Gerçek sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. YAHYA B. MUAZ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Parantez Yayınları

Parantez Yayınları

• Parantez Yayınları Kitapları | • Parantez Yayınları İletişim Bilgileri | • Parantez Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Parantez Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 67 kitap bulunuyor."Parantez Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Charles Bukowski

Parantez Yayınları

  Bukowski’nin sinema dünyasını anlattığı romanı.   "Odanın kapısı açıldı ve Jack Bledsoe yalpalayarak içeri girdi. Tanrım, genç Chinaski'ydi bu! Bendim! İçinde ince bir sızı duydum. Gençlik, orospu çocuğu, nerdesin? O genç ayyaş olmak istedim tekrar. Jack Bledsoe olmak istedim. Ama birasını yudumlay..»»
Charles Bukowski

Parantez Yayınları

Kimseyle yarışmıyorum ve ölümsüzlüğe dair düşüncelerim yok. Umurumda bile değil. Hayatta iken devinmek önemli olan. Gün ışığında kapılar açılır ve atlar ışığın içine fırlar ve cokeyler; parlak ipek giysilerinin içinde küçük şeytanlar, zorlayarak, sapına kadar. İhtişam devinimde ve hodri meydan diyebilmektedir. Öl..»»
Henry Miller

Parantez Yayınları

"Romantik bir aşk istiyordu. Hoki Tokuda'yı tanımaya başladığı sıralarda onun bu içten istekleri de yavaş yavaş yaşam buluyordu. Hoki, masumane güzelliği olan, birçok dilde şarkılar söyleyen, yetenekli genç bir piyanistti. Annesiyle oturuyordu, Kanada-Ontario'daki bir konservatuvarda müzik eğitimi almıştı. Henry'yle, cerrah arkadaşı Dr. Siege..»»
John Fante

Parantez Yayınları

  Bukowski hayatla ilgili, kendi hayatıyla, sokaktaki insanların hayatları ve yapmaya zorlandıkları şeylerle ilgili kitaplar ararken rastlamış John Fante'ye ve onda aradığı yazarı bulmuş, hayran olmuş. "Fante benim tanrımdı." demiş. John Fante, Gençliğin Şarabı'nda çocukluktan ilk gençliğe uzanan yılları, aile ilişkilerini, anne sevgisini, ar..»»
John Fante

Parantez Yayınları

"Ev büyüktü, çünkü planlarımız büyüktü. Birincisi yoldaydı bile, karnında bir yumru; alev gibi hareket eden, bir yılan kümesi gibi kaygan ve kıpır kıpır bir şey. Gece yarısının sessizliğinde kulağımı karnındaki pınara dayayıp su seslerini, çağlamaları ve emişleri dinlerdim" "Taş gibi aramıza girmişti bebek. Endişeliyd..»»
Charles Bukowski

Parantez Yayınları

şiirler silahşörler gibi etrafımı sarmış, pencerelerime mermi delikleri açıyor, tuvalet kağıdımı çiğniyor, at yarışı sonuçlarını okuyor, telefonumu fişten çekiyorlar. ne işsin sen, moruk? diye soruyorlar silahşör şiirleri; silahına davranmak ister misin?»»
Charles Bukowski

Parantez Yayınları

Bukowski’nin en beğenilen öyküleri…   “kuma oturup suya bakardı, her şeye zor inanılırdı suya bakınca, Çin diye bir ülke olduğuna ya da ABD'ye ve Vietnam'a, bir zamanlar çocuk olduğuna, hayır, buna inanmak zor değildi, onu unutamazdı. bir de erkeklik çağını: çalıştığı işler ve kadınlar, sonra kadınsızlık, şimdi de..»»
Milena Moser

Parantez Yayınları

Bir temizlikçi kadın, fazla önemsemediği sevgilisi ve ailesi tarafından ölüme terkedilmiş yaşlı bir kadın...Onları buluşturan tek nokta "Temizlikçi Kadınlar Adası" diye adlandırılan Mallorca'ya gitme ve uzun bir tatil arzusu muydu?»»
Charles Bukowski

Parantez Yayınları

Bukowski''yi Dünya çapında meşhur eden, kültleşen öyküleri...   "bir hafta kalıp içtim, kiranın bitmesini bekleyerek, sonra da Village'in dışında bir oda tuttum. derli toplu büyükçe bir odaydı ve çok ucuzdu, nedenini anlayamamıştım. köşede bir bar buldum, bütün gün oturup bira i&cced..»»
Henry Miller

Parantez Yayınları

Bu yöreyi ilk gördüğümde "Burda huzuru bulacağım," diye geçirmiştim içimden. "Burda yapmak için dünyaya geldiğim işi yapacağım." Bizi gölgeleyen tepenin arkasında neredeyse kimsenin ayak basmadığı bir bölge var. Sonsuza dek ayrı tutulmak için tasarlanmış harikulade bir orman. Geceleri sizi kuşatan sessizliği hiss..»»
Ahmet Çelikkol

Parantez Yayınları

"Psikiyatrinin yeri tıbbın sınırları içindedir. Psikiyatri buraya gelmek için yüzyıllarca mücadele vermiştir. Bir ruhsal bozukluğun ortaya çıkış süreci, bir karaciğer hastalığının ya da başka örnekle bir diyabetin ortaya çıkış sürecinden farklı değildir. Tedavide de aynı model geçerlidir; bu tıpsal modeldir. Psikoterapi ise b..»»
John Fante

Parantez Yayınları

Sekiz-dokuzu arka taraftaki yeşil çuha örtülü masada toplanmıştı. Yukardan sarkıtılmış lamba iskambil oynayan beş kişiyi aydınlatıyordu. Diğerleri masanın çevresinde dikilmiş, birbirlerine laf çakıyorlardı. Seyredenlerden biri de babamdı. Huysuz mendebur, buruk bir sigorta emeklileri grubu, gergin, hırlayıp duran kötü niyetli ihtiyar hergeleler buru..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.