Yazar ve yayınevlerimizin de toplum ve dünya gerçeğini daha iyi kavradığı ve düşünce ve eserlerini bu yönde şekillendirdiği aydınlık yarınlarda buluşmak ümidiyle tüm kitap dostlarına sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Son Yayınlanan Kitapları
Enbiya Yıldırım

Rağbet Yayınları

Bu çalışma, Buhârî'de geçen benzer içerikli rivayetlere -İbn Hacer başta olmak üzere- hadis yorumcularının nasıl yaklaştıklarını ele almaktadır. Bunu yaparken, onların ayrı olaylardan bahsediyor kabul ettikleri rivayetlerin çoğunun içerdikleri farklılıklara rağmen, aynı şeyden bahsettiklerini göstermeye çalışmaktadır. Böylece, hadis kitaplarında geçen yüzlerce hadisin bir araya getirilmek suretiyl..»»
Abdülhamid Cude Es-Sahhar

Rağbet Yayınları

Ömer b. Abdülaziz Halife olunca Merva'nın kızı halası Fatma onu ziyarete gelir ve atalarından gelen bütün gelirleri kestiğinden dolayı Ömer'i kınamak üzüre huzuruna çıkar. Ömer'i önünde ekmek, biraz tuz ve yağla akşam yemeği yerken buldu ve ona şöyle dedi:-Müminlerin Emiri! Bir ihtiyacım için sana gelmiştim. Bu ihtiyacımdan önce söze seninle başlamak istiyorum.-O nedir, halacağım?-Kendin için bund..»»
Abdulhamid Cude Es-Sahhar

Rağbet Yayınları

Abdulaziz Hatip

Rağbet Yayınları

Elinizdeki kitap, hastalık ve musibetlerin hikmetlerine yer verir. Hz. Peygamber'in dilinden mü'min ve musibete ilişkisine değinir. Dünyanın faniliğini, dolayısıyla gönül bağlamaya değmediğini açıklar. Engin bir teselli kaynağı olan Ahirete imanı kısaca ele alır. Tevekkül'ün öz bir açıklamasını yaparak Hz. Mevlana ve Sa'di-i Şirazi gibi ariflerin konuya ilişkin görüşlerine yer verir. Duanın cevaps..»»
Kolektif

Rağbet Yayınları

Ebu Bekir Bakıllani

Rağbet Yayınları

İslam kelamının önemli bir siması ve Eş'ari ekolümün ikinci adamı olan Ebu Bekir Bakıllani'nin mucize, keramet, sihir ve olağanüstü olaylara dair yazmış olduğu bu eser, alanında orijinal bir kaynak olma niteliğine sahip bulunmaktadır.Olağan, olağanüstü, mucize keramet ve sihrin mahiyeti, özellikleri ve birbirinden ayrıldıkları hususlar gibi konulara ilişkin doyurucu bilgiler veren bu kitap, ilim a..»»
Fatma Odabaşı

Rağbet Yayınları

Sivil toplum düşüncesinin kazandığı öneme paralel olarak, bu anlayışın bir türevi/ yansıması olan “sivil itaatsizlik”, günümüz siyasal ve sosyal bilimler literatürünün en başat kavramlarından biri olmuştur. Bu eserde, kuşak sınıflamasında “y kuşağı” olarak geçen ve halen yüksek öğretimin lisans ve lisans üstü seviyelerinde eğitim gören gençlerimizin, kendi nesilleri, sivil itaatsizlik ve siyase..»»
Mustafa Kırkız,Ousame Ekhtiar

Rağbet Yayınları

Bu kitap; İlahiyat Fakülteleri, İslami İlimler Fakülteleri, Açık Öğretim İlahiyat Fakülteleri ve Arapça öğrenmek isteyen herkes için faydalıdır.»»
Mustafa Köylü,Ahmet Koç

Rağbet Yayınları

Müslümanlar İslâm’ın ilk günlerinden itibaren Kur’an ve Hz.Peygamberin rehberliğinde eğitim faaliyetlerine başlamışlar, günümüze kadar da her şart ve zeminde bu faaliyeti kesintisiz devam ettirmişlerdir. İlk dönemlerde Hz. Peygamberin önderliğinde camide başlayan eğitim faaliyetleri, şartlara göre başta küttaplar, saraylar, edebiyat salonları, alimlerin evleri, kitapçı dükkanları, çöl ve badiyeler..»»
Kemaleddin Taş

Rağbet Yayınları

Elinizdeki kitapta, yakın tarihimizde yaşamış olan, kendine has fikir ve tespitleriyle sıra dışı kalabilmeyi başaran, ömrü boyunca ve halen pek az anlaşılan, çözümlediği sosyal olgu sorunları özgün üslubuyla harmanladığı ürünleriyle Türk düşüncesinin zirve isimlerinden biri olarak kabul edilen Cemil Meriç’in, ülkemizin karşı karşıya bulunduğu kadim ve güncel sorunların çözümü için günümüzde de gün..»»
Rukiye Karaköse

Rağbet Yayınları

İnsanoğlunun yeryüzünde en temel arayışlarından biri "mutluluk”tur. Nitekim temel yaşam motivasyonu "acıdan kaçmak ve hazza yaklaşmak” şeklinde tarif edilmiştir. Mutluluk üzerine yapılan araştırmalar, bunda en büyük rol oynayan etmenlerden birinin "ilişkiler” olduğunu ortaya koymuştur. Özellikle yakın ilişkiler yani "aile”, insanın mutlu ya da mutsuz olmasının en temel belirleyicilerinden biridir...»»
Hasan Hanefi,Mehmet Erdoğan,Durmuş Hocaoğlu,Ali Bardakoğlu,Recep Şentürk,Necip Taylan,Ferhat Koca,Bekir Topaloğlu,Mustafa Çağrıcı

Rağbet Yayınları

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.