İnsanları ikna edemezsen akıllarını karıştır. Harry S. Truman [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Parola Yayınları

Parola Yayınları

• Parola Yayınları Kitapları | • Parola Yayınları İletişim Bilgileri | • Parola Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Parola Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 422 kitap bulunuyor."Parola Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Harika Yamak

Parola Yayınları

Gezi Parkı’nın Asker Ocağı Caddesi’ne bakan duvarın 3 metrelik kısmı gece 23.00 civarında yıkıldı. Aynı zamanda 5 ağaç da yerinden söküldü. Taksim Dayanışma Grubu’nun üyeleri iş makinelerinin önüne geçerek daha fazla yıkım yapılmasının engelledi. Ardından bu gruptan 50 kişi parkta çadır kurarak sabaha kadar nöbet tuttu. Yıkım, 27 Mayıs gecesi ertelenmişti ancak polislerin söylediği gibi ertesi ..»»
William Shakespeare

Parola Yayınları

William Shakespeare tarafından 1599-1600 yıllarında yazıldığına inanılan pastoral bir komedyadır. Diğer birçok eserinde olduğu gibi bu eserinde de Shakespeare geçmiş yazarlardan ve şairlerden etkilenmiş ve eserini kendi üslübuyla oluşturmuştur. Bu pastoral eser Arden Ormanı’nda geçmektedir. Doğayla iç içe bir tema bu esere bu nedenle pastoral komedya denmektedir. Eseri oluşturan temalar arasınd..»»
Samih Nafiz Tansu

Parola Yayınları

Abdülaziz intihar mı etti, yoksa öldürüldü mü? Jöntürkler İstanbul’da nasıl teşkilatlanmışlardı? 31 Mart Vakasının arka planında neler vardı? Milletlerarası Siyonist Teşkilatı’nın amaçları nelerdi? Birinci Dünya Savaş’ına nasıl girdik? Gizli teşkilatımızın en mühim ajanı kimdi? Malta zindanlarında kimler vardı? Milli Müdafaa Grubu nasıl kuruldu? Milli cephelerin silahları v..»»
M. Turhan Tan

Parola Yayınları

Cengiz için Avrupalılar “Barbar” deyip geçerler. İran, Arap ve Osmanlı tarihçileri de bu büyük, çok büyük hükümdar için, “Zalim, hunhar, dinsiz, kafir” gibi sıfatlar vermekten ve sıralamaktan geri kalmazlar. Doğru tarihlerinde onun klişe halini alan unvanı şudur; “Cengiz’i fitneengiz!” Pek açıktır ki Avrupalıların barbar demesi bütün Avrupa’yı yenmesindendir. Eğer Avrupa Cengiz’i yenseydi bu za..»»
William Shakespeare

Parola Yayınları

  »»
Mahmut Muhtar

Parola Yayınları

Bir ordu millet olan Türkler yüzyıllardır askeri dehalarını liderleri olan sultanların emri altında gaza meydanlarından gösteriyorlardı. Ne zamanki siyaset ordu içerisine sirayet etti; rütbeler, makamlar liyakate göre değil, siyasete göre dağıtılmaya başladı. İşte o zaman çözülme ve ardından bozulma geldi. Tarihlerde Balkan Hacaleti (utancı) olarak geçen Balkan harplerinin acı tecrübesi daha so..»»
Harold Lamb

Parola Yayınları

Emir Timur, Yalnız Türk- İslam dünyasının büyük hükümdarlarından biri olmakla kalmayıp, tarihin kaydettiği en büyük cihangirlerden biridir. Timur, 1336’da Mâverâünnehir’de Semerkand’la Belh arasında Keş kasabasında doğdu. 1370’te Mâverâünnehir Hâkimi Emir Hüseyin’in ölümünden sonra Mâverâünnehir’e tek başına hâkim oldu ve Semerkand’a gelerek tahta çıktı.“Biz ki, Mülük-ı Turan Emir-i Türkistanız!” ..»»
Yrb. Karl Dönitz,YRB TH. Karus

Parola Yayınları

Adına en çok efsane anlatılan “Şanlı Yavuz” gemisi ve “Midilli” Birinci Dünya Savaşı başladığı sırada İngiltere’nin bahriye nazırı olan Winston Churchill, 1923’te kaleme aldığı harp hatıralarında “Tarihte hiçbir geminin pusulası Goben’dekinden daha büyük bir kıyıma, sefalete ve yıkıma doğru rota göstermemiştir.” şeklinde not düşüyordu. Gerçekten de, Almanya’nın İngiliz deniz hakimiyetine mey..»»
Harold Lamb

Parola Yayınları

Geçmiş dönemlere ışık tutan tarihçi Harold Lamb “Theodora ve İmparator” kitabıyla Bizans Döneminde Konstantinapol’e, İstanbul’a dair tarihi gerçekleri canlı betimlemelerle anlatıyor. Geçmişi şaibelerle dolu Theodora’nın Bizans İmparatoru Jüstinyen ile yaşadığı dönem çağının önemli olayları, entrikalar, savaşlar, ayaklanmalar, veba salgını ve politik stratejiler eşliğinde okuyucuya sunuluyor. ..»»
Erdem Yörük

Parola Yayınları

Doktor biraz kenara çekilip Yusuf ile bana yaklaşmamızı söyledi. İkimiz yaklaşıp biraz eğilince kızın her iki göz kapağına yazılmış satırları okuduk. “Bana yukarıdan bakarsanız aptalın tekini görürsünüz.Bana aşağıdan bakarsanız Tanrı’yı görürsünüz.Bana tam karşıdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz.”Yusuf’la ikimiz göz göze geldik. Acaba bende ne görüyordu? “Kader yolun tamamını değil, sadece..»»
Necdet Öztürk

Parola Yayınları

Sözcükler dahi canlı varlıklardırAsla gelişigüzel kullanılmamalıdır. Bin yıllık İslam kültüründen günümüz Türkçesine yadigar kalan çok sayıda sözcük vardır. Bu tür sözcükleri kullanırken Arapça veya Farsça olduklarını hiç düşünmeyiz. Çünkü onlar, telaffuz şekilleri ve kazandıkları yeni anlamlarla Türk dilinin öz varlıkları olmuşlardır. Her birinin bambaşka bir tadı ve lezzeti vardır Türkçede; b..»»
Samih Nafiz Tansu

Parola Yayınları

Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılışına giden süreçte belki de en önemli figür İttihat ve Terakki Cemiyeti’dir. İmparatorluğun son yirmi beş yılına damgasını vuran bu cemiyetin söylem ve eylemleri günümüzde de en fazla tartışılan konular arasındadır. Askeri Tıbbiye öğrencilerinin kurduğu, Balkanlar’da zabitlerin olgunlaştırdığı ve aynı düşünceye sahip sivil erkanın geliştirdiği “İttihaçılık” mefhu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.