Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pupa Yayınları

Pupa Yayınları

• Pupa Yayınları Kitapları | • Pupa Yayınları İletişim Bilgileri | • Pupa Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Pupa Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 78 kitap bulunuyor.
Pupa Yayınları, bundan yaklaşık beş-altı yıl önce sadece bir düşünceydi, tasarıdan ibaretti. Bu düşünce zaman içinde şekillendi ve bugün yayınevimiz hayat buldu. Yayınevimize, sözlük anlamıyla evrensel bir açılımı olduğu için, edebiyat severlerin de desteğiyle bir denizcilik terimi olan Pupa ismini uygun gördük ve rüzgârı arkamıza alıp ilerlemeye karar verdik. 25 yıllık deneyime sahip olan kurucularımız, çalışanlarımız ve birkaç ay içinde basılan bir düzine kitabımızla okurlara “Merhaba!” diyoruz. Biz birikim, yetenek ve estetiği içinde buluşturan yapıtları yayımlayarak yazın dünyasında kalıcı olacak etkiyi oluşturmak istiyoruz. Yayınevimizde, roman, öykü gibi anlatı ve kurmaca türlerinin ürünleri yanı sıra deneme, biyografi ve bunlara yaslanan farklı yazın deneyimleri yer alacak. Ayrıca içinde okuma keyfini tutan, çeşitli konularda yapılmış inceleme ve araştırmalardan oluşan bir yayın listemiz var. Çalışmalarımız, ülkemiz ve dünya edebiyatının klasik ve çağdaş yapıtlarının seçkin örneklerini okura ulaştırabilmek doğrultusunda her gün gelişme kaydediyor. Okurlarımızın karşısında, tabii ki onların hakettiği nitelikli yayıncılık özelliklerimizle olacağız. Bu yüzden, ister dilimizde yazılmış, ister başka bir dilden çevrilmiş olsun, Pupa Yayınları’nın sunacağı yapıt Türkçe’mizin imkânlarından doğru bir şekilde yararlanacaktır. Her kitabımızın yeni bir sözü bulunmalı, her biri sözünü zengin ve farklı biçimde söylemeli. Pupa Yayınları denildiğinde akla, Ortadoğu ve Balkanlar başta olmak üzere tüm dünya edebiyatını içine alan, insan ve toplumu odak noktası kabul eden ‘iyi edebiyat’ gelmeli. Biz, bunların gerçekleşmesi için gereken özeni gösteriyoruz. Günümüzde yayıncılığın, özellikle edebiyat yayıncılığının ekonomik zorluklarının farkındayız ve elbette edebiyatın tek başına dünyayı kurtarmayacağını biliyoruz. Ancak edebiyatın, hem geleneksel ve modern esintisiyle, hem de gelecek için insanlığa sağlayacağı umut rüzgârıyla hareket etmeyi planladık. Biz, edebiyatın dünyayı değiştirecek özgür ve duyarlı bireylerin oluşumuna katkıda bulunacağına inanıyoruz. Pupa Yayınları
Son Yayınlanan Kitapları
Ahmet Keskin

Pupa Yayınları

“Yaşadıklarımın yaşamasını istiyorum,” diye yazmıştı Şahabettin dede... Rusya’da gözaltına alındığında meseleyi ciddiye almamıştı. Bir yanlışlık olmuştu ve durum çabuk anlaşılacaktı... Aslı, Ayşe ninesini düşündü. Sevdiğini savaşa gönderen, daha on beş yaşındaki körpe bir gelinin duygularını merak etti... Onun bir inancı vardı. Koca imparatorluğu savaşlar yıkmadı, der..»»
Esra Özyürek

Pupa Yayınları

Sağlıklı beslenmek ister misiniz? Peki bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Size bu konuda Dedektif Duru yardımcı olacak. Bu serüvende bilimsel ve eleştirel düşünce ile problemleri nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz. Medyadaki bilgi kirliliğinden kendinizi ve sevdiklerinizi korumanın eğlenceli yollarını labirentteki doğru yönleri seçerek bulacaksınız. Dedektif Duru, ..»»
Janusz L. Wisniewski

Pupa Yayınları

Janusz L. Wiśniewski’nin Bikini adlı romanı, İkinci Dünya Savaşı sonunda Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde olan bitenleri ilginç bir aktarımla gözler önüne seriyor. Wiśniewski, Bikini’de, yaşamdan, ölümden, savaştan, barıştan, aşktan ve acıdan söz ediyor. Ama hepsi bu değil... Bu romanda, bombalanmış Dresden’den..»»
Fabio Volo

Pupa Yayınları

Günümüz gençlerinden, otuzlu yaşlarda herhangi biri: stresli bir iş yaşamı, pek çok farklı kızla cinselliğe dayalı ilişkiler, sürünün dışında kalma korkusu, ebeveynlerle yaşanan iletişim güçlükleri, çocukluğa ait anılar ve duyulan özlem, esrar içme alışkanlığı ve gerçek arkadaşlık söylencesi. Günün birinde gerçekten yaşamaksızın sadece var olduğunu fark eden ve artık böyle devam edemeyeceğine kara..»»
Süleyman Bulut

Pupa Yayınları

Şehir Mektupları'nın baskılarından birinin ön sayfasına bir karikatürünü çizdiren Ahmet Rasim, karikatürün altına Muallim Naci'nin şu dizesini koyar: "Ben ölsem de devrin gülünçlüklerine resmim güler." Yemekten sonra nutuk; Biraz rahatsız olduğu için, istemeye istemeye katıldığı bir dost meclisinde, yenilip içildikten sonra, Ahmet Rasim'e, "Üstat, bir konuşma lütfetseniz?" derler. O âna kadar ..»»
Teoman Hekimoğlu

Pupa Yayınları

Özgür Sağıroğlu’nun besteleri ve Kahraman Tazeoğlu’nun sesiyle Bu kitap ve CD’nin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacaktır. Hayat, kimimizin üstüne bir çizik atıp kimimizin kaderine çiçekler resmederken, yazar Teoman Hekimoğlu da kendi kalemiyle hayatı karalamaya başladı... Ve her şey böyle başladı... »»
Yeşim Esgin Yayla

Pupa Yayınları

Hayatınızı değiştirecek, muhteşem bir hikâye... Belki de simdi tek ihtiyacınız onun hikâyesinden haberdar olmaktır! "Şu güne kadar neyi çok istedin ve başaramadın söyler misin? Sen ki başarı güdülü bir şehir insanısın. Şimdi de enerjini, aklını, kaynaklarını istediğin hayatı yaratmak için kullan. O kadar okulları boşuna mı okudun? Sadece bir ..»»
Milena Agus

Pupa Yayınları

Hayatın acımasızlığı karşısında kız kardeşlerin çaresizliği ve yalnızlığı, dar ve karanlık ara sokaklar, güneşli meydanlar, aşk arayan ve onu bulduğunun farkında olmayan insanların iç geçirmelerine tanık olacaksınız. Asil bir aileden olan üç kız kardeş, Sardinya'da, Cagliari'nin eski Castello Mahallesi'nde, bir zamanlar ailelerine ait olan ama sonr..»»
Stefan Zweig

Pupa Yayınları

New Yorktan Buenos Airese giden bir yolcu gemisinde yolcular arasında bulunan bir milyoner, dünya satranç şampiyonu Mirko Czentovice, ücret karşılığı bir parti satranç oynamayı önerir. İkisinin oyununu izleyen Avusturyalı Dr. B. oyun sırasında kendini tutamayıp onların oyununa karışınca, şampiyonla karşılaşması önerilir kendisine. Gestapo tarafından bir otel odasına kapatılan, oyalanacak hiçbir şe..»»
David Owen

Pupa Yayınları

Tarihe ve politikaya büyük bir katkı sağlayan bu eser gibisi henüz yazılmadı. Bilgi dolu, bazen gözyaşartıcı, ama aynı zamanda ürkütücü. David Marquand, New Statesman Dünya liderlerinin hastalıkları ve sağlık durumlarıyla aslında tarihin defalarca nasıl değiştiğini anlatan bu eser, tam bir başucu kitabı. Daniel Finkelstein, The Times Hem Edenın hem Kennedynin hastalıklarından dolayı sahip olduklar..»»
Hasan Cüneyt Bozkurt

Pupa Yayınları

Yaşanmış olaylardan kurgulanmıştır... Evet, şu anda Taksim Meydanı'ndayız, sıcak noktadayız, gelişmeleri aktarmaya çalışıyoruz. Büyük bir panik yaşanıyor. Az önce tam burada, evet tam burada Çevik Kuvvet ekibine yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Bir panzer, iki çevik kuvvet... Polis ekipleri bizi de uzaklaştırmaya çalışıyorlar... Gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz. Canlı bomba on otuz suların..»»
William Reymond

Pupa Yayınları

"Artık insanlar kıtlıktan değil, obeziteden ölüyor." Birleşmiş Milletler Beslenme Raportörü -Olivier de Shcutter- "Obezite, sağlıkla ilgili tüm önceliklerin anahtar taşıdır. O, dünyadaki kronik hastalıkların en önemli kaynağıdır." -Profesör Ian Caterson- "Obezite bizi içten yıkan bir terörist saldırıdır." -Richa..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.