Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olan şey de düşünüleni yapmaktır. Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM



Kitap Ara:
Kitap Kişi
Post Yayın

Post Yayın

• Post Yayın Kitapları | • Post Yayın İletişim Bilgileri | • Post Yayın Hakkında Bilgi
Sitemizde Post Yayın isimli yayınevine ait Toplam 30 kitap bulunuyor.



"Post Yayın" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..



Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Post Yayın

Ortaçağ İslam dünyası, Hz. Peygamberin ölümünden sonra cereyan eden siyasî olaylarla buhranlı günler geçirmeye başlamıştır. Bilhassa halife Osman'ın öldürülmesinden sonra derin çizgilerle ikiye ayrılan İslam âlemi, hem siyasi hem de dinî anlamda yüzyıllarca sürecek olan bir parçalanmanın eşiğine gelmiştir. 11. yüzyılda başlayan Haçlı seferleriyle birlikte İslam dünyası, dışarıdan beliren bir t..»»
İbrahim Başer

Post Yayın

Sahip olması imkansız, ayrılması mümkün olmayan umutsuz bir sevdalanış hali.Oldurduğuyla öldürdüğü anların iç içe geçtiği bir efsun.Yar elinden sunulan bir amansız bade……ve gene de düşmesin istenen ağyare.   »»
Osman Gazi Kandemir

Post Yayın

Bir yüzbaşı, Azerbaycan-Ermenistan savaşında Halk Cephesine ve bağımsızlığına yeni kavuşmuş Azerbaycan ordusuna danışmanlık yapmak üzere Nahcivan yollarında. Tıpkı 1918 yılında Bakü'ye yardıma giden Kafkas İslam Ordusu'nun Komutanı Nuri Paşa gibi. Ama onun gibi subayları ve birlikleriyle değil, yalnız başına. Savaşın karanlık yüzü. Ve o savaşta alevlenen bir aşk. So..»»
A.Yılmaz Soyyer

Post Yayın

“Külhanbeyi sustalısı gibiydim Nefesimden inciler cilâlandı Dinleyince dağda ormanlar yandı Ben ki söz ehlinin en garibiydim İşitenler, konuşan Ankâ sandı Lügatlerden söz çalan mağribiydim” 40 yıldır şiir dergâhına ilham devşiren Yılmaz Soyyer'den       »»
Mehbube Hacıyeva

Post Yayın

Mehbube Hacıyeva’nın Qızıgül ?tri (Kırmızı Gül Kokusu) adlı bu romanı, yazarın dördüncü romanıdır. Yazar bu romanında Azerbaycan’ın Kafkas dağları eteklerinde kurulmuş tarihî ve adeta bir masal ülkesi olan Lahıç köyünde bir bey ailesinin başından geçen olayları anlatmaktadır. Tarihin amansız kamçısını üzerlerinde hisseden ve dağılan bu ailenin başına gelenler Azerbaycan..»»
Mahmut Bıyıklı

Post Yayın

Vefa yoksa veda kaçınılmaz olur. Ecdadın emanetlerine sergilemiş olduğumuz vefasızlığa en çok kadim şehirlerimiz maruz kaldı. Şehirle birlikte şehrin efendilerini de kaybettik. Onlar aramızdan çekilince zarafet, nezaket, letafet gibi nice incelikler de veda etti bize. Ve şehri kaybetmeye mahalleyi kaybetmekle başladık. Mahalle, şehirde toplumsal dayanışmanın, cem olmanı..»»
M. Baki Gökçe

Post Yayın

ÜNİVERSİTELER İÇİN TÜRKÇE - 2 ders kitabı, yüksekokul ve fakültelerde okutulan Türk Dili Dersleri için, YÖK Müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Kitapta konular hakkında yeterli bilgi verildikten sonra, konuyla ilgili inceleme metinleriyle müfredat pekiştirilmiştir. Kitaptaki inceleme metinlerinin bilimsel ve edebî metinlerden seçilmesi öğrencilerin hem bilimsel des..»»
M. Baki Gökçe

Post Yayın

ÜNİVERSİTELER İÇİN TÜRKÇE - 1 ders kitabı, yüksekokul ve fakültelerde okutulan Türk Dili Dersleri için, YÖK Müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Kitapta konular hakkında yeterli bilgi verildikten sonra, konuyla ilgili inceleme metinleriyle müfredat pekiştirilmiştir. Kitaptaki inceleme metinlerinin bilimsel ve edebî metinlerden seçilmesi öğrencilerin hem bilimsel des..»»
Nahide Şimşir

Post Yayın

Elinizdeki kitap özellikle Tarih bölümüne yeni başlayan öğrencilere, tarih ile ilgili genel bibliyografya ve başlıca kütüphaneler hakkında bilgi vermek üzere tasarlanmıştır. Bibliyoğrafya ilminden kısaca bahsedildikten sonra, Türkiye ve Yurt dışında genel olarak Türkoloji başlığı altında toplayabileceğimiz bibliyografik eserler ve Türkolojiye hizmet eden, kişilerin kısa ..»»
Fatih Yıldız

Post Yayın

İnsan olmak onun kim olduğu ve ne olduğu ile ilgili olup bunlar doğuştan kazanılan şeyler değildir. Kişi önce kim olduğunu bulur ve kendi olur. Sonra kendini yener ve O olur. O aynı zamanda hiçtir. Başka bir deyişle sıfırdır. Ancak her şey sıfırdan çıkar. O her şeyin başlangıcı olan Hiç olma durumudur. Hiç  olma öz olarak ölmeden önce ölme olarak değerlendirilen nefsi öl..»»
İsa Parlak

Post Yayın

“Birinci Dünya Savaşını anlatan sayısız kitap yazıldı. Bunların çoğu, büyük komutanların cephede yaptıklarını veya siyasilerin cephe gerisinde sürdürdükleri büyük savaşı anlatıyordu. Bize sunulan resim her zaman büyüktü. Elinizdeki bu kitap ise, aynı savaşı cephedeki erlerin ve cephe gerisindeki halkın gözünden anlatıyor. İsa Parlak aile hikâyelerinden yola çıkarak, Tr..»»
Enes Demir

Post Yayın

Yüreğim pür-cûş iken nasıl düştüm bilmezem Pür-keder-i hâliyemle ah şu şi’rin âgûşuna   (Yüreğim coşku dolu iken kederli bir halde şiir yazmaya beni ne itti, bilmiyorum.)         »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.