Gerçek aşk daima kişisel yarar duygusundan vazgeçme temeli üzerinde yükselir. TOLSTOY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Phoenix Yayınevi

Phoenix Yayınevi

• Phoenix Yayınevi Kitapları | • Phoenix Yayınevi İletişim Bilgileri | • Phoenix Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Phoenix Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 546 kitap bulunuyor.
Batı mitolojisinde Phoenix, İran edebiyatında Simurg, Anadolu’da ise Zümrüd-ü Anka olarak bilinen, Kaf Dağı’nın tepesinde, Bilgi Ağacı’nın dallarında yaşayan ve tüm dünya halklarının kültürlerinde varolan bu efsanevi kuş, küllerinden yeniden doğabilmek için kendini yakar. Doğu mitolojisinde uyanışı, aydınlanmayı, bilgeliği ve kendini kendi içinde bulmayı sembolize eden Phoenix, her kanadında ayrı bir rengi, ayrı bir ezgiyi taşır. Phoenix Yayınevi de doğduğu 2001 yılından bu yana tarih, sosyoloji, felsefe, siyaset bilimi, medya, kadın ve cinsiyet, şiir, çağdaş ve fantastik edebiyat dizileriyle kanat çırpmaya devam ediyor. Kanatlarında taşıdığı masal kahramanlarına aradıkları hazinelerin, uzaklarda değil, içlerinde olduğunu gösteren bu bilge kuş, yardımını isteyenlere, çağrılarına cevap verebilmek için birer altın tüy bırakır. Kendinizi bulmak, yedi vadi üzerinde uçup Kaf Dağı’na ulaşmak isterseniz, önce bir Phoenix tüyü yakın, bir kitap okuyun…
Son Yayınlanan Kitapları
Enrique Simo

Phoenix Yayınevi

Kim olursak olalım, huzurun gücüne ihtiyacımız var. Bu kitap, her gün kullanabileceğimiz, huzura ilişkin düşüncelerin bir derlemesidir: “Başkaları için beslediğimiz iyi hisler, yaraya sürülen merheme benzer, dostluğun ve ilişkilerin yeniden kurulmasını sağlar. İyi hisler zihinde yaratılır, tutum yoluyla yayılır, gülümseyişe ve gözlere yansır. Gülümseme kalbin kapılarını açar ve bir bakış mucize..»»
Michael Mann

Phoenix Yayınevi

Michael Mann’ın, toplumları saran iktidar ilişkileri ağının dört tarihsel kaynağının izlerini sürdüğü İktidarın Tarihi serisinin 3. cildi, dünyanın yangın yerine döndüğü, iki dünya savaşının yaşandığı 1914 ile 1945 yılları arasındaki döneme odaklanıyor. Tarihte dönüm noktalarından birini temsil eden bu zaman diliminin ilk iki ciltte ele aldığı dönemlerden kökten farklı olmadığını, dingin bir deniz..»»
Rogers Brubaker

Phoenix Yayınevi

Bu kitap, Max Weber’in empirik külliyatı ile ahlaki görüşü arasındaki, yani modern Batı medeniyetinin ‘özgül ve hususi rasyonalizminin’ tarihsel ve sosyolojik çözümlemesi ile bu rasyonalizme verdiği son derece ikircikli tepki arasındaki zengin ve muğlak karşılıklı etkileşimi keşfe çıkar.İnsanlar hedeflerini ve inanışlarını paylaştığı kadarıyla rasyonalite ve irrasyonalite muhakemelerinde hemfikir ..»»
Hilmi Çelik

Phoenix Yayınevi

Türkiye'deki kütüphaneciliğin duayenlerinden Hilmi Çelik, 1961 ila 2009 yılları arasında, yani neredeyse yarım asır boyunca, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Sabancı Üniversitesi'nde çalıştı. Bu kurumların kütüphanelerinde yöneticilik yaparken ve Sabancı Üniversitesi'nin kuruluşunda, sıfırdan yaratıp, yönettiği Bilgi Merkezi'nde karşılaştığı zorlukları ve güzellikleri ..»»
Anne Birrell

Phoenix Yayınevi

Çin mitleri, bize, dünyanın en eski ve en zengin uygarlıklarından birinin, etrafındaki dünyayı nasıl gördüğünü anlatır. Bu mitler de onları üreten uygarlık gibi gelişkin, karmaşık ve zengindir. Çok uzun bir sözlü tarihleri vardır. Milattan önce beşinci yüzyıldan başlayarak parçalar halinde yazıya geçirilmeye başlanmışlardır. Ancak bu parçalar kısa ve dağınıktır. Tarih boyunca aynı öyküler, aynı ef..»»
Hilmi Çelik

Phoenix Yayınevi

Komutan konuyla ilgili detayları yazdığı notlarına bakarak konuşmasını sürdürürken, bir anda evin kızıyla göz göze geldim. İkimiz de aynı masadaydık ve aynı kişiyi dinliyorduk. Bana bir şeyler olduğunu hissettim ama belli etmemem gerektiğini düşündüğüm için kendimi sakinleştirmeye çalıştım. Ancak çaresizdim. Başımda dolaşmaya başlayan kaynar sular her soluk alışta daha bir hızlanıyordu. Bir süre s..»»
Gerald F. Gaus

Phoenix Yayınevi

Siyaset kuramının ilk büyük sorusunu Sokrates sormuştu: “Adalet nedir?” Geçen zaman içinde bu temel soruya “Özgürlük nedir?”, “Eşitlik nedir?” ve “Siyasi otorite nedir?” gibi başka sorular da eklendi. Siyasi idealleri olan herkesin er ya da geç yüzleşmek zorunda kaldığı bu sorular, çağdaş siyaset bilimi çalışmaları alanına iyi birer giriş noktası görevi de görmektedirler. Bu sorular ve onlara veri..»»
Ali Cevat Paloğlu

Phoenix Yayınevi

"Umutların kalmadığı bu yerde, yaşamanın tek desteği unutmaktır… Uyutulan ruhun özünde, onları kahraman yapan soylu bir kıvılcım yatar. Bu kıvılcım küllenmiştir, parlaklığını yitirmiştir. Ama bir an gelir ki, ansızın bir meşale oluverir." Lev Tolstoy»»
Kolektif

Phoenix Yayınevi

Buruk Şenlik Enformasyon Toplumunda Anomi ve Yabancılaşmanın Yeni Biçimleri Phoenix Yayınevi»»
Fırat Mollaer

Phoenix Yayınevi

Modernlik felsefi kuruluşunda kehanetin güçlü çağrışımlarını bilimsel kesinlik arayışıyla sınırlamıştır. Descartes kesinlik araştırmasında meşhur “cin”i başından savarken kahinin yerini modern bilim adamı/filozof alır. Ne var ki Descartes’ın kendisi de bir modernlik kehaneti koymaktan geri kalmaz. Buna göre, modernlik şaşmaz yasalarla düzenlenen, doğanın nesneye dönüştüğü, şeylerin ve toplumun apa..»»
Şenol Karadeniz

Phoenix Yayınevi

Kedere boğulmuş odaya sızan ay ışığı, bir an karanlıkta bocalayıp da sonra nemli gözlerindeki maviliği keşfeyleyince, akıverdi onlara tereddütsüz. Aktı da senin solgun çehren aydınlanıverdi sandım, bir dem. Böylece ben, yanı başında çömelmiş -belki de yığılıvermiş- binbir umutla iyileşmeni beklerken, gözlerini araladığını bildim....Varsın güleç gözlerin değmesin gözlerime bundan böyle hiç. Yahut k..»»
Ömer Faik Anlı

Phoenix Yayınevi

Bilim Savaşları: Modern Bilim İmgesinin Dönüşümü, temelleri Kopernik Devrimi ile atılan ve ancak 19. yüzyılda bir bütünlüğe kavuşan modern bilim imgesinin 20. yüzyılda geçirdiği büyük sarsıntıları ve sancılı dönüşümü, bu dönüşümün en son ayağı olan “Bilim Savaşları” tartışmasının ekseninde ele alıyor. Bilimin sınırları ve bilimsel araştırmanın mantığı hakkında yapılan tartışmaların yanı sıra toplu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.