Yalnız seni sevenleri sevmek sevgi değil, değiş tokuştur. CENAP ŞAHABETTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Potkal Kitap

Potkal Kitap

• Potkal Kitap Kitapları | • Potkal Kitap İletişim Bilgileri | • Potkal Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Potkal Kitap isimli yayınevine ait Toplam 14 kitap bulunuyor."Potkal Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Beni Kurtar

Potkal Kitap

Düşsel Bir Oyunun Öfkeli Öyküsü Beni Kurtar, ilk kitabı “Hermafrodit”te öykü dilinin anlatım sınırlarını zorluyor, şiirsel bir üslupla, farklı bir “anlatıyı” harmanlayarak kendine ait bir dille büyülü ve fantastik bir yolculuğa davet ediyor okurunu. “Hermafrodit”te psikolojik gerilim öğelerini usta işi bir monologla süsleyen genç yazar, geleceğe dair önemli bir..»»
Murat Yazıcı

Potkal Kitap

Murat Yazıcı’dan Hayata Dair Şiirler Ödüllü bir yazarın ilk şiir kitabı “Aşka 12 Mil Kala”. Murat Yazıcı bu ilk şiir kitabında aşkı, yalnızlığı ve insanın trajedisini derinlemesine işliyor. Şairin hayata dair gözlemleri şiire dönüşüp her şeye farklı bir gözle bakmamızı sağlıyor. Ayrıntılar bizi alıp götürüyor, şair bunu yaparken gelişkin imge gücünü de sergiliyor tüm okurlarına...»»
Umut Can Çeppioğlu

Potkal Kitap

Hayalden Gerçeğe Uzanan Öyküler Umut Can Çeppioğlu sürükleyici öyküleriyle okurunu şiirsel bir atmosferin içine sürüklüyor. “Hayaller İçinde Bir Düş” adını verdiği ilk öykü kitabında 5 uzun öyküye yer veriyor genç yazar. Ayrıntıların titizlikle işlendiği, yaşam tanıklıklarının ustalıkla öykülere sindiği bu özel kitap, öyküseverler için oldukça iyi bir okuma önerisi. Gerçekle düş, aşkl..»»
L. Budus

Potkal Kitap

L.Budus’tan farklı bir üst metin L. Budus genç bir yazar, ilk kitabı “Dehlizlere Sızan Işık”ta varoluşu, yaşamın anlamını ve insanın çeşitli ruh hallerini şiir tekniğiyle anlatı geleneğini birleştirerek ustaca sorguluyor. Geceyle gündüz, sınırlar ve özgürlükler, ölüm ve yaşam arasındaki o ince çizgide insanın kendiyle hesaplaşmasına iyi bir örnek bu kitap. “Dehlizlere Sızan..»»
Mirace İrem

Potkal Kitap

Mirace İrem’den aşk ve ayrılık şiirleri Mirace İrem, ilk şiir kitabında insan ruhunun derinliklerine inen dizeleriyle uzun bir yolculuğa davet ediyor okurunu. Aslında öyküler anlatıyor Mirace İrem, insana ve hayata dair kısa öyküler. Yalnızlıkla hesaplaşan şair, hayaller kuruyor ve okurunu inandırıyor bu hayallere. Şiirin dolambaçlı yollarında yapayalnız bir şairin sesine kulak verin. Kend..»»
A. Zeynep Leyla Gündoğar

Potkal Kitap

9 yaşındaki çocuk yazar A. Zeynep Leyla Gündoğar, kendi yazıp desenlediği ?Prens Alinin Macerası? adlı ilk kitabıyla hem herkesi şaşırtıyor hem de kitabın geliriyle LÖSEVe, hasta çocuklara destek oluyor. Bu kitap, aynı zamanda önemli bir sosyal sorumluluk projesi? ?Zeynep Leyla bir küçücük masalcı. Yaşı küçük ama hayalleri büsbüyük? Öylesine büyük ki, masalı pişiriyor, yıldızlara ?dilekler yerin..»»
Gülten Doğruyol İncesu

Potkal Kitap

Aşka, Sevdaya, Özlenen Her Şeye Dair Şiirler ?Yürek Kuyusu?nda Daha önce yayımlanan ?Ilgıt? adlı bir şiir kitabına da sahip olan Gülten Doğruyol İncesu yıllarını şiire, edebiyata ve eğitime adamış bir isim. Şiirlerinde hayatı, umudu, sevgiyi ve mücadeleyi anlatıyor şair. O, insanları, çocukları, şiiri ve hayatı çok seviyor. Onun şiirsel dünyası emekten, eşitlikten, insan ve yurt sevgisinden oluşm..»»
Cengiz Madenci

Potkal Kitap

Bir Doktorun Kaleminden, Buz Gibi Bir Roman Yaşam ve ölüm arasında ince, uzun bir yolculuğun hüzünlü hikayesi... Yoğun bakım ünitesinin soğuk ve kasvetli odasında her tarafından sarkan borularla yatarken aklından film şeridi gibi hayatı geçiyordu. Kalbinin zayıf tik takları beyninden gelen hatıraların yükünü taşımakta zorlanıyor ve her şeye isyan edercesine bir hızlanıp bir yavaşlıyordu. Hemşi..»»
Kezban Şahin Taysun

Potkal Kitap

Kezban Şahin Taysun, kadınların çektiği acılara, baskılara dair özel bir roman yazdı. Bir kadın pek çok ayıbın günah keçisi gösterildiğinde, kendi doğrularını bulabilme ve uygulama konusunda ne kadar şanslı olabilir? Çözüm nedir? Ayıp olmasın diye, vicdanı olmayan hazır doğruları kabul etmek midir yoksa kendine ayıp etmeden yaşa..»»
Burç Doğu

Potkal Kitap

Genç kuşağın umut vaat eden yazarlarından Burç Doğu, ilk romanı Geç Kalmışlar Mangası ile okurlarının karşısında. Kaybedecek hiçbir şeyiniz olmasaydı ne kadarına cesaret edebilirdiniz? Hiçbir şeyi kaybetmemek için yaşıyor olsaydınız ne kadarından vazgeçebilirdiniz? Bir kasım akşamıydı. Ediz ve Sükût cevapları bulm..»»
Sema Fener

Potkal Kitap

“Basic Motion Pictures Techniques”, “HD Sinematografi” ve “Çıplak Ayaklı Kontesler” adlı kitapların yazarı Sema Fener'den politik bir tiyatro oyunu: "Özgürlük" Bir bireyin kendi kararlarını verme ve uygulama özgürlüğüne sahip olması, seçtiği ilişkiler çerçevesinde yaşay..»»
Tamer Akbaş

Potkal Kitap

Orgeneral Tamer Akbaş ilginç anılarını ve başarıyla dolu hayatını yazdı! Ayvalıklı yoksul bir duvarcı ustasının oğlu. O sizin içinizden... Sizlerden biri. Size çok tanıdık gelecek. Aslında onu tanıyorsunuz. Sanki komşu çocuğunuz, mahallenizden biri gibi. "Benim oğlum paşa olacak" diyen babasını haklı çıkarmak istercesine bütün g&uum..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.