Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pupa Yayınları

Pupa Yayınları

• Pupa Yayınları Kitapları | • Pupa Yayınları İletişim Bilgileri | • Pupa Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Pupa Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 169 kitap bulunuyor.
Pupa Yayınları, bundan yaklaşık beş-altı yıl önce sadece bir düşünceydi, tasarıdan ibaretti. Bu düşünce zaman içinde şekillendi ve bugün yayınevimiz hayat buldu. Yayınevimize, sözlük anlamıyla evrensel bir açılımı olduğu için, edebiyat severlerin de desteğiyle bir denizcilik terimi olan Pupa ismini uygun gördük ve rüzgârı arkamıza alıp ilerlemeye karar verdik. 25 yıllık deneyime sahip olan kurucularımız, çalışanlarımız ve birkaç ay içinde basılan bir düzine kitabımızla okurlara “Merhaba!” diyoruz. Biz birikim, yetenek ve estetiği içinde buluşturan yapıtları yayımlayarak yazın dünyasında kalıcı olacak etkiyi oluşturmak istiyoruz. Yayınevimizde, roman, öykü gibi anlatı ve kurmaca türlerinin ürünleri yanı sıra deneme, biyografi ve bunlara yaslanan farklı yazın deneyimleri yer alacak. Ayrıca içinde okuma keyfini tutan, çeşitli konularda yapılmış inceleme ve araştırmalardan oluşan bir yayın listemiz var. Çalışmalarımız, ülkemiz ve dünya edebiyatının klasik ve çağdaş yapıtlarının seçkin örneklerini okura ulaştırabilmek doğrultusunda her gün gelişme kaydediyor. Okurlarımızın karşısında, tabii ki onların hakettiği nitelikli yayıncılık özelliklerimizle olacağız. Bu yüzden, ister dilimizde yazılmış, ister başka bir dilden çevrilmiş olsun, Pupa Yayınları’nın sunacağı yapıt Türkçe’mizin imkânlarından doğru bir şekilde yararlanacaktır. Her kitabımızın yeni bir sözü bulunmalı, her biri sözünü zengin ve farklı biçimde söylemeli. Pupa Yayınları denildiğinde akla, Ortadoğu ve Balkanlar başta olmak üzere tüm dünya edebiyatını içine alan, insan ve toplumu odak noktası kabul eden ‘iyi edebiyat’ gelmeli. Biz, bunların gerçekleşmesi için gereken özeni gösteriyoruz. Günümüzde yayıncılığın, özellikle edebiyat yayıncılığının ekonomik zorluklarının farkındayız ve elbette edebiyatın tek başına dünyayı kurtarmayacağını biliyoruz. Ancak edebiyatın, hem geleneksel ve modern esintisiyle, hem de gelecek için insanlığa sağlayacağı umut rüzgârıyla hareket etmeyi planladık. Biz, edebiyatın dünyayı değiştirecek özgür ve duyarlı bireylerin oluşumuna katkıda bulunacağına inanıyoruz. Pupa Yayınları
Son Yayınlanan Kitapları
Hakan Tağmaç

Pupa Yayınları

"Bu bir bayrak yarışı efendim. Milletimiz uyanacak. Ya diyecekler, bir çete kurulmuş, iyilikler çetesi, K-A-Ç. Çoluğuna, çocuğuna, karısına, kızına, kardeşine kıyanların kabusu. Biz bayrağı devredeceğiz, sonra içinde delikanlılığın zerresini barındıranlar sürdürecek. Adaleet gelinceye kadar, adalet sağlanacak. Vuruşmadan, hakkımızı alamayız değil mi efendim, böyle bir dünya yok, yok! Hast..»»
Kolektif

Pupa Yayınları

"BLW sayesinde şu an 2 yaşında olan kızımın acıktığı zaman "anne ben ne yiyeceğim" cümlesi var ki en güzeli bu bence. Başta kendi yiyor olmanın verdiği özgüven var. Damak zevki, insanların o yerken hayran hayran bakması ve yemekten keyif alması var. Başlıcaları bunlar gözükse de sadece yemek konusunda değil, BLW'nin kızımın karakterine saymakla bitiremeyeceğim faydaları var. Kısacası, anneler! Kor..»»
Fadhil al - Azzawi

Pupa Yayınları

Mine Kaya Sağlam

Pupa Yayınları

Zaman Rüzgarı ve Kuz Dönemeci gibi dönemsel romanlara imzasını atan Mine Kaya Sağlam, bu kez kaleminin merceğini Tevfik Fikret’e odaklıyor. Kırık Saz, ünlü şair ve aydınımız üzerine biyografik bir çalışma olmayıp Mine Kaya Sağlam’ın titiz çalışmaları sonucu kurguladığı birçok öyküden oluşan ve roman gibi okunan bir yapıt. Mine Kaya Sağlam, Tevfik Fikret’in çocukluğundan ölümüne uzanan yaşamını, şa..»»
Meg Donohue

Pupa Yayınları

“Meg Donohue’nun incelikli, alçakgönüllü bilgelikle yazılmış “Cupcake Dükkanının Sırrı” kitabı dostluğun pek çok katmanının çarpıcı biçimde gözler önüne serilmesi öylesine canlı anlatılmış bir öykü ki, (neredeyse) kremayı tadabiliyorsunuz.” - Sarah Jio, Mart Menekşeleri ve Böğürtlen Kışı kitaplarının yazarı “Donohue’nun tatlı ilk çalışması, katı yürekli bir West Coast kızının gelişimini, ken..»»
Tucker Max

Pupa Yayınları

O açık akıntılar, şampiyon gibi düz bir koydu. Genelde keyif için 10 şişe fazladan içen Tucker Max, 33 yaşında ve çoktan internette bir kült figür olmuş durumda. 2002’de arkadaşlarıyla girdiği iddia sonucu kendi internet sitesinde bir hizmet başlatır. Hizmetin amacı, oradaki başvuru formunu dolduran ve ilgilenen kadınlara tek günlük randevular vermektir. 6 senenin sonunda ise; yaklaşık 300 k..»»
Erhan Bayraktar,Zeynep Özmeydan

Pupa Yayınları

Elinize aldığınız bu kitap, tedavi edilebilen bir kaygı bozukluğu olan panik bozukluğunun tanımı, oluşmasına yol açan psiko-biyolojik nedenler, terapi ve ilaç tedavisine ilişkin en yeni veriler ve klasikleşmiş uygulamalara ilişkin ansiklopedik bir yaklaşımla kaleme alınmıştır. Bu kitabı izleyerek, panik atağın doğasını tanıyacak; sadece kaygılarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağl..»»
Ozan Bodur

Pupa Yayınları

Her Evresinde Edebiyatla Yolculuğa “Sesler, iniltiler, feryatlar ve uzaktan duyulan patlamalar derken bir postalın karnına doğru bastırdığını fark etti. Son bir gayretle başını kaldırıp baktığında yüzünde gaz maskesi takılı olan bir İngiliz yüzbaşısı görmüştü. Kafasına doğrultulan silahtan çıkan mermi ile şehid olmadan önce işittiği son sözler ibret vericiydi; Çanakkale’nin intikamı!” “Üzülerek..»»
Mutlu Yeşiltepe

Pupa Yayınları

Deniz Feyzan

Pupa Yayınları

“Baltalar elimizde, uzun ip belimizde, biz gideriz ormana hey ormana...” şarkısıyla orman sevgisinin öğretildiği bir neslin çocuklarıydık. Hep bize verilmek istenilen ile uygulanan arasındaki tezatlıkları yaşadık. Kişisel döNüşümü, kişisel döVüşüm olarak algıladık. Gelişmek için illaki düşmek gerektiğini düşündük. Ya da öyle düşünmemiz istendi... Ben bu yolculuğa öğretilen doğru düşünceleri dış..»»
Antoine De Saint-Exupery

Pupa Yayınları

Bazen yine de kendi kendime şöyle diyorum: “Bir anlık dalgınlık yeter! Bir akşam cam fanusu unuttu ya da koyun gece sessizce çıkıverdi... İşte o zaman küçük çıngıraklar gözyaşlarına dönüşüyorlar!..” Bu çok büyük bir sır. Benim için olduğu kadar, küçük prensi seven sizler için de, evrenin bilinmeyen bir yerinde, bilmediğimiz, görmediğimiz bir koyunun bir gülü yemesi ya da yememesi o kadar önemli..»»
Dieter Wiesner

Pupa Yayınları

25 Haziran 2009’da tüm dünya sustu: Michael Jackson, tüm zamanların en büyük Popstar’ı, ölmüştü.Ölümünden bu yana hayranlarının kafasında cevaplanmasını bekleyen binlerce soru var hâlâ: Michael Jackson neden ölmeliydi? Neden tam da gösteri dünyasına geri dönmek üzere yaptığı planlardan kısa süre önce? Onun ölümü kimlerin işine yarıyordu? Dieter Wiesner, Michael Jackson’ın uzun yıllar birlikt..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.