Ama şan ve şerefime tanık olanların önünde ondan daha fazla söz etmek bana yakışmaz.. XIV. Louis [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Puslu Yayıncılık

Puslu Yayıncılık

• Puslu Yayıncılık Kitapları | • Puslu Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Puslu Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Puslu Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 119 kitap bulunuyor."Puslu Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Tankut CentelMurat demircioğlu

Puslu Yayıncılık

Aşk için psikolojik bir oyuna kalkışan bir gencin hikayesi... Deniz’in, aşkın hiçbir türlüsüne inancı yoktu.Kaderinin kendi ellerinde olduğunu düşünüyordu. Oysa henüz çocuk denecek yaşlarda kalbinin derinliklerine gömülen gerçek aşkın tohumlarının büyüdüğünden ve onu esir almaya başladığından haberi yoktu. Kaderini çizmek için girdiği oyunun içinde, ruhunu habersizce sarmayalan Aşk'ın tek sahi..»»
Erdem Yücel

Puslu Yayıncılık

  Ne yazık ki; günümüzde bir çok kültür adamı ölümlerinden sonra değer kazanmakta, arkalarından övgüler düzülmektedir. Yaşamı boyunca büyük acılar çekmiş, eserlerinin çoğunu hapishanelerde demir parmaklıklar ardında geçirmiş Nazım Hikmet de onlardan birisidir.   Nazım Hikmet (Ran) bir zamanlar vatan haini olarak nitelenmiş, şiirleri, yazıları yasaklanmıştır. Gerçekte ..»»
Poyraz Ülger

Puslu Yayıncılık

Beklenmedik şeylerle dolu olan hayat, insanı önüne katıp nereye götürürse götürsün; eğer inançlı, ahlaklı ve iyi eğitilmiş mesleği olan ve gittiği yerin lisanını biliyorsa insan, o zaman hayattan korkulmamalıdır. Yeter ki hayatın sürükleyip götürdüğü yerde ona verilen fırsatın farkında olup yurt edinme çabasından vazgeçilmemeli.   Poyraz Ülger “Umudum sensin” romanında..»»
Nesrin Bakırcı

Puslu Yayıncılık

Bir kadının öldükten sonra eski sevgilisine iletilmek üzere vasiyet ettiği defterde nasıl bir hikâye gizli? Boşanmış bir kadın, ömründe ilk kez kapıyı anahtarıyla açıp boş bir eve adım attığında kendisiyle nasıl bir hesaplaşma içine girer? Otuz yıl sonra Beşiktaş İskelesi’nde buluşan eski sevgililer, bir çay ocağında oturup neler konuşurlar? Kendini korumak için eşini bı..»»
Ayla Özaygen

Puslu Yayıncılık

seni yaşamazsam gözüm açık gönlüm aç gideceğim ciğerci kedisinden beter vitrin önü dolanıp bir çöplüğe döneceğim seni yaşamazsam bir sevgiye hasret kalacak bir coşkuyu kaçırmış olacağım seni yaşamazsam geliş amacım yok olacak boşuna inmiş boşuna çıkmış beyhude yaşamış olacağım seni yaşamazsam eğer sen de beni yaşamamış olacaksın       ..»»
Ali Bayram

Puslu Yayıncılık

“Adım Ömer, Yeşil Ömer derler bana” Benim hikâyem okunamayacak kadar çok zor, yaşanmayacak kadar çok çetindi. Kahpe bir pusuda şehit edildim. Ne zaman ki! Özel Kuvvetlerin bir askeri, devletin adamı oldum. Başıma giydiğim Bordo Berenin kan kırmızısı koyuluğunu işte o zaman anladım. “Bordo Bereli olunmaz. Bordo Bereli doğulur” sözünün kıymetini başıma dayanan silah ve t..»»
Perihan Sadıkoğlu

Puslu Yayıncılık

'Peri,Üçüzler,Arda,Aras, Rüzgar ve Kıvanç Hiyeroglif Öğreniyor'   Peri küçüklüğünden beri Mısır'a çok meraklıydı. 9 yaşındayken izlediği Tutenstein çizgi filmi Antik Mısır'ı merak etmesine sebep oldu. Daha sonra teyzesi Nefes ile İskenderiye Bienali'ne katıldı.Piramitleri uzaktanda olsa gördü.Daha sonra okul arkadaşları üçüzlerle (Deren,İzim ve Helin)bu serüvenini payl..»»
Murat Çavga

Puslu Yayıncılık

Benim adım Mustafa...  Siz beni Mustafa Kemal Atatürk olarak tanıyorsunuz. Türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı'nın baş mimarıyım. 57 yıla sığdırılmış bir çok anı ve olay...   Yaşadıklarım sadece benim değil, bir ulusun inşa edilmesinin kaderiyle birleşti.       »»
Mustafa Kemal Atatürk

Puslu Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı   Gençlerimiz için  çok özel hazırlanmış olan Nutuk, Tarihçi Ahmet Hür tarafından titiz bir çalışma sonucu sadeleştirilmiş ve onların bilişsel gelişimine uygun olarak  20x27 ebadında, resimlendirilmiş ve  iç baskısı parlak kuşe kağıdından basılmıştır.    Ulu Önder Atatürk'ün "Gençliğe hitabı" ndan yola çıkarak, onların Atatürk'ü daha iyi anlayabilm..»»
Birgül Al

Puslu Yayıncılık

Hayat nasıl bu kadar acımasız olabiliyor? Doğruyu, hak ve adaleti bulan bir avukat, suçu sabit duygularının katiline gereken adaleti tecelli ettiremiyor. Kanun kitapları yetersiz kalıyor aşk davasında… Hiç bir madde; giden sevgiliyi aklayamıyor. Gidenler, beklendiğine; kalanlar ise gidenin geri döneceğine inanır. Her giden, ardında bir bekleyen bırakır ve her kalan, gidenin dönmeyeceğini bile bile..»»
Stefan Zweig

Puslu Yayıncılık

Zweig, Sigmund Freud'un etkisi altında yazdığı kısa öykülerinde; cinsel motifleri ve erotizmi kapalı bir şekilde tasvir ederek kendi romantik ve psikolojik karakterlerini yaratmıştır. Öykülerinde insanın zayıflıklarını ve bunun sonucunda da kaçırılan fırsatları psiTkolojik çözümlemelerle anlatır ve Erica Ewald karakteri de bunlardan biridir.       ..»»
Stefan Zweig

Puslu Yayıncılık

Avusturyalı Dr B. İkinci Dünya Savaşı sırasında Hitler’in Gestapoları tarafından sorgulanmak üzere bir otel odasına kapatılır, ancak bu odadaki  yalnızlık ve katlanmak zorunda kaldığı soyut işkenceler sonrasında yaşadığı ruhsal sıkıntılar;zihinsel olarak bir satranç şampiyonu olması beklenmeyen ancak dünya şampiyonu unvanını alan kaba ve görgüsüz  Czentovic’le oynadığı s..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.