Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Paradoks Yayınları

Paradoks Yayınları

• Paradoks Yayınları Kitapları | • Paradoks Yayınları İletişim Bilgileri | • Paradoks Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Paradoks Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 25 kitap bulunuyor."Paradoks Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Eda Bildek

Paradoks Yayınları

***Biz bir avuç kadındık Cennete dokunduk.*** Dışarıda mevsim, havada çığlık çığlığa kuşlar, toprakta karıncalar zikrederken yaratıcıyı, bir kadının kalbinden yükselir bir erkek ve ellerinde büyür masum bir bebek… Kadının dokunduğu yerden açar umut çiçekleri. İnsana bahşedilmiştir kur-an'ın yükü ve merkezine edep diye inşa edilmiştir kadın. Her şey bir kadının varlığında hayata kavuşur. Bu yüz..»»
Sergül Vural

Paradoks Yayınları

Habeş'li Bilâl... İslâm'ın billur sesi... Aşk makâmından haykırdığı hakikat çağrısını, en tiz perdeden bâtılın çehresine çarpan ince, uzun boylu Bilâl... Yüzü Hacer-ül Esved... Gönüllerin kömürleştiği cehâlet çağında, ten renginin aksine, özü nurdan bir Siyah Elmas... Gözleri kamaştıran, özleri aydınlatan Bilâl... Efendiler Efendisi'nin ***Erihnâ Yâ Bilâl, Bizi rahatlat Ey Bilâl***..»»
M. Salih Altınsu

Paradoks Yayınları

Varlık insanla başlamadı insanla da bitmeyecek ama insan, eşyaya hep hükmedecek. İnsanın yokluktan varlık âlemine çıkması bir hikâye idi, yaşaması hikâye, vaat edilen yere doğru gitmesi de hep hikâye olacak. Yaşanmış hikâyeler okuyan ve anlayanlar için bir yol işareti, bazen yaşanacak bir hadisenin uyarıcısı olup o olumsuzluğun tekrar yaşanmaması için bir kurtarıcı olabilir. Bu yönü ile insan, ..»»
Ayşe Büşra Erkeç

Paradoks Yayınları

Kalbim, gayya çukuru. İçinde; çerden çöpten, histen hevesten, dünyadan ahirden parça parça kırıntılar. Sarmış her yanımı, temizlenemiyorum. Kalbim, gurbet elde sıla özlemiyle yanmış. Kalbim yangın yeridir hâkimim. Köz köz olmuş parelenmiş. Kalbim tenha. Kalbim kalabalık, kalbim yabancı, kalbim gurbet, kalbim ben... İnsan nefsine tapar farkına varmaz. Cebinde tonlarca helvadan ila..»»
Recep Garip

Paradoks Yayınları

Dostlukların anlamını bir kez daha sorgulamam gerekiyor. Dostluğun gücü nedir? Bedeli nedir?. Şimdi düşünüyorum da, bir zamanlar biz birbirimize hiçbir şey sormadan peki derdik. Yola düşerdik. Neden, niçin, nereye, ne zaman diye hiçbir soru sormazdık. Ne oldu şimdi bize? Haydi, kalk gidiyoruz? Nereye diye hemen sormaya başladık. Arkasından türlü türlü mazeretlerle gidilecek olan yere gitmedik. Ger..»»
Yıldırım İlhan

Paradoks Yayınları

Modern hayatın ve günahların getirdiği sıkıntılardan sıyrılmak isteyen insanlar kalblerini ve ruhlarını ferahlatmak için cennet-nümun bahçeye kaçarlar. Cennet de zaten ***Saklı Bahçe*** demektir. Emine annenin bir anne kucağı gibi sıcacık dualarına sığınırlar. Dua eden Emine annenin içinde yoğun duygular vardır. Bir insan, hiçbir zaman, Emine annenin dua edip diz çöktüğü zamanki kadar insan olma..»»
İsmail Acarkan

Paradoks Yayınları

Yanıp yanıp nurlananlara, Aşkla yakıp yakıp nur kılanlara, Aşkı aklı kurban etmeyenlere Aşkı attığı kuyudan onu tekrar kalbinin semasına alanlara Aşk yolunda mürşidim Hem bin aydan hayırlı kısa beraberliğinde hem yıllardır süren zahiri ayrılığımda Sözleri ve haliyle bana yol gösteren Rabbin, lütuflarını akıttığı aşk ve irfan çeşmesi Nurunu seyrettiğim gözbebeği, Rızasını her ge..»»
Faruk Beşer

Paradoks Yayınları

Biz insanlara namazı anlatıyoruz, önemine vurgu yapıyoruz, dosdoğru kılınması gerektiğini söylüyoruz ama bunları bizler de hakkıyla bilmiş değiliz. İşte bu çalışma aslında bildiğimi zannettiğim, ama tam olarak bilmediğimi böylece anladığım bir konuyu bana önemli ölçüde öğretti. Şimdi ihtiyatlı davranıyor ve yine de tam olarak öğrendiğimi iddia etmiyorum. Ne var ki, bu işin sonu zaten yok. Öne..»»
Eda Bildek

Paradoks Yayınları

***O Peygamber'e uyun ki, doğru yolu bulasınız.*** Gözlerini yumdu. Kalbine dokundu ve ***Muhammed (a.s)*** dedi kadın. O vakit çekildi sular, Tufan'ı durdu. ***Muhammed (as)*** dedi, ateşi güle değdi. ***Muhammed (a.s)*** dedi, kuyu sonsuz kapılara açıldı. Bir kez daha ***Muhammed (as)*** dedi. Aşk ile gül ile ümit ile gözleri ötelere uzandı. Bu kez anladı, bulmuş olmanın tarifsiz sevinciyle...»»
Eda Bilek

Paradoks Yayınları

Ne din yasaklamıştır Aşk'ı, ne yasalar.. Yürekler Allah'a aittir, çünkü.. (Tanıtım Bülteninden) »»
Erol Yaşar

Paradoks Yayınları

Zamanın altın, pırlanta, hatta elmas dilimi bu saat! İstisnasız her insanın O'na(sav) en çok benzediği makam! Daha dünyada iken Allah'a en yakın olmanın sırrı… İlahî aşk'la coşarken, dilediğin an harem dairesine girme salahiyeti… İman'lı oluşun, Allah'a koşuşun, Cennet'e çıkan zor yokuşun start noktası… Hesapta milyon'lar bile olsa, aranan şey bu saatte… Meteliğe kurşun dahi atıl..»»
Sevda Kıdeyş

Paradoks Yayınları

Allah kendine yakın kullarını ağır sınavlara tabii tutar kuşkusuz. Peygamberler, veliler, arifler, yandıkça pişenler, çile kabında erenler… Mısır Apartmanı Mehmet Akif Ersoy'un bu kervandaki yerini işaret ediyor. Şairliği reddeden büyük şair, kalbindeki derin hüzne rağmen muhteşem dizeleriyle tebessüm ediyor okura. Neşe ve hüzün arasında gidip gelmeler bundan. Dünya tasasından geçmiş bir Sofi'n..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.