Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Parola Yayınları

Parola Yayınları

• Parola Yayınları Kitapları | • Parola Yayınları İletişim Bilgileri | • Parola Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Parola Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 97 kitap bulunuyor."Parola Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Turan Tektaş

Parola Yayınları

İbn Battuta Fas’ın Tanca şehrinde 1304 yılında doğdu. Gerçek adı Şerafettin Ebu Abdullah Muhammed İbn Battuta olan, tüccar ve zengin bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi ve iyi bir eğitim gördü. İbn Battuta, birçok İslam ülkesinde kadı olarak görev yaptı. 21 yaşına geldiğinde Hacca gitmeye karar veren İbn Battuta, dönemin şartları nedeniyle oldukça uzun bir yolculuk yapmak zorunda kalmıştır. ..»»
Hakan Gezik

Parola Yayınları

Emir, başı önde ölçülü adımlarla sultana yaklaştı, yekpare taşın önünde dizini yere koydu, bir müddet öylece bekledi, ardından sultanın müsaadesiyle yerinden doğruldu. Göğsünden çıkardığı mahfazayı avuçlarına aldı, hünkarın huzurunda yeniden diz çöküp saygıyla ona uzattı. Kimden geliyor? diye sordu sultan. Melik Alaeddin Davud Şahtan. diye karşılık verdi emir. Yine mi şiir yazmış? Öyle olsa ge..»»
M.Murat Sezer

Parola Yayınları

Birçok kültürde binlerce yıl boyunca hastalıkları kötü ruhların, cinlerin çarpması ya da kötü havaların bir sonucu olduğu sanıldı. Ve insanlar yüzyıllarca hastalıkların ruhlardan, cinlerden geldiğine inanmayı sürdürdüler.   Tıp tarihinin en büyük kişiliklerinden biri olan Pasteur hastalıklara bakteri denen küçük canlıların yol açtığını öne sürdü. Bakteriler gözle görü..»»
M.Murat Sezer

Parola Yayınları

Büyük bir İsveçli mucit ve sanayici olan Alfred Nobel, birçok zıt yönleri olan bir insandı. Edebiyat âşığı bir bilim insanıydı ama ardında bir ideal bırakan bir sanayici oldu. Bir insanlık âşığı idi; lakin hiç eşi ya da onu sevecek bir ailesi olmadı. Barış zamanında maden sanayiinde ve yol inşaatında kullanılması için yeni bir patlayıcı madde dinamiti keşfetti. Dinamit..»»
Atilla Yeşilada

Parola Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Yaptığı paylaşımla gülmekten gözümden yaş getirmiş şamata ekonomist.   feci makara bi ekonomist. her an trolleyecekmiş gibi bir tipi var. seviliyorsunuz atilla bey.   favori ekonomistim. çok zor konuları basit bir şekilde açıklaması ile kendini sevdirmiştir. ekonominin net bir resmini görmenizi sağlıyor.   son beş krizin onunu bilen finansçı..»»
S. Eriş Ülger

Parola Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Elinizdeki kitabı bir hikaye mi, bir roman mı, bir anı mı yoksa bir masal kitabı gibi mi okuyacaksınız şüphesiz siz karar vereceksiniz. Ancak emin olabilirsiniz ki kitap bir hayatın akışı içinde yaşanan olayların sadece gerçek ama kısa bir özetidir. Kitap kaleme alınırken yazarına hemen hemen her satırında bazen hüzün yüklemiş, bazen de gözyaşı dö..»»
Hava Nur Tanrıverdi

Parola Yayınları

Bir masalın başkahramanlarıydık biz. O gargamel, ben şirine. O siyah, ben beyaz. O ay, ben güneş. O ateş, ben su. O vardı bir de ben, biz yoktu. Bu masalda mutlu son yoktu, pinokyonun yandığı, uyuyan güzelin asla uyanmadığı, pamuk prensesin o elmayla zehirlenip öldüğü bir masaldı bizim ki. Mutluluk bana haramdı, bana cehennemi vaat etmişti o. Cennet bana yasaktı. ..»»
Hatice Akca

Parola Yayınları

Kendini insanlardan soyutlayan ve gerçeklerden kaçmak için fantastik kitaplara sığınan Vera, okuduğu kitaplardaki başkahraman olduğunu, Dünya gezegeninde geçirdiği 18 yılın ardından öğreniyor ve gerçek kimliğinin peşine düşüyor. Peki Vera, bu yeni gezegeninde kendine bir yer bulabilecek mi?   ‘‘Dünya’dan uzakta bir gezegen var Vera, adı Opus. Opus’ta doğaüstü güçlere s..»»
İlke Ergin

Parola Yayınları

"Konuştukları konuda Biricik'e kısmen katılsa da bunu açığa vurmayan Özen yine arzuladığı derinlikte cevaplar alabilmişti genç kızdan. Birkaç gündür gözüyle bedenini gizliden gizliye defalarca soyduğu genç kızın zihnindeki derinlikleri de çırılçıplak bırakma yolunda ilerliyordu. Belli ki etrafındakiler tarafından hiç ahlaki bulunmayacağını iyi bildiği bu kaçamak ilgi Öze..»»
Yeşim Nahırcı

Parola Yayınları

Kaybettiğimiz umutlarımızı gökyüzünde ararken gökkuşağında boğulmuşuz. Ve o gökkuşağı öldürürken aynı zamanda da hayat vermiş paramparça olan ruhumuza. Okyanusa yansıyan gökkuşağının renkleri ise ufka karışıp gökyüzünü okyanusa mühürlemiş.   UFUKTAKİ OKYANUS VE GÖKYÜZÜNÜN O EŞSİZ DANSLARI SONSUZLUĞA KAZINMIŞ. SONSUZLUK… HEM BİR LÜTUF HEM DE BİR CEZA.   ‘‘Gökyüzü can ..»»
Aşkın Nur Karataş

Parola Yayınları

Tutku dolu, nefes kesici bir keşfedişin hikâyesi…   Kim demiş şehvetten, tutku, tutkudan, aşk doğmaz diye? Öyle güçlü hisler insanın beynini ve kalbini ele geçirirken karşısında kim durup bunu reddedecek kadar güçlü olabilir? Tutku ile yanan iki beden birbirini nasıl görmezden gelip aralarında ki bu yoğunluğu yok sayabilir?   Timur yaşadığı hüsran sonucunda aşka karş..»»
Özlem Çorapçı Aydemir

Parola Yayınları

AŞK ACIDIR. NE ONUNLA YAPABİLİRSİN, NE DE ONSUZ. ÖNCE YANAR KALBİN, ARDINDAN DONAR. Sonra bir bakmışsın, nefes almak yetmez olmuş. Sadece görmek yetmez olmuş. Aslında yaşamak bile anlamsız olmuş. Doruk için de öyle olur. Aşkı ve acıyı tadan kalbini sevdiği kız ile toprağa gömmesinin onu tüm acılardan kurtaracağını sanmıştı, ta ki o okyanus mavisi gözler, kalbinden ru..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.