Bir an için, Tanrı’nın gücü bende olsun isterdim, anne!” Eugenie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pera Kitap

Pera Kitap

• Pera Kitap Kitapları | • Pera Kitap İletişim Bilgileri | • Pera Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Pera Kitap isimli yayınevine ait Toplam 11 kitap bulunuyor."Pera Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ayşe Yarman Öztekin

Pera Kitap

Muhteşem Beşli'nin gizemlerle dolu serüvenleri uzayın derinliklerinden inip su altında devam ediyor.   (Tanıtım bülteninden)     »»
Erol Onar

Pera Kitap

***Her demokratik ülkenin yönetimini siyasi iktidarlar yürütür. Devleti, iktidar partisi/partileri yönetir. Onları denetleyen unsurların başında önce yasalar sonra da halk gelir. Bu, demokratik sistemlerin vazgeçilmez şartıdır. Bu şartlara uymayan iktidarlar, antidemokratik ilan edilirler. İktidarın liderine diktatör denilir. Demokratik ülkelerde yasama, yürütme ve yargı en önemli erklerdir. Eğer ..»»
Atakan Tuncer

Pera Kitap

Atakan Tuncer bir aşkın izinde yazıyor şiirlerini. Hem de arayışıyla, bulunuşuyla, mümkünüyle, imkânsızıyla… Aşkın kıvamını, boyutlarını dizelerinde dile getiriyor. Arkadaşlık duygusu da ***Bir Başka***daki temel izleklerden biri. Atakan Tuncer, yalın, bir o kadar da 'içeriden' dizeleriyle bizleri gençliğin coşkusuna, hüznüne çağırıyor. Zamanın bir başka penceresinden bakmak, aşkı ve yalnızlığ..»»
Feride Yurtsever Caneroğlu

Pera Kitap

Elinizdeki bu anı-biyografi bir başarı hikayesidir. Cumhuriyet öncesinde milletçe yaşadaığımız savaşların ardından dedesiz, babasız, amcasız dolayısıyla korumasız kalan Türk kızlarından Feride'nin eğitimle ulaştığı gücü ve başarıyı anlatır. Eser, annesini kurtarmaya söz vermiş bir genç kızın sözüne vefasının ve hayat mücadelesinin hikayesidir. Karadeniz sahillerindeki küçük bir ilçeden, Ünye2de..»»
Murat Erdem Çelik

Pera Kitap

Seni mutlu edecek, sıkıntılarını unutturacak, yer yer kahkaha attıracak bir kitap okumak istemez misin? elbette ki istersin. İsviçreli bilim adamları bir araya geldiler ve senin için bu kitabı hazırladılar. günde 1 defa eline almanı öneriyorlar. zaten ikinci bir sefer olmayacak, bir defada alıp bitireceksin. Seninle burada daha fazla geyik muhabbeti yapamayacağız. kitabı al ve kasaya doğru yür..»»
Şevki Çiftçi

Pera Kitap

***Namaz, namaz, namaz… Kâinatta Allah'a imandan sonra en büyük hakikat namazdır. Kâinatta bütün varlıklar insana hizmet ediyor. Güneş ışık veriyor ısı veriyor. Ağaçlar meyve veriyor. Toprak türlü türlü nimetleri yetiştiriyor. Dünya dönüyor gece gündüz meydana geliyor. İnsanlara canlı cansız bütün mahlûkat hizmet ediyor. Peki, insana bunca hizmeti yapanlar görevlerini yapıyor da insan kendinden..»»
Ahmet Eraslan

Pera Kitap

Yerli otomobil markası üretmek isteyen bir CEO, şirketin sahibini de kandırıp önüne geçenleri şeriat adı altında infaz ettirirse ne olur? İşte bu kitap tam da bu soru bağlamında oluşacak onlarca sorunun cevabını veriyor... ***Ben Rıfat! Karagümrüklü Rıfat. Babadan yetim Rıfat. Yedi yaşında çocuk esirgeme kurumunda bir yetim, on yaşında Hulusi Bey'in evlatlığı, yirmi yaşında şirkette küçük bir m..»»
Aça Alanguva

Pera Kitap

***Her şey o kadar hızlı ve gürültülü oluyordu ki ne yapacağımı nasıl davranmam gerektiğini bir türlü kestiremiyordum. Bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım ama bu olayın dedemle ilgili olduğunu düşünemiyor, düşünmek istemiyordum. O küçücük odadan salondaki korku çığlıklarını ve hıçkırarak ağlayışları duyduğumda, kötü tanrıların huzursuz da olsa yakaladığımız ahengi dahi kıskanıp bu küçük mutl..»»
Meltem Uzgan

Pera Kitap

Öncelikle kendine bir kahve hazırla. Biliyorsun ki, kahve molaları her zaman işe yarar. Sonra da en rahat pozisyonunu al ve tüm dikkatini buraya ver. Unutma! Bu kitap sadece sen rahatla diye yazıldı. Amacım şu birkaç saat boyunca seni kafanın içindekilerden kurtarabilmek. Şimdi eğer hazırsan elinde tuttuğun o kitap hakkında bilmen gereken bazı gerçekler var ; İsimden ve içerikteki şekilden de ..»»
Ayla Demir

Pera Kitap

Onların aşkı çaresizlikti. Sonsuz bir aşk yaşamaktı dilekleri. Bilmiyorlardı ki hiç bir aşk sonsuza kadar sürmez. Umutları vardı. Ancak onları bekleyen yazgıyı değiştirecek güçleri yoktu. Kaderlerini değiştirebilecek güçleri de… Yaşadılar, yaşamın ne olduğunu bilmeden. Ağır bir hikâyeye dönüştü hayatları... ***Mehmet askere giderken, Nazlı'nın gözlerinden süzülen yanaklarının üzerinden inen ..»»
Hakan Algan

Pera Kitap

Uzunca bir zamandır göz ve denge ile ilgili sorunlar yaşıyordum.Nasıl yani diye soranlara açıklama yapayım… Hani büyük rakıyı içtikten sonra nasıl olunuyorsa aynen öyle. Sürekli sarhoş gibiydim. Bütün normal insanlar gibi göz doktorundan defalarca randevu almış ve muayene olmuştum ama hala bir şey bulamamışlardı ve aynı çift görme sorunum devam ediyordu. Dengemle ilgili ise akla ilk gelen orta kul..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.