Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Piramit Yayıncılık

Piramit Yayıncılık

• Piramit Yayıncılık Kitapları | • Piramit Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Piramit Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Piramit Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 17 kitap bulunuyor."Piramit Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Bedri Baykam

Piramit Yayıncılık

1990`ların başından beri laik demokrasiye yönelik tehditlere karşı, siyasi eylemleri ve araştırmalarıyla dikkat çeken Bedri Baykam, "Sivil Diktaya Hayır!" kitabında, Türk halkının üstüne serilmek istenen ölü toprağını elinin tersiyle itiyor. Referandum dayatmasıyla demokrasi arayışında köşeye sıkıştırılmaya çalışılan Türk halkı, maruz kaldığı tehdit ve baskılara nasıl göğüs gerecek? AKP`ni..»»
Müge EldenZakir Avşar

Piramit Yayıncılık

" Reklam Nedir? " ile başlayan bu kitapta, Türkiye ve dünyada reklamın kısa tarihi, amaçları, reklamla ilgili kurum-kuruluşlar, denetimiyle ilgili yapılanmalar ve ilkeler üzerinde durulmaktadı. Reklam konusunda uluslararası ve ulusal mevzuatla getirilen düzenlemeleri de kapsayan bu çalışma, üreticilerin, reklam mecralarının, tüketicilerin ve " tüketiciler adına " denetleyenlerin yararlanabilece..»»

Seyhun Tunaşar

Piramit Yayıncılık

Her özgür düşünce sahibi, insan konunun şarap içmek olmadığını, insan vücudu üzerinde yıkıcı etkisi bulunan alkolün ve uyuşturucuların toplumsal bir sorun durumundan çıkartılması için alınması gereken önlemlerin yeterliliği yahut yetersizliğini düşünmektedir. Bu sorunun inançlar ile bir ilgisi yoktur. İçki kullanmak gibi ahlak dışındaki şekilci inanç öğretileri pozitif eğitim gören genç kuşakla..»»

Celil Layıktez

Piramit Yayıncılık

1730`larda Türkiye`de Yabancı obedianslar tarafından başlatılan Masonluk 1909 yılında ilk Türkiye Büyük Locasını, Maşrık-ı Azam-ı Osmani`yi kurmuş, İttihat ve Terakki, Savaş, yenilgi, Sevr, İstiklal Savaşı, Lozan, Atatürk dönemi, 1935`de kısmı kapanışı, 2. Dünya Savaşı yılları, 1948`de uyanış, Gran Lojlar, Üniteler devri yaşanmış ve bütün bu sancılı dönemlerden sonra, 16 Aralık 1956 mutlu gününde ..»»
Celil Layıktez

Piramit Yayıncılık

TURKIYE`DE MASONLUK TARIHI CILT:1-BASLANGIC 1721»»
Fuzuli Bayat

Piramit Yayıncılık

TURK SAMAN METINLER(EFSANELER VE MEMORATLAR)»»
Mahmut Makal

Piramit Yayıncılık

Köy okullarında çağdaş eğitimin uygulanmasından tutun da, arıcılığın, hayvancılığın, tarımın geliştirilmesine, sebzeciliğin, meyveciliğin yaygınlaşmasına, köylerin yola, suya, bağa-bahçeye kavuşmasına, halk türkülerinin ve halk oyunlarının ortaya çıkarılmasına, yazgıcılık, bilirsizlik bürokrasi ile savaşarak yeni tutum ve düşüncelerin halka ulaşmasına kadar her alan köy toplumunu nasıl etkileyi..»»

Bedri Baykam

Piramit Yayıncılık

ORDU SATRANC OYNARKEN»»
Erje Ayden

Piramit Yayıncılık

MATADOR PAP SUIKASTI UZERINE BIR CASUSLUK ROMANI»»
Uğur Becerikli

Piramit Yayıncılık

İnsanoğlu ne zaman ki temel ihtiyaçlarını sağlama alır, hemen ardından beklentisini yükseltir.

Önce sağlıklı olmak, sonra uzun yaşamak, ardından da mümkünse ölmemek ister.

Tarihin bilinen en eski devirlerinden beri bu değişmedi.

Peki bunun bir yolu var mı?

Bir yanda Türkiye`nin en zengin adamlarından biri olan Berk Asuhan ve eşi Katia Berberoğlu, diğer yanda kırık bir yaşamı..»»

Ferdi Merter

Piramit Yayıncılık

Bu kitap, okullarda oynanacak oyunların gerek içeriği ve gerekse genel görüntüsü açısından müsamere niteliğini gerilerde bırakıp tiyatro olayını, piyes oynama özelliğini belirlemek için derlenmiştir.»»

Asım Akın

Piramit Yayıncılık

INSANLIK YOLUNDA MASONLUK»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.