Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. M. Kemal ATATÜRK [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pegasus

Pegasus

• Pegasus Kitapları | • Pegasus İletişim Bilgileri | • Pegasus Hakkında Bilgi
Sitemizde Pegasus isimli yayınevine ait Toplam 543 kitap bulunuyor."Pegasus" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kristin Hannah

Pegasus

ALASKA, 1974.  DEĞİŞKEN. ACIMASIZ. VAHŞİ. VE BU SOĞUK, ISSIZ TOPRAKLARDA  HAYATTA KALMA MÜCADELESİ VEREN BİR AİLE…   Vietnam Savaşı’nda esir düşen Ernt Allbright eve bambaşka bir adam olarak, tutarsız bir karakterle geri dönmüştür. Girdiği hiçbir işte dikiş tutturamayınca ani bir karar alır: Ailesiyle birlikte kuzeye, Alaska’ya taşınacak, medeniyetten uzak yaşayacaktır. On üç yaşındaki L..»»
Jose Rodrigues Dos Santos

Pegasus

Bir uzay gözlemevi, adına su çizgisi de denen 1.42 MHz frekansında bir sinyal keşfeder. Bu sinyal uzayda hayat olduğunu ve zeki varlıkların du?nyalılarla iletişim kurmak istediklerini kanıtlar niteliktedir. Sinyali inceleyen bilim insanları tanımlanamayan bir nesnenin Du?nya’ya doğru ilerlediğini ortaya çıkarır. NASA, Avrupa Uzay Ajansı ve Çin’deki CNSA hemen durumdan haberdar edilir ve du?ny..»»
Naomi Novik

Pegasus

Güzel ve Çirkin masalının bambaşka, çok daha büyülü ve son derece zengin dünyasına açılan sihirli bir kapı “Vadimizin dışında anlatılan hikâyeler ne söylerse söylesin, bizim ejderhamız aldığı kızları yemezdi. Köyümüzden geçen yolculardan zaman zaman böyle hikâyeler duyardık. Biz insan kurban ediyormuşuz da o da gerçek bir ejderhaymış gibi konuşurlardı. Tabii bu doğru değildi: Bir büyücü ve ölü..»»
Andrzej Sapkowski

Pegasus

Rivyalı Geralt bir Witcher'dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş,eğitilmiş,büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı.Acımasız,tekinsiz,karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar. Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir.Pamuk Prenses bir haydut çetesinin başındadır.Güzel ve Çirkin'deki roller çok farklıdır.Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemez..»»
Jared Diamond

Pegasus

“Bu kitap tüm kıtalardaki insanların on üç bin yıllık kısa tarihi. Herkes ve her şey anlatılıyor. Farklı kıtalardaki farklı toplumların farklı gelişmelerini ikna edici ve bilimsel bir şekilde açıklayarak ırkçı yaklaşımları yerle bir ediyor… İlk iki sayfayı okuduktan sonra elinizden bırakamayacaksınız.” -Paul R. Ehrlich, Stanford Üniversitesi- “Büyüleyici… İnsanlık tarihini anlamak..»»
Kristin Hannah

Pegasus

Alaina Costanza’nın hayatı büyülü şimşeklerin çaktığı fırtınalı bir gecede tamamen değişir. Aşk romanları yazarı, bir çocuk annesi ve geçmişte çok zor bir hayat yaşamış Alaina, bahçesine düşen yıldırımla gözlerini bir yüzyıl öncesinde açar ve kendi kitabındaki kahramanlardan biri olan tehlikeli kanun kaçağı Killian tarafından kaçırılır. Çok geçmeden Killian ve Alaina’nın..»»
Luca Di Fulvio

Pegasus

New Yorklu bir belgeselci olan Jeremiah Salinger, eşi ve beş yaşındaki kızıyla birlikte İtalya’daki Dolomit Dağları’nın yamacında bulunan bir kasabaya taşınır. Oranın yerlileri tarafından kurulan arama kurtarma ekibini görünce onlarla ilgili bir belgesel yapmaya karar verir fakat çekimler sırasında yaşanan korkunç bir kazada Salinger hariç ekipten herkes hayatını kaybede..»»
Jenny Han

Pegasus

Üstelik sabırsızlıkla beklediği daha pek çok şey var: New York’a yapılacak sınıf gezisi, erkek arkadaşı Peter’la gideceği okul balosu, mezuniyetten sonraki Plaj Haftası ve babasının düğünü. Sonrasındaysa Peter’la üniversiteye gidecektir, hem de hafta sonları eve gelip çikolatalı kurabiye yapabileceği kadar yakın bir üniversiteye.  Genç kız hayatın daha iyi olamayacağını..»»
Ryan Graudin

Pegasus

  “Kurttan Kurda, okurları asla unutamayacakları bir hikâyenin içine çekiyor. Gerilim, entrika, hiç durmayan aksiyon ve hayat dolu karakterleriyle yoldaki her tümseği siz de hissedeceksiniz. Kitabı elimden bırakamadım. Ryan Graudin bundan sonra nereye giderse peşindeyim.”  The New York Times çoksatan yazarı Amie Kaufman    “Ryan Graudin tarihteki en karanlık dönemler..»»
Lisa Swerling

Pegasus

Arkanı birinin kolladığını bilmek, birlikte hiçbir şey yapmadan da çok iyi vakit geçirebilmek, tek bir bakışla ne demek istediğini anlamak ve daha niceleridir…  Arkadaşlığın karikatürize edilerek anlatıldığı bu sayfaları karıştırdıkça, “Ha ha ha! bunlar aynı biz!” diyeceksiniz.  Arkadaşınıza dostluğunuzdan sonra verebileceğiniz en anlamlı hediye bu!   ARKADAŞLIK: bi..»»
Mr. Wonderful

Pegasus

Bir fikrin var ama hayata geçirmeye çekiniyorsun belli ki. Ta taaam, Mr. Wonderful sana biraz cesaret aşılamaya geldi. Muhtaç olduğun enerji ve motivasyon bu kitabın içinde. Biraz kendine güven!   »»
Robie Rogge

Pegasus

Hayatlarımız her gün gözümüzün önünde hızla akıp gidiyor. Etrafımızdakileri takdir etmek için biraz yavaşlamamız gerektiğini hepimiz biliyoruz ama bu öyle kolay bir şey değil. Bu günce hayat yolunda karşına çıkacak yerler, insanlar, fırsatlar ve deneyimlerle zihnine ve bedenine nasıl bir denge kazandıracağın konusunda sana ışık tutacak. Sporculardan, iş adamlarından, sa..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.