Bir kalbin ne kadarla dolacağını hiç kimse, hatta şairler bile ölçememişlerdir. (Zelda Fitzgerald) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Postiga Yayınları

Postiga Yayınları

• Postiga Yayınları Kitapları | • Postiga Yayınları İletişim Bilgileri | • Postiga Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Postiga Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 100 kitap bulunuyor.
Postiga Yayınları, 2008 yılında sıra dışı bir fikirle kurulmuş ve bilinen anlamda yayıncılık politikası oluşturmamıştır. Kitabı, dolayısıyla kağıdı ilgilendiren her türlü tasarımı, yenilikçi fikirleri ve yaratıcı kavrayışları gündeminde tutarak projeler geliştirmeyi kendine amaç edinmiştir. Bu doğrultuda, geleneksel yayınevi işleyişini benimseyerek Türk ve Dünya Edebiyatından güncel eserleri halkla buluşturmayı hedeflemektedir. İnceleme ve araştırma eserleriyle gündemde merak konusu olan konulara ışık tutacak orijinal kitaplar sunarak topluma aynı zamanda bir hizmet de sunacaktır. İnsan yaşamına dair kitaplarda ise bireylerin iç dünyasında kıvılcım yakmayı sağlayacak, dünyaya bakış açısını zenginleştirecek eserler sunulacaktır. Kişisel ve mesleki gelişim serisinde ise ağır tempolu seyreden günlük ve normal yaşamda başımıza gelen gerginlikleri ve çözülemeyen görünen sorunları çözüme odaklı eserlerin yanı sıra kişinin kendisini geliştirmesine ilişkin güncel kitaplar da sunulacaktır. Postiga Yayınları'nın, genel okuyucu kitlesine hitap eden yayınları kitapçılarda yerini alırken, diğer taraftan kamu kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklığıyla geliştirilen yayınlar da bir medya olarak kitaba sosyal iletişim projelerinde bir yer edindirmeyi amaçlar. Postiga Yayınları, sınırların çok çabuk aşıldığı, kültürlerin dolaysızca kaynaştığı, dünyanın sürekli olarak evrildiği gerçeğinden yola çıkarak seçimlerini yapar. Alternatif yaşam biçimlerine, ekolojik dayanışmalara kişinin kendini gerçekleştirme eylemine yaratıcı dokunuşlarla katkıda bulunmaya çalışır. Bu doğrultuda Postiga Yayınları; Edebiyat, Roman, Öykü, Felsefe, Tarih, Araştırma-İnceleme, Eleştiri, Deneme, Kaynak Kitaplar, Edebiyat, Sağlık ve Alternatif Tıp konu başlıklarında kitaplar üretmeyi hedefler.
Son Yayınlanan Kitapları
Caner Tek

Postiga Yayınları

Ailelerden habersiz kaçamaklarında iyice birbirlerine yakınlaşan gençler dünyanın ve ülkelerinin içinde bulunduğu olumsuz olayları konuşuyor, fikir alışverişinde bulunup kendilerince çözüm üretiyorlardı. I. Dünya Savaşı'nın başladığı bu günlerde Anadolu topraklarında da istenmeyen olaylar başlamıştı. Osmanlı'yı par&ccedi..»»
İsa Yılmaz

Postiga Yayınları

Romanın başkahramanı Aziz, vatanı Filistin'den Türkiye'ye okumak için gelen diğer Filistinliler gibi bizim aramızda, sessizce yaşıyor. Onun, ailesinin ve Gazze saldırılarında can veren nicelerinin hayat hikayelerini okurken sarsılacak ve belki de yaşananlara inanamayacaksınız. Çünkü sizin ülkeniz paramparça edilmedi. Çünkü sizin &ou..»»
Cem Özdemir

Postiga Yayınları

Bursalı işadamı Reşat için hayat önceleri sadece para ve güç demekti. Aile kavramından uzak bir hayat sürmüş, tüm benliğini dünya devi olmaya adamış ve üstün bir başarı sağlamıştı. Yazın aşırı sıcakları kadar bunaltıcı bir yaşam içerisinde, aşkı, sevgiyi ve hoşgörüyü barındıran baharı yaşamayı unutmuştu. Yaşamın acımasızlı..»»
Esra Erol

Postiga Yayınları

15 genç kadın, hatta aralarında bazıları çocuk yaşta kadın olan gencecik kızların hikayeleri var bu kitapta. Ailelerinin güzel fidanları, en büyüğü 18 yaşında evlenmiş gencecik kızların iç burkan kadın olma hikayeleri... Bu kitaptaki kadınlar ve onların yaşadıkları ve o küçük gelinlere yaşatılanlar, hayal değil, kurgu değil, maalesef ger&cc..»»
Nazlı Eray

Postiga Yayınları

Aşkın haritası nedir ki? Bir yarı karanlık eski sokak, heyecanla parlayan bir çift göz, hızla atan bir yürek, birdenbire dünyanın farkına varıvermek, umutla önünde beklenen bir pencere; gecenin içinde yakalanıvermiş bir gerilim ve sonra onu kaybetmek. Görünmeyen demir kapıları yumruklamak; duyulmayan bir sesle haykırmak ve birden görünmez olmak. Bu dünyadaki bütün dağlar, taşlar, ağaçlar gibi kım..»»
Sebla Özyurt

Postiga Yayınları

Sebla Özyurt'tan Şaşırtıcı ve Beklenmedik Bir Kitap "Bana Sor" Her insanın gizli bir dünyası vardır. Ne kadar istese de paylaşamadığı sırları... Hayattan beklentileri ve kurtulmak istediği korkuları, saplantıları... Ve hemen herkes bilinmeyeni bilmek ister. Yazar Sebla Özyurt, sahip olduğu birtakım özel yetenekler ve aldığı çeşitli eğitimlerin sonucunda ins..»»
Elif Güveloğlu

Postiga Yayınları

Uzman Doktor Elif Güveloğlu'dan hayatımızı değiştirecek bir çalışma "Kansere Karşı Savunmasız Değilsin! " Her dört insandan biri, yaşamının bir döneminde kansere yakalanıyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün elindeki verilere göre, bu gidişatla, yalnızca 2020 yılında dünyada 15 milyon yeni kanser vakası tanısı konulacak. Amerikan Ka..»»
Cemal Bardakçı

Postiga Yayınları

Olayları yaşayan, isyanlara tanık olan Cemal Bardakçı'dan gerçeklere ışık tutan bir araştırma dosyası "Anadolu İsyanları" »»
Kemal Gökkaya

Postiga Yayınları

Bavulum hazır. Bir hikayenin yüklemi, iki kırışık kıyafetin, naftalin kokusunda saklanıyor. Ve ardı sıra otobüs garlarına sürüklüyor konuşamadığımız her şeyi. Daha nelerden vazgeçmemi isterdin söyle? Unutulmuyor işte... Sahiden söz uçuyor bir kelebek gibi. Ömrü bir güne anca sığıyor... Yazdığın mektuplar şahit, bir sanık gibi yanık ke..»»
Cemal Bardakçı

Postiga Yayınları

Konusunda temel başvuru kaynaklarından biri olan kitabın, yayınlandığı 1940 tarihinden sonra tekrar basılmamış olması büyük bir eksiklikti. Yıllar sonra tarih yeniden canlandı. Cemal Bardakçı'dan tarihe ışık tutacak bir eser "Alevilik, Ahilik, Bektaşilik" Osmanlı İmparatorluğu ile Rusya arasında 1774'te Küçük Kaynarca Anlaşması'nın imzalanmas..»»
Can Temiz

Postiga Yayınları

Model Grubu Üyesi Söz Yazarı ve Bestecisi Can Temiz ve Arkadaşı İsmail Türküsev'den Çarpıcı Bir Roman "Pembe Mezarlık" Bu oldukça sıradan bir hikaye. Tarih boyunca görülmüş olanların en sıradanı. Neredeyse hiçbir sürprizi veyahut fevkalade tarafı yok. Çok sıradan iki insanın biraz karışık aşk hikayesi... Kuşkusuz ki merak edilecek tek şey, böylesi alışılagelmiş bir aşk hikayesinin nasıl olup da,..»»
Eray Beceren

Postiga Yayınları

Duygularımızla çatışmak bize zaman ve enerji kaybettirir, gerçekten böyle bir lükse sahip miyiz?.. Kim olduğunuzu keşfetmek yerine, insanların beklentilerini karşılayıp bize söylenen biri gibi olmak mı mutlu edecek sizi?.. Mutlu olmamız için yapmamız gereken sadece kendimiz olmakken başka çetrefilli yollara girmek bize olumlu bir etki mi yaratacak?.. Gelişip değişebiliriz, fakat bireysel doğamı..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.