Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Paraf Yayınları

Paraf Yayınları

• Paraf Yayınları Kitapları | • Paraf Yayınları İletişim Bilgileri | • Paraf Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Paraf Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 101 kitap bulunuyor.
"Okumaya değer kitaplar" yayımlıyoruz... Okur ile yazar arasında kurduğumuz sağlam köprüler var... İnşa edilen bu köprülerin harcı, çimentosu ve demiri bastığımız eserlerin sayfalarında gizli... İşte biz, nitelikli eserlere yayın programımızda yer vererek her gün emin adımlarla ilerliyoruz... Amacımız da başta dediğimiz gibi "okumaya değer kitapları" kitap severlere ulaştırmak... 2010 yılının Şubat ayında kurduk biz yayınevimizi... Tarih, Siyaset, Kişisel Gelişim, Edebiyat alanlarında kitaplar hazırlıyoruz... Pazarlama sektörü için de Türk ve Dünya Klasikleri, Yakın Tarih Setleri hazırladık ve hazırlamaya da devam edeceğiz... Bizi takip edenlerin ilgisini devam ettirmek en büyük hedefimiz...
Son Yayınlanan Kitapları
Mehmet Yıldırım Özel

Paraf Yayınları

Şu ana kadar çalıştığım şirketlerde çok farklı yöneticilerle çalışma şansına sahip oldum. Başarıları ve başarısızlıkları dâhil her birinden farklı şeyler öğrenebildim. Bir yönetici arkadaşım, gün geçtikçe farklılaşan toplantı mekânlarından birisinde, çok sıra dışı bir şey ile karşılaşıyor ve duvarda, duvarla aynı zamanda yap..»»
Çetin Agaşe

Paraf Yayınları

Büyük tehlike: Kesnizani tarikatı ve Hatay-Adana-Mersin üçgeni. O, Eşref Bitlis'in şüpheli ölümünden bir ay sonra, 17 Mart 1993'te, 30 arkadaşıyla birlikte görevinden istifa etti. Dilekçesinde; "Güneydoğu'da yetkili organlar içerisinde oluşturulan bir çete, cereyan eden hadiselerin gerçek boyutlarının ..»»
Kemalettin Çalık

Paraf Yayınları

Başbakan: "Hepinize günaydın değerli basın mensubu arkadaşlar." dedikten sonra durup merakla ona bakan gazeteci topluğuna baktı. Yüzündeki tebessüm ne kadar önemli bir şeyi gerçekleştirdiklerine inanmış bir insanın keskin çizgileriyle çevrelenmişti. Dün akşam şahidi olduğum olay, bir fani için şükrünü ifa etme bakım..»»
Natsume Soseki

Paraf Yayınları

Japonya’da modernleşmenin en keskin virajının alındığı Meiji döneminin (1868-1912) Mori Ōgai ile birlikte tartışmasız en büyük romancısı olan Natsume Sōseki, bu başyapıtında bu geçiş iklimini, romanındaki karakterler aracılığıyla derin bir “gönül” (kokoro) süzgecinden geçirmektedir. “Gönül”, yaklaşık yüzyıl öncesinin Japonyasında yazılmıştır ve yazıldığı dö..»»
Yusuf Gedikli

Paraf Yayınları

Muhiddin Bey, Bartınlı bir yedek subaydır. Evvela Nuri Paşanın yaveri olmuş, sonra Halil Paşaya intisap etmiştir. Halil Paşa ve Küçük Talat (Muşkara)’la birlikte tutuklu bulunduğu Bekirağa bölüğünden 9 Ağustos 1919 tarihinde firar etmiş, Ankara, Sivas, Erzurum, Nahçıvan yoluyla Baküye vasıl olmuştur. Halil Paşa ile Bakü, Karabağ, Moskova, Tuapse, Batum arasında gidip gelmiştir. Daha sonra En..»»
Tarık Saygı

Paraf Yayınları

Montreux Konferansı’ndan sonra İngiltere ile Türkiye arasında başlayan hızlı yakınlaşma, İngiltere Kralı VIII. Edward’ın Türkiye ziyaretiyle daha da artmıştır. İngiltere kralının 1936 Eylül’ünde Türkiye’de törenle karşılanması, Türk kamuoyunun İngiltere ile dostluğu açıktan açığa gösterme yolunda atılan ilk adımdır. Kralın Atatürk’ü ziyareti, Türkiye ile İngiltere ara..»»
Nurullah Aydın

Paraf Yayınları

Sömürgeci zihniyet, insani değerleri gözardı eden anlayış, teknolojik atılımlara karşın insanlığa mutluluk getirmemiştir. Bunda kuşkusuz kavramlara dayalı yaklaşım önemli rol oynamıştır. Batı; dünya hakimiyetini kurabilmek amacıyla ulus devlet istememektedir. Ortadoğu, Balkanlar, Orta Asya ve İslam ülkelerinde bu hakimiyete en büyük engellerden biri tarihsel geçmişiyle Türkiye’dir. Türkler k..»»
Hüseyin Oğuz

Paraf Yayınları

Kitabın kahramanı Hüseyin Oğuz… Emekli bir Jandarma İstihbarat Astsubayı… Yıllarca terörle mücadele eden bir asker… Ömrü boyunca gösterdiği gayretlerden sonra, dağda çobanlık yapmaya mahkum olmuş bir emekli… Ölüm tehditleri alan ve sindirilmeye çalışılan bir Türk vatandaşı… Can ve mal güvenliği kalma..»»
Gülbari Arslan

Paraf Yayınları

Ben içimden geldiği gibi yazarım. Ne Mehmet Akif gibi aruz şarabından içebilirim, Ne de Necip Fazıl gibi kafiyelerin saçını okşarım. Olduğu gibi, olduğum gibi yazarım. Yahya Kemal gibi ölümü anlatamasam da Bilirim ki sessiz gemideyim, Bilirim ki ağır ağır çıkacağım bu merdivenleri Ahmet Haşim’in dediği gibi. Belki anneme Necip Fazıl’ın yazdığı..»»
Cem Korkut Çolak

Paraf Yayınları

Bir gün sen de bu kente dönüşeceksin. Bu kent gibi yalan, bu kent gibi vahşi ve acımasız... Bir fobi yüzünden eksilecek anlamın, yüzünün hüzünlü gecekondularında. Çarpık kentleşirken içinde yarım kalan özlemler, kelebek larvalarıyla sevişeceksin. Ancak onların hepsi ölü doğacak... Hiçbiri bir daha uça..»»
Murat Çavga

Paraf Yayınları

Eyüp Mezarlığı´nda bir şeyhin mezarını ziyaret ederken öldürülen Musevi işadamı ile II. Abdülhamid´i ölümden kurtaran iki saniyelik gecikme arasındaki bağı kuran tarihi tılsım... Hakikaten konuşulmaya ve tartışılmaya layık bir eser... Oğuz Atay´ın eseri gibi sarmal bir dokuya sahip. İlk bakışta onun gibi basit ama okudukça onun kadar zor ..»»
Hakan Gezik

Paraf Yayınları

"Dâhili işlerimizden en mühim bir safha varsa o da Dersim meselesidir. Dâhilde bulunan iş bu yarayı, bu korkunç çıbanı, ortadan temizleyip koparmak ve kökünden kesmek işi her ne pahasına olursa olsun yapılmalı ve bu hususta en acil kararların alınması için, hükümete tam ve geniş salahiyetler verilmelidir. -Mustafa Kemal Atatürk- "Bu köyler ve marabalar, Dersim çapulcu kollarının içeri yayılması i..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.