Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Phoenix Yayınevi

Phoenix Yayınevi

• Phoenix Yayınevi Kitapları | • Phoenix Yayınevi İletişim Bilgileri | • Phoenix Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Phoenix Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 211 kitap bulunuyor.
Batı mitolojisinde Phoenix, İran edebiyatında Simurg, Anadolu’da ise Zümrüd-ü Anka olarak bilinen, Kaf Dağı’nın tepesinde, Bilgi Ağacı’nın dallarında yaşayan ve tüm dünya halklarının kültürlerinde varolan bu efsanevi kuş, küllerinden yeniden doğabilmek için kendini yakar. Doğu mitolojisinde uyanışı, aydınlanmayı, bilgeliği ve kendini kendi içinde bulmayı sembolize eden Phoenix, her kanadında ayrı bir rengi, ayrı bir ezgiyi taşır. Phoenix Yayınevi de doğduğu 2001 yılından bu yana tarih, sosyoloji, felsefe, siyaset bilimi, medya, kadın ve cinsiyet, şiir, çağdaş ve fantastik edebiyat dizileriyle kanat çırpmaya devam ediyor. Kanatlarında taşıdığı masal kahramanlarına aradıkları hazinelerin, uzaklarda değil, içlerinde olduğunu gösteren bu bilge kuş, yardımını isteyenlere, çağrılarına cevap verebilmek için birer altın tüy bırakır. Kendinizi bulmak, yedi vadi üzerinde uçup Kaf Dağı’na ulaşmak isterseniz, önce bir Phoenix tüyü yakın, bir kitap okuyun…
Son Yayınlanan Kitapları
Sevin Okyay

Phoenix Yayınevi

Sinemayı nasıl bilirsiniz?   Öyle ya da böyle aklınızda yer etmiş ya da kulağınıza çalınmış filmler için "tadımlık" bir sohbet başlıyor bu kitapla.   Sevin Okyay'ın sinema yazıları, onun ağzından sinemayı dinlemeyi isteyenlerle tekrardan buluşuyor.   İyi seyirler.  »»
Robert A. Dahl

Phoenix Yayınevi

Chris Horner

Phoenix Yayınevi

Chris Horner ve Emrys Westacott'un en temel iddiası felsefi düşünmenin, sanılanın aksine, herkes tarafından gerçekleştirilebilecek bir uğraş olduğudur. Bu iki profesör günlük hayatta karşımıza çıkabilecek durumlarla zenginleştirip, basit bir dille yazmış oldukları bu kitap hakkında şunları söylemektedirler:   "Bu kitap, bazı..»»
Steve Fenton

Phoenix Yayınevi

Küreselleşme sürecinin karmaşık dinamikleri içinde etnik etiketler ayrı bir anlam taşımaya başladı. Etnik eksenli siyasi hareketler büyük bir ivme kazandı. Etnik arındırma gibi kavramlar tüyler ürpertici gerçeklerin soğukkanlı karşılıkları olarak dildeki yerini aldı. Dünyadaki yerleşik ya da yeni neredeyse bütün ulus-devletler şu ya da..»»
Sevin Okyay

Phoenix Yayınevi

  Adalar'dan San Francisco'ya, Eric Clapton'dan Miles Davis'e, "kediler"den "Karakartal"a, Cyrano de Bergerac'tan Fellini'ye, Paul Auster'dan Francis Bacon'a, Woody Allen'dan İstanbul emlakçılarına, Tetris'ten Doom I'e...   Sevin Okyay'ın vakti zamanında damağımızda kalan eski yazıları, nihayet yeni..»»
Sevin Okyay

Phoenix Yayınevi

Uzun yıllardan beri orada burada spor hakkında kalem oynatan Sevin Okyay'ın yazılarını bir araya toplamanın vakti gelmiş, geçiyordu bile.   Hagi'den Maradona'ya, Michael Schumacher'den Aryton Senna'ya, Andrea Agassi'den Pascal Nouma'ya, futboldan sumoya uzanan geniş "saha"sında, Sevin Okyay bize her zamanki muhabbetşinaslığı ile doy..»»
Sevin Okyay

Phoenix Yayınevi

  - Babam hediye defter getirdi, her gün biraz yazdım, roman oldu. İlk romanım... Adım Sevin.    »»
Nilgün Tutal

Phoenix Yayınevi

Türkiye üzerine söylemler coğrafî, tarihsel, kültürel, etnik ve dinsel olmak üzere farklı okuma düzenlerinde [registre] kuruluyor. Bu çoğul okuma düzenlerinin birbiriyle kesişmesi, Türkiye temsillerinin inşasında karşılaşılan oldukça önemli bir fenomendir. Söylem nesnesini anlamlandırmak için çoğul okumala..»»
Fabio De Propris

Phoenix Yayınevi

2002'nin yazı... Ornella ve Franco işsiz ve beş parasız kalmış, İtalyan bir çifttir. Bu nedenle Türkiye'de yapılacak yasadışı bir değiş-tokuş işini kabul ederler. Franco'nun eski bir arkadaşı ile tesadüfen karşılaşması, işin başarıyla tamamlanmasını zora sokar. Franco gerçeğin düşündüğünden çok ama çok daha kötü..»»
Özhan Öztürk

Phoenix Yayınevi

Folklor ve Mitoloji Sözlüğü, yaklaşık yirmi bin maddelik içeriğiyle Türk literatüründe kendi alanının en kapsamlı çalışmasıdır. Ansiklopedik formattaki bu sözlükte kayıp ya da süregelen tüm uygarlıkların folklorik ya da mitolojik öğeleri, paranormal öğeler, modern kültürel kahramanlar, şehir efsaneleri, doğaüs..»»
George Hart

Phoenix Yayınevi

Antik Mısır mitolojisinin zengin panoraması, mezarlardaki çizimler, tapınak kitabeleri ve papirüsler aracılığıyla günümüze ulaşmışlardır. Mısır Mitleri; Heliopolis, Memfis ve Hermopolis yaratılış efsaneleri ile başlamakta ve Mısırlıların Dünya'nın başlangıcını açıklayabilmek için oluşturdukları düşünsel yapıyı tasvir etmektedir. Kitapta y..»»
Osman İkinci

Phoenix Yayınevi

Hangi kartımı atak etmeliyim Ortağıma hangi kartımı dönmeliyim Üçüncü pozisyonda hangi kartımı oynamalıyım İkinci pozisyonda hangi kartımı oynamalıyım Umutsuz görünen durumlarda nasıl defans yapmalıyım Hangi kartımı defos etmeliyim Ortağıma nasıl sinyal verebilirim Hangi konvansiyonel sinyal yöntemlerini kullanabilirim 10, 11 ve 12 Kurallarından nasıl yara..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.